Секрети Apple: знайдено старий iPod з клоном гри Тетріс, який так і не побачив світ

Колись Apple розробила Tetris-клон для iPod, але так і не випустила його. Stacker – це гра, яка залишилася лише на прототипі третього покоління музичного плеєра.

Уявіть собі: Apple експериментує з випуском гри на своєму музичному плеєрі. Гру назвали Stacker, і вона керується за допомогою колеса прокрутки iPod. Цей факт був виявлений користувачем X на ім’я AppleDemoYT, який спеціалізується на пошуку рідкісних прототипів.

Прототип iPod має маркування “DVT”, що означає пристрій на стадії тестування дизайну. Його модельний номер A1023, що не відповідає жодному відомому номеру моделі iPod.

Пристрій працює на прототипі iPodOS 2.0, і саме тут знаходиться Stacker. Гравець переміщує елементи зліва направо за допомогою колеса прокрутки, а середня кнопка дозволяє їм падати. Мета гри – очищувати лінії та набирати очки. Звучить знайомо? Це ж Tetris!

Stacker не єдина гра, знайдена на прототипі. Там також є Block0, ймовірно, рання версія гри Brick, та Klondike, який, ймовірно, є ранньою версією Solitaire. Згодом, музичний плеєр отримав офіційні версії цих ігор, включаючи вже згадані Solitaire та Brick.

AppleDemoYT запитав колишнього віцепрезидента Apple Тоні Фаделла, чому Stacker так і не був випущений, і той відповів, що ігри з’явилися лише в “пізніших програмних випусках”.

Пізніші версії iPod отримали офіційну версію Tetris, а також такі ігри, як Bejeweled, Mini Golf, Mahjong, Zuma, Cubis 2 та Pac-Man. Всі ці релізи передували появі App Store. iPod Classic було знято з виробництва у 2014 році, а iPod Touch припинили випускати у 2022 році, завершуючи еру окремих музичних плеєрів.

Ця історія нагадує нам про те, як багато цікавих ідей залишаються лише на стадії прототипу. Хто знає, які ще секрети ховаються в архівах Apple?

Джерело Engadget

Не пропустіть