Експерти вказали на “російський слід” в атаці на українські держсайти: може бути частиною психологічної атаки

Фахівці Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки вказали на ймовірний російський слід у кібератаці на низку сайтів українського уряду, що відбулася в ніч на 14 січня. Вони пов’язали її з нещодавньою поразкою Росії на переговорах щодо майбутньої співпраці України з НАТО.

Про це йдеться на сайті Центру. Експерти зазначили, що зазвичай російські кібератаки пов’язані з певними подіями і мають на меті дестабілізувати внутрішню ситуацію в Україні та посіяти хаос у суспільстві. Як приклад навели масову атаку після використання ЗСУ безпілотників Bayraktar на Донбасі, коли “ламали” сторінки українських медіа та громадських організацій. А от на урядові не зазіхали досить давно.

Фахівці у сфері інформаційної безпеки вважають, що хакерські дії на українські держоргани можуть бути частиною психологічної атаки РФ на українців. Вони наголосили, що на російський слід вказує саме хронологія поширення новини, оскільки спершу вона з’явилась у соцмережах, далі її опублікували так звані сайти-“зливні бачки”, пізніше російські видання, а вже на ранок 14 січня й українські медіа.

У матеріалі звернули увагу, що приховати “російський слід” намагалися за допомогою згадування історичних земель: Волинь, Галичина, Полісся тощо. Експерти припустили, що так зловмисники намагалися “кинути тінь” за атаку на сусідню Польщу і посварити країни.

У Центрі зробили декілька висновків за підсумками нинішньої атаки:

  • Росія витрачає значні кошти на кібервійну, тож не може бути 100%-во захищена жодна інформація, занесена в мережу;
  • кібератака може розглядатись як напад на Україну, оскільки завдала шкоди порталам держорганів, а тому Росія повинна понести відповідальність;
  • метою “зламування” сайтів є психологічний тиск і залякування, однак необхідно зберігати спокій;
  • попри твердження хакерів, особисті дані українців не постраждали.
Не пропустіть