Розгортання мереж 4G та 5G в Україні поставлено під загрозу

Недавно була опулікована заява Міністерства цифрової трансформації, у якій було сказано, що часто причиною повільного розгортання мереж 4G та 5G є бойкот з боку місцевої влади. Причина зрозуміла – на чиновників також поширилась істерія щодо шкоди мобільного інтернету п’ятого покоління, яка з’явилася вже майже рік тому і закріпилась на фоні пандемії коронавірусу COVID-19.

Фобія людей до радіочастот називається “радіофобією” і, на думку фахівців із міністерства, набагато шкідливіша, ніж мережі четвертого та п’ятого покоління, тим більше, якщо порівнювати українські стандарти з європейськими, американськими, японськими чи корейськими, наші справді більш суворі.

Міністерство цифрової трансформації навело, як приклад, декілька ситуацій такої неадекватної поведінки представників місцевої влади. Такий випадок був у Броварах, де місцева влада вимагала прибрати інфраструктуру, яка розташована “небезпечно” близько до місцевої школи. Таке саме було у Івано-Франківіській області, а також у Святошинському районі Києва та Маріуполі.

Зараз для того, щоб інформувати людей про те, як 4G та 5G впливає на здоров’я людини, Національна комісія регуляції зв’язку та інформатизації працює над окремим розділом на своєму сайті. У ньому буде інформація, надана експертами, організаціями-регуляторами з країн ЄС та Міжнародним союзом електрозв’язку.


Не пропустіть