Підсумки осінньої презентації Apple: серія iPhone 16, Apple Watch Series 10, AirPods 4 та багато іншого

Компанія Apple провела свою щорічну вересневу презентацію, в рамках якої нам показали iPhone 16, Apple Watch Series 10 та багато інших цікавих новинок. Ми зібрали для вас усе найважливіше з презентації Apple у одному матеріалі. Не зволікаючи, переходимо до огляду новинок.

Apple Watch Series 10

Першим продуктом, який ми побачили, став оновлений смарт-годинник Apple Watch Series 10. Модель отримала більший дисплей та тонші рамки у порівнянні з попередником – так, діагональ дисплея тут практично така сама, як у Apple Watch Ultra. Тепер дисплей вміщає трішки більше тексту, порівнюючи з попередником. Скло моделі більше загнуте, через що дисплей ще більш плавно перетікає у корпус. Модель доступна в чорному та сірому кольорах, а також у кольорі “рожеве золото”. Товщина Apple Watch Series 10 складає лише 9.7 мм.

Система динаміків була перепрацьована – тепер динамік Apple Watch дозволяє програвати подкасти та музику (хоч така ідея і звучить досить дивно). Годинник тепер можна заряджати на 80 відсотків лише за 30 хвилин, що буде досить важливо для користувачів. Що важливо, модель має титановий корпус і важить на 20 відсотків менше за Series 9. За роботу моделі відповідальний Apple S10, що має покращені можливості роботи ШІ.

На watchOS 10 з’явилась краща програма фото та кращий перекладач. Покращились і фішки здоров’я – є можливість виявлення апное (тимчасового призупинення дихальних рухів уві сні). У Apple заявляють, що у 80 відсотків випадків ця проблема залишається недіагностованою (щоправда, без посилань на джерело). Цю фішку очікували ще з 2017 року, і цього року і Samsung, і Apple додали її у свої смарт-годинники. Також слід зазначити, що модель має глибиномір та можливість вимірювання температури води.

З інших оновлень варто згадати про новий вид спорту в застосунку для тренувань – каякінг, а також про застосунок, що дозволяє відстежувати припливи та відпливи. По суті, на прикладі Apple Watch Series 10 можна побачити, як фішки Apple Watch Ultra частково мігрують на молодші моделі. Нові Apple Watch Series 10 будуть доступні для покупки вже з 20 вересня, вартість базової версії з GPS складе від 399 доларів, а варіанту з GPS та LTE – від 499 доларів.

AirPods 4

Найочікуванішою новинкою для багатьох поціновувачів продукції Apple стали оновлені AirPods – по суті, це останній масовий продукт Apple, який досі залишався на Lightning, і всі очікували оновлену версію з USB Type-C. Окрім цього, AirPods 4 отримали оновлену геометрію, і їх називають “на йкомфортнішими AirPods, створеними коли-небудь”. За роботу моделі відповідальний процесор Apple H2. Навушники отримали покращений звук із більш насиченим басом, а також підтримку персоналізованого просторового звуку.

За допомогою натискання по ніжках навушників можна зупиняти/продовжувати відтворення музики, а також відповідати на дзвінки. Також слід зазначити, що модель отримала зменшений кейс і успадкувала підтримку активного поглинання шумів від старших AirPods Pro. Крім цього, є підтримка режиму прозорості та адаптивного звуку. Слід зазначити, що підтримка активного поглинання шумів у навушниках відкритого типу – це справді складна задача, і те, що Apple вдалося це зробити, справді добре.

З інших фішок моделі слід згадати про підтримку бездротової зарядки через зарядку Apple Watch або Qi-сумісні зарядні пристрої, а також динамік Find My. Модель буде доступна у двох варіантах – із та без підтримки активного поглинання шумів. Вартість базової моделі складає 129 доларів, просунутої – 179 доларів. Навушники поступлять у продаж вже 20 вересня.

Також варто коротко згадати про оновлення Apple AirPods Max – модель отримала оновлення у вигляді нових кольорів та роз’єму USB-C. Вартість оновленої моделі складає 549 доларів, старт продаж запланований на 20 вересня. Інших оновлень AirPods Max не отримали. Модель AirPods Pro 2 отримала суттєве покращення – захист слуху за замовчуванням, при цьому з урахуванням індивідуальних особливостей слуху та можлиівстю пройти сертифікований тест слуху буквально за 5 хвилин.

iPhone 16

Після AirPods нам показали нові iPhone. Модель iPhone 16 буде доступною в рожевому, білому, чорному, зеленому та синьому кольорах. Смартфон доступний у тих самих діагоналях – 6.1 та 6.7 дюйма. Пікова яскравість дисплея складає 2000 ніт, мінімальна 1 ніт. Захисне скло стало міцнішим на 50 відсотків.

Хоч раніше з’являлася інформація про те, що така фішка буде доступною лише у моделях iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max, базові флагмани також отримали кнопку спуску затвору камери. Одним із важливих нововведень став чіпсет Apple A18 – він отримав удвічі швидший Neural Engine та оновлену підсистему пам’яті, що має на 17 відсотків вищу пропускну здатність. Що важливо, процесор виготовлений за 3-нанометровим техпроцесом, і на 30 відсотків швидший за iPhone 15.

При цьому продуктивність такого ж рівня, як A16 Bionic, він забезпечує, використовуючи на 30 відсотків менше енергії. Графічний адаптер у iPhone 16 на 40 відсотків потужніший, ніж у iPhone 15 (при цьому така ж продуктивність, як у iPhone 15, забезпечується при використанні 35 відсотків менше енергії). Заявлено, що модель підтримує такі ААА-ігри, як Resident Evil Biohazard та Assassin’s Creed Mirage.

Завдяки всьому цьому забезпечується підтримка системи штучного інтелекту Apple Intelligence. Це штучний інтелект, який виконує частину задач локально завдяки декільком генеративним моделям, що запускаються прямо на iPhone, а більш вимогливі задачі – на приватних серварх Apple. Із веселого – можливість створення нових емодзі, задаючи їхній опис – функція отримала назву “Genmoji”.

Також ШІ допоможе у багатьох робочих задачах – сумаризації електронних листів, сповіщень, пріоритезації сповіщень, тощо. Оновлення отримав і асистент Siri, який тепер може дати поради по навігації у системі (те, що цього не було раніше, вкотре демонструє багаторічні проблеми Siri). На жаль, Apple Intelligence працюватиме не зі старту продаж iPhone 16, а поступово з’являтиметься в різних регіонах (так, у США – наступного місяця, у Австралії та Великобританії – в грудні, а, до прикладу, в Іспанії та Франції – наступного року).

Повертаючись до нової кнопки для контролю камери – по суті, тут встановлений мініатюрний трекпад від MacBook (є підтримка тактильної віддачі з Taptic Engine), що має сильну чутливість та можливість натискання у декількох місцях з мірою глибини, завдяки чому цією кнопкою можна регулювати наближення, глибину, тощо. Сторонні додатки будуть підтримувати цю кнопку – вже заявлено про підтримку в Snapchat.

В iPhone 16 встановлена подвійна основна (знову вертикальна, до речі) камера, що оснащена головним сенсором 48 МП, який за замовчування робить знімки в роздільній здатності 12 МП, використовуючи піксель біннінг. Окрім цього, є телефото модуль 12 МП з апертурою f/1.6. Слід згадати також про підтримку зйомки відео 4K 60 FPS у Dolby Vision. Вартість iPhone 16 стартує з 799 доларів, iPhone 16 Plus – з 899 доларів.

iPhone 16 Pro

Нові iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max отримали збільше дисплеї – 6.3 дюйма та 6.9 дюйма (у попередньому поколінні було 6.1 дюйма та 6.9 дюйма, відповідно). Моделі доступні в чорному, білому, срібному та піщаному кольорах. Як і у випадку з iPhone 16, Apple заявляють про покращену автономність, щоправда, не оголошуючи конкретних цифр.

За роботу моделей відповідальний новий флагманський чіпсет Apple A18 Pro, виготовлений за 3-нанометровим техпроцесом другого покоління. Модель отримала удвічі потужніші можливості трасування променів, порівнюючи з попереднім поколінням, на 15 відсотків потужніший CPU, а також удвічі кращі можливості кодування відео, порівнюючи з Apple A17 Pro.

В ролі основної камери тут встановлений основний сенсор 48 МП Fusion, а також ультраширокий 48 МП і телефото з п’ятикратним оптичним зумом. Кнопка контролю камери дозволяє перемикатися між лінзами. Окрім цього, моделі отримали покращення HDR і можливість зйомки відео у 4К 120 FPS з HDR. Також слід згадати про підтримку Spatial Audio під час зйомки відео, що забезпечується чотирма мікрофонами зі студійною якістю.

З інших фішок моделей варто згадати про оновлення MagSafe – покращилася швидкість заряджання та з’явилася підтримка Qi2. Незважаючи на інсайдерську інформацію, базовий iPhone 16 Pro оснащений 128 ГБ внутрішньої пам’яті – 256 ГБ у базі лише в iPhone 16 Pro Max. Вартість iPhone 16 Pro стартує з 999 доларів, а iPhone 16 Pro Max – із 1199 доларів. Старт продаж моделі запланований на 20 вересня.

Висновки

Нове покоління Apple Watch втішили більшим дисплеєм, тоншими рамками та покращеною системою динаміків. Важливими нововведеннями стали швидка зарядка, зменшена вага та нові функції для здоров’я, такі як виявлення апное. Це робить новий смарт-годинник ще більш привабливим для користувачів, які цінують функціональність, стиль та фішки, пов’язані зі здоров’ям.

AirPods отримали отримали суттєві оновлення, і головним нововведенянм стала поява базових AirPods із USB Type-C, чого довго чекали користувачі. Покращена геометрія, звук та підтримка активного поглинання шумів роблять їх одними з найкомфортніших навушників на ринку (принаймні, так заявляє Apple). Щоправда, поява двох версій (з підтримкою та без підтримки активного поглинання шумів), ставить під питання місце AirPods Pro 2 у серії.

iPhone 16 та iPhone 16 Pro продемонстрували значні покращення в продуктивності завдяки новим чіпсетам Apple A18 та A18 Pro, але в цілому молодша серія отримала мінорне оновлення, а у старшій головними оновлення стали збільшені дисплеї, покращена камера та нові можливості штучного інтелекту. Щоправда, варто відзначити нову кнопку для контролю камери, яка додає новий рівень взаємодії з пристроєм.

Загалом, Apple продовжує встановлювати високі стандарти в індустрії, пропонуючи продукти, які поєднують в собі передові технології, зручність та красивий дизайн. Ці новинки, безсумнівно, знайдуть своїх шанувальників і зміцнять позиції компанії на ринку.


Не пропустіть