Розумний годинник тепер зможе робити аналіз крові

Щодо роботи розумних годинників була проведена маса досліджень. Завдяки одному з них було виявлено одну корисну особливість цих гаджетів. Виявилось, що вони можуть використовуватись для неінвазивного аналізу крові.

Дані потребують додаткового вивчення, але вже сьогодні виглядають обнадійливо і багатообіцяюче. Команда дослідників з Університету Дюка і Стенфордського університету медицини завершила важливий етап трирічного експерименту.

У якості піддослідних виступили 54 пацієнта, які одягали годинник Intel Basis. Після визначення найбільш важливих показників вдалося з’ясувати, що носимий гаджет може допомогти у виявленні змін кількості еритроцитів. Крім того, він дозволяє діагностувати зневоднення, анемію і навіть деякі ознаки небезпечних захворювань.

Результати підтвердили, що певні показники годинників корелюють з даними лабораторних аналізів. Наприклад, стійке підвищення температури тіла в поєднанні зі зменшенням рухів вказує на хворобу – результат, який був підтверджений більш високою кількістю лейкоцитів в аналізах крові.

Також вдалося виявити, що зміни частоти серцевих скорочень пророкують коливання оксигенації крові, а низька активність в поєднанні з високою частотою серцевих скорочень вказує на анемію.

Дослідники відзначають, що поки рано говорити про використання розумних годинників в якості медичних приладів для проведення аналізу крові. Попереду клінічні випробування, які будуть проводитися силами багатьох компаній, і тільки після цього медики зможуть рекомендувати годинник в якості ефективного пристосування для постановки швидкого діагнозу.


Не пропустіть