Samsung розробила OLED-пластир на заміну смарт-годинникам

Компанія Samsung оголосила про розробку  OLED-дисплею довільної форми. Це спеціальний пристрій, що кріпиться на руці як пластир. Він моніторить показники організму власника цього пристрою. Це майбутнє переносної електроніки.

Ідея полягає в тому, щоб замість громіздких смарт-годинників і фітнес-трекерів помістити на зап’ясті людини тонкий дисплей, який розтягується і здатний збирати дані про стан користувача і відображати різну допоміжну інформацію.

Фахівці науково-дослідного центру Samsung Advanced Institute of Technology (SATI) вже розробили прототип такого пристрою, назвавши його «еластичною електронною шкірою». Пілотну версію гаджета оснастили датчиком частоти серцевих скорочень.

В ході експерименту прилад був закріплений на внутрішній стороні зап’ястя користувача поруч з променевою артерією. Тести показали, що рухи руки ніяк не впливають на якість відображуваного на екрані зображення. Вказується, що OLED-панель без проблем витримує розтягування до 30% і продовжує справно працювати навіть після 1000 циклів деформації.

Фахівці відзначають, що прилад відчувається «просто продовженням шкіри» і не викликає ніякого дискомфорту при носінні. Його можна використовувати для вимірювання біометричних даних під час сну або тренувань, переглядаючи свої показники прямо на вбудованому екрані без використання сторонніх пристроїв, на зразок смартфона.

Технологію також можна застосовувати для створення різного роду медичного обладнання, щоб відстежувати показники пацієнтів.

За запевненням розробників, дисплей здатний безперервно вимірювати частоту пульсу з більшою чутливістю і точністю в порівнянні з традиційними гаджетами.

Розробка все ще перебуває на ранній стадії, тому швидкої появи комерційних пристроїв на базі нової технології очікувати не варто.

Джерело Аndroidauthority

Не пропустіть