Росіяни лякають українців лазерною зброєю, якої в них немає

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну весь світ побачив, що більшість з хваленої російської «аналоговнетної чудо-зброї» – це мотлох та металобрухт. Але росіяни не припиняють ганьбитися. Цього разу вони погрожують українцям найсучаснішою лазерною зброєю, якої навіть не існує. Про це пише mezha.media, з посиланням на видання Defense Express.

Нещодавно віцепрем’єр російського уряду Юрій Борісов, який відповідає за Оборонно-промисловий комплекс, заявив, що війська агресора начебто використовують в Україні новітній комплекс лазерної зброї «Задира-16», який «має таку саму руйнівну силу, як крилаті ракети».

Але здається, це звичайна російська брехня для внутрішнього застосування, а ще спосіб приховати розкрадання бюджетних коштів на «оборонку», бо хвалену «Задиру-16» можуть знищити українські ДРГ і кінці у воду.

Як пишуть експерти Defense Express, в перший та останній раз систему «Задира-16» росіяни згадували наприкінці 2017 р. За 5 років ніяких повідомлень про те, щоб було створено хоча б макет цієї системи, не було.

З «існуючих» у Росії зразків лазерної зброї можна згадати хіба що комплекс 1К17 «Сжатие», ще радянської розробки, призначений для «осліплення» оптико-електронних приладів противника. Був збудований лише один зразок «Сжатия», який навіть пройшов випробування у 1992 р., але через сумнівну практичну цінність у серію ця вундервафля не пішла. Начебто саме наробки по 1К17 «Сжатие» та 1К11 «Стилет» (1982 р., виготовлено 2 одиниці) і лягли в основу «Задири-16».

Ще один російський комплекс лазерної зброї, «Пересвет» запустили у виробництво і навіть встигли випробувати у Сирії. Усього у Росії аж 5 таких комплексів, кожен з яких має розмір здоровенного трейлера з власним генератором. Але максимум на що здатен «Пересвет» – це збивати невеликі БПЛА і то лише у гарну погоду. Як кажуть навіть російські пропагандисти: «коли немає ні туману, ні піщаної бурі, ні опадів, тобто в ідеальних умовах».

А ось про міфічну «Задиру-16» невідомо геть нічого, наче його зовсім не існує. Скоріш за все так воно і є.Не пропустіть