Redmi перевернула ринок ноутбуків та 5G-смартфонів – що показали на презентації?

Презентація смартфонів Redmi 10X, бюджетних навушників Redmi Earbuds S, дешевих телевізорів Redmi Smart TV X, та унікальних ноутбуків RedmiBook Ryzen Edition

Сьогодні Redmi, суббренд компанії Xiaomi, провела презентацію, на якій ми побачили нові доступні потужні ноутбуки RedmiBook Ryzen Edition, смартфони модельного ряду Redmi 10X, TWS-навушники Redmi AirDots S та телевізори Redmi Smart TV X, і всі ці продукти можна назвати найкращими за співвідношенням ціни до якості.

Redmi 10X та Redmi 10X Pro

Спершу хочеться розповісти про смартфони модельного ряду Redmi 10X, які можуть стати найкращими за співвідношенням ціни до якості. Смартфон вийшов у трьох модифікаціях – доступний Redmi 10X 4G, середня модель Redmi 10X та покращена версія Redmi 10X Pro (дві останні версії отримали підтримку 5G). Поки невідомо, чи є це перейменований модельний ряд Redmi Note 10, чи зовсім нова серія, а Redmi Note 10 ми ще побачимо, але це не так важливо, оскільки смартфони вийшли справді дуже достойними. Якщо дев’яте покоління Redmi Note я вважаю не дуже вдалим, то Redmi 10X – це справді хороші рішення.

Оскільки Redmi 10X та Redmi 10X Pro – це просто різні версії того самого смартфона, я напишу про них в цілому, а різницю між ними ви зможете побачити у списку характеристик.

Характеристики Redmi 10X та Redmi 10X Pro

  • Дисплей: Super AMOLED 6.57 дюймів Full HD+, HDR 10+, DC Dimming
  • Чіпсет: MediaTek Dimensity 820
  • Оперативна пам’ять: 6 ГБ, 8 ГБ (Redmi 10X), 8 ГБ (Redmi 10X Pro)
  • Внутрішня пам’ять: 64 ГБ, 256 ГБ (Redmi 10X), 128 ГБ, 256 ГБ (Redmi 10X Pro)
  • Сканер відбитків пальців: в дисплеї
  • Автономність: 4520 мАг, швидка зарядка 22.5W в Redmi 10X, 33W в Redmi 10X Pro
  • Основна камера: 48 МП з оптичною стабілізацією, 8 МП ультраширока та 2 МП датчик глибини (8 МП телефото з 3Х наближенням – Redmi 10X Pro)
  • Фронтальна камера: 16 МП в Redmi 10X, 20 МП в Redmi 10X Pro
  • NFC: є в Redmi 10X Pro, немає в Redmi 10X

Чіпсет

Обидва смартфони отримали чіпсет MediaTek Dimensity 820, який недавно анонсували. Ця платформа набирає в бенчмарку AnTuTu 415 тисяч балів, що, нагадаю, перевищує результати чіпсета Kirin 980 (чіпсета, який встановлений в Huawei P30 Pro, минулорічному флагманському камерофоні компанії Huawei), та майже дотягує до результату минулорічного флагманського Snapdragon 855. Варто зауважити, що платформа підтримує роботу в мережах п’ятого покоління.

Дисплей

Дисплеї в смартфонах також дуже непогані: у них встановлений Super AMOLED дисплей з роздільною здатністю Full HD+, є підтримка HDR10+ (це, нагадаю, в досить бюджетних смартфонах, але про це пізніше). Пікова локальна яскравість – 800 ніт, а загальна пікова – 600 ніт, а частота оновлення сенсора дисплея складає 180 Гц. Сканер відбитків пальців, очікувано, вбудований у дисплей.

Автономність

Обидва смартфони оснащені акумулятором об’ємом 4520 мАг, і цього вистачить будь-якому користувачу на повний робочий день, незважаючи на сценарії використання, оскільки тут варто врахувати також енергоефективний чіпсет та AMOLED-дисплей.

Redmi 10X та Redmi 10X Pro відчутно відрізняються потужністю швидкої зарядки – молодша версія отримала зарядку на 22.5W, а старша – на 33W. Навіть 22.5W – це досить швидка зарядка, але 33W варто записати у явні плюси старшої моделі, якщо для вас швидкість зарядки є критичним параметром.

Камера

Обидва смартфони отримали основний модуль камери з головним сенсором на 48 МП з оптичною стабілізацією, і для мене це є ключовою перевагою, після якої решта, враховуючи ціну смартфонів, не так важливо. Варто також зауважити, що у старшої моделі є додатковий телефото сенсор з трикратним оптичним наближенням. Фронтальна камера, розташована у краплеподібному вирізі, в молодшій моделі на 16 МП, а у старшій – на 20 МП.

Поки що тестів камери, яким варто довіряти, немає, тому доведеться трохи зачекати, але попередня оцінка камери – “п’ять з плюсом”.

Фішки

Redmi 10X та Redmi 10X Pro оснащені роз’ємами USB-C та джек 3.5 мм, але в молодшої є вагомий недолік – немає модуля NFC. В обох є підтримка 4G LTE, 5G та Bluetooth 5.0.

Ціни та висновки

Redmi 10X коштуватиме 224 долари за версію 6/64 ГБ та 336 доларів за 8/256 ГБ, а Redmi 10X Pro – 332 долари за 8/128 ГБ та 364 долари за 8/256 ГБ. Особисто я б радив брати Redmi 10X Pro у молодшій версії за ціною 8/128 ГБ, оскільки це справді достойний смартфон. Старшу версію я раджу брати, в першу чергу, через наявність NFC. Якщо ж вам не потрібний NFC і не дуже важлива кількість пам’яті, то варто брати найдешевшу версію Redmi 10X, яка досить доступна і неймовірно потужна за цю ціну.

Redmi 10X 4G

Наступна новинка, про яку варто розповісти – Redmi 10X 4G, найдоступніший смартфон з нового модельного ряду, який, на мою думку, явно непоганий для його ціни.

Характеристики Redmi 10X 4G

  • Дисплей: IPS 6.53 дюймів Full HD+
  • Чіпсет: MediaTek Helio G85
  • Оперативна пам’ять: 4 ГБ, 6 ГБ
  • Внутрішня пам’ять: 128 ГБ
  • Сканер відбитків пальців: на задній панелі
  • Автономність: 5020 мАг, є підтримка швидкої зарядки 18W
  • Основна камера: 48 МП (головний сенсор), 8 МП (ширококутний), 2 МП (датчик глибини), 2 МП (макро)
  • Фронтальна камера: 13 МП
  • NFC: немає

Чіпсет

Redmi 10X 4G отримав бюджетний чіпсет MediaTek Helio G85, який, по суті, є покращеною версією Helio G80. Для такого доступного смартфона це досить непогане рішення, але не варто очікувати від нього чогось надзвичайного.

Дисплей

Redmi 10X 4G отримав IPS-дисплей з вирізом під фронтальну камеру, діагональ дисплея – 6.53 дюйма, а роздільна здатність – Full HD+. Для бюджетного смартфона дисплей це непогані характеристики, особливо тішить дизайн передньої панелі, оскільки камера розташована не посередині, а в лівому верхньому куті.

Автономність

Смартфон отримав акумулятор об’ємом 5020 мАг, завдяки якому цей бюджетний смартфон буде справжнім довгожителем. Потужність швидкої зарядки для цього цінового сегменту непогана – 18W, але враховуючи об’єм акумулятора, хотілось би й потужнішу.

Камера

Redmi 10X 4G отримав основну квадрокамеру, в якій головний модуль на 48 МП, ультраширокий на 13 МП, макро модуль на 2 МП та датчик глибини на 2 МП. Фронтальна камера тут на 13 МП. Враховуючи ціну смартфона, камери виглядають непогано, але варто очікувати перших тестів.

Фішки

Redmi 10X 4G оснащений роз’ємами USB-C, джеком 3.5 мм, інфрачервоним портом та сканером відбитків пальців на задній панелі. Як легко зрозуміти з назви, смартфон не отримав підтримки 5G, є лише 4G-модем.

Ціни та висновки

Версія 4/128 ГБ коштує 140 доларів, а 6/128 ГБ – 170 доларів. Якщо ваш бюджет справді малий і нема можливості купити старшу версію, то можна брати 4/128 ГБ, але я б радив все-таки брати смартфони з MIUI лише з 6 і більше ГБ оперативної пам’яті, бо оболонка з кожною версією споживає все більше і більше оперативної пам’яті.

Redmi Earbuds S

Також компанія показала, хоч і не під час основної презентації, навушники Redmi Earbuds S. Це бюджетні навушники, які можна назвати логічним продовженням Redmi AirDots – навушників-бестселерів, які й зараз чудово продаються. Головною фішкою цих навушників стала автономність, яка складає 12 годин з підзарядкою від кейсу, але часу роботи навушників без кейсу, на жаль, не повідомили. Кейс захищений від вологи та пилу за стандартом IPX4. Є підтримка голосових асистентів та швидка сихнронізація через Bluetooth. Навушники почнуть продаватися вже завтра за ціною 24$, поки тільки в Індії.

Redmi Smart TV X

Компанія Redmi загалом намагається позиціонувати свою продукцію, як девайси  “для молоді”, і це, як би дивно не звучало, стосується і телевізорів.

Характеристики Redmi Smart TV X

  • Дисплей: 4K 60 Гц (85% NTSC), 50, 55 та 65 дюймів
  • Чіпсет: два ядра Cortex-A73 та два Cortex-A53
  • Оперативна пам’ять: 2 ГБ
  • Внутрішня пам’ять: 32 ГБ
  • Роз’єми: HDMI (3 штуки), USB A (2 штуки), SPDIF, DVD-T2 та Ethernet
  • Аудіосистема: чотири динаміки з сумарною потужністю 50W, Dolby Audio, DTS-HD

Дисплей

Все-таки дисплей – це ключова характеристика телевізора, і тут все досить цікаво. Так, з однієї сторони, ми отримуємо 4К 60 Гц за дуже доступною ціною, про яку я розповім потім, але з іншої – лише 85% покриття NTSC, що вже трохи малувато у 2020-му році. З приємних фішок варто окремо виділити справді тонкі рамки довкола дисплея, які зроблені з металу.

Залізо

Тут встановлений чіпсет невідомої фірми з двома продуктивними та двома енергоефективними ядрами, 2 ГБ оперативної пам’яті та 32 ГБ внутрішньої. Для бюджетного телевізора такі характеристики, на мою думку, більш ніж прийнятні, і через це не варто особливо хвилюватись, бо для відтворення контенту більше не потрібно, а для ігор все одно підключаються зовнішні апаратні рішення – консолі чи ПК з геймпадом.

Аудіо

Ще однією важливою складовою, на яку при виборі телевізора я б не радив заплющувати очі, є звук, і тут все також в порядку. Телевізори, незалежно від діагоналі, оснащені чотирма динаміками сумарною потужністю 50W з окремим сабвуфером, є підтримка технологій Dolby Audio та DTS-HD, а також мікрофони, які дозволяють телевізору розрізняти голосові команди на відстані до десяти метрів.

Ціна Redmi Smart TV X та висновки

Модель на 50 дюймів коштуватиме 280 доларів, на 55 дюймів – 322 долари, а на 65 дюймів – 462 долари, і це, на мою думку, перемога. Багато користувачів давно чекали доступного телевізора з великою діагоанллю, і ці моделі цілком підійдуть, як доступний варіант. Особисто я радив би купити середню версію на 55 дюймів, оскільки вона не особливо дорожча від молодшої, але діагональ все-таки більша. Найстаршу версію також можна розглядати, як варіант для покупки, але вона вже в трохи іншому ціновому сегменті, де є вже конкуренти від самої Xiaomi.

RedmiBook Ryzen Edition

Найкраще, на мою думку, я залишив на десерт – нові ноутбуки Redmi в діагоналях 13, 14 та 16 дюймів на процесорах AMD Zen2. Всі мої суб’єктивні емоції будуть у висновках, а поки що про характеристики.

Характеристики RedmiBook Ryzen Edition

  • Дисплей: 13, 14 та 16 дюймів, IPS, Full HD, 100% sRGB
  • Процесор: Ryzen 5 4500U, Ryzen 7 4700U
  • Автономність: 46 Вт/годин (в моделі 16 дюймів, для інших поки не заявлена), швидка зарядка 65W, 50% за 38 хвилин
  • Оперативна пам’ять: 16 ГБ
  • Внутрішня пам’ять: SSD на 512 ГБ/1 ТБ

Дизайн

В інших пунктах я не торкався теми дизайну, але про RedmiBook я би все-таки хотів дещо сказати. Всі інші ноутбуки, які вийшли на AMD Ryzen 4000 за ціною близько 500-600 доларів, ніби навмисне роблять такими, щоб вони, незважаючи на свою потужність, виглядали бюджетними. Новий RedmiBook, навпаки, виглядає досить солідно і явно не на свою ціну. Так, це копіювання дизайну MacBook, але особисто я не бачу в цьому нічого поганого, адже ноутбуки вийшли справді стильними.

Дисплей

Якщо 100% покриття sRGB після попередніх RedmiBook, які звинувачували саме в поганій кольоропередачі, мене втішило, то от роздільна здатність Full HD при 16-дюймовій матриці – це вже таке собі. Якщо RedmiBook і хоче виглядати, як доступний MacBook, то у нього має бути й відповідна роздільна здатність, і особисто мені здається, що Quad HD, навіть при ціні на 100 доларів більшій, було б явно більш виграшним рішенням. До моделей на 13 та 14 дюймів ніяких претензій немає.

Процесор

Я можу довго розказувати про те, яке дике захоплення у мене викликають мобільні Ryzen 4000 від AMD, але вам просто треба знати, що це справжня революція на ринку процесорів, і тут мова йде не лише про самі процесори, а й про інтегровані відеокарти Vega, які показують себе на рівні дискретних MX350, але при цьому працюють на нижчих температурах (якщо мова йде про інтегроване відеоядро в Ryzen 4700U).

Якщо ж говорити про те, який з цих двох процесорів вибрати, то варто сказати лише одне – вони обидва чудові, але Ryzen 5 4500U буде кращим для щоденних задач, а Ryzen 7 4700U – для важких професійних, але це не означає, що Ryzen 5 4500U слабкий. Ні, навпаки, обидва процесори надзвичайно потужні, і тут вибір стоїть не між “слабкий та енергоефективний” і “потужний, але з поганою автономністю”, а між “потужний” та “дуже потужний”, а автономність в обох буде достойною.

Пам’ять

Можливо, це лише моя думка і комусь вистачає 8 ГБ оперативної пам’яті в ноутбуці, але особисто я не бачу сенсу в покупці ноутбука з 8 ГБ оперативки в 2020-му році. На щастя, у нових RedmiBook з цим усе в порядку, і у всіх версіях є 16 ГБ оперативної пам’яті, незалежно від процесора.

Об’єм SSD може бути або 512 ГБ, або 1 ТБ, і тут вже залежить виключно від користувача. Особисто мені вистачило б і 512 ГБ, але це, ще раз повторю, дуже індивідуально.

Автономність

На презентації нам повідомили лише про об’єм акумулятора в старшій версії, RedmiBook 16 Ryzen Edition, – він складає 46 Вт/годин, що, як запевняє компанія, дозволяє пропрацювати 12 годин. Є підтримка швидкої зарядки потужністю 65W, яка може зарядити ноутбук від 0 до 50 відсотків за 38 хвилин. Думаю, в молодших версіях все також буде непогано. Варто зазначити, що заряджається ноутбук через роз’єм USB-C.

Ціни на RedmiBook Ryzen Edition та висновки

Поки що відомі ціни лише мінімальних комплектацій з Ryzen 5 4500U, 16 ГБ оперативної пам’яті та SSD на 512 ГБ: модель на 14 дюймів коштує 520 доларів, а 13 та 16 дюймів – 520. Думаю, що топова модель RedmiBook 16 на Ryzen 7 4700U з 1 ТБ SSD буде коштувати біля 700$, і тут я можу сказати лише одне – беріть будь-яку версію, яку дозволяє бюджет, і не пожалієте, а діагональ вибирайте виключно на свій смак, оскільки залізо в них, по суті, однакове.


Не пропустіть