RockYou2021: мільярди логінів і паролів потрапили в Інтернет через хакерів

На одному з відомих форумів для хакерів була викладена найбільша в світі колекція логінів і паролів користувачів. Загалом це більше 100 ГБ даних з понад 8,4 млрд записів.

Точна кількість унікальних записів – 8 459 060 239 штук. Компіляція названа RockYou2021, це відсилання до витоку RockYou, що сталася в 2009 році, коли у відкритому доступі виявилося 32 мільйони пар логін/пароль.

Вважається, що інтернетом у всьому світі користується приблизно 4,7 мільярда чоловік, з чого випливає, що в цій компіляції містяться логіни і паролі більшості користувачів мережі, а у деяких випадках навіть не по разу.

Такі компіляції поповнюються кожного разу, коли який-небудь ресурс допустить витік, і дані будуть викладені у відкритий доступ або викуплені кимось, хто надалі поділиться ними з громадськістю. Злому в різний час піддавалися навіть найбільші сервіси, наприклад «ВКонтакте», Facebook і Dropbox. Іноді бази викуповують НЕ хакери, а сервіси, що спеціалізуються на інформаційній безпеці, щоб сповістити користувачів про черговий витік і повідомити, що їх дані були скомпрометовані.

База RockYou2021 не продається, а доступна всім бажаючим безкоштовно. Дані з неї вже завантажені в деякі сервіси з перевірки даних, наприклад, на сайт Have I Been Pwned.

Вказавши свій email, ви можете дізнатися, який саме ресурс допустив витік ваших даних, і після цього зможете поміняти пароль на цьому сервісі і інших сайтах, де для входу використовуються ті ж дані.

Джерело Labo.fnac.com
Не пропустіть