Розкрито секрет назви Xiaomi

Генеральний директор Xiaomi Лей Цзюнь (Lei Jun) в честь десятиліття компанії розповів про її історію. Зокрема, Цзюнь розкрив секрет появи назви корпорації.

За словами топ-менеджера, засновники спершу зупинилися на двох варіантах: Red Star і Xuande. Від першого довелося відмовитися, так як на ринку вже існувала компанія з такою ж назвою, від другої – через неблагозвучність. У розширений список також потрапили назви Qianqi, Antong, Lingxi і інші.

Цзюнь розповів, у результаті його партнери зупинилися на версії Xiaomi і уточнив, що назва має символічний характер. По-перше, «mi» в кінці цього слова означає мобільний інтернет (mobile internet), на розвиток якого Xiaomi планувала зробити упор. По-друге, закінчення є абревіатурою назви фільму «Місія нездійсненна» (Mission: Impossible). Лей Цзюнь пояснив, що в новій компанії розуміли, що їм доведеться докласти багато сил, щоб конкурувати з лідерами ринку.

Перша зустріч засновників Xiaomi відбулася 14 січня 2010 року. Офіційною датою заснування корпорації вважається 6 квітня 2010 року. На даний момент Xiaomi є одним з лідерів китайського і глобального ринку смартфонів і займається виробництвом товарів в сегменті споживчої електроніки.

Не пропустіть