Порівняння найочікуваніших новинок 2020 року — Realme 6 Vs Redmi Note 9S

У сьогоднішній битві участь візьмуть: герой гейминга — realme 6 і володар супероб’ємної батареї — Redmi Note 9S, що вийшли цієї весни на світовий ринок. Так хто переможе? Якими саме якостями повинен володіти смартфон, який обереш саме ти?

Дизайн, екрани та інші принади

Почнемо з дизайну. Зовнішність обох моделей продуманий настільки, що, побачивши ваш телефон, офіціанти обов’язково посадять вас за vip-столик, як раніше це було з власниками «Верту». Redmi ґрунтовно підійшли до цього питання і забезпечили смартфон бронебійним склом Corning Gorilla Glass 5v з обох сторін, що звичайно ж є плюсом, особливо в цьому ціновому сегменті. Ніяких градієнтів і переливів — все дуже лаконічно. Телефон вийшов досить таки об’ємним: 165,8 х 76,7 х 8,8 мм, а вага перевалив за 200 грамів.

Розташувати як фронтальну, так і основну камеру вирішили  строго по центру. Безперечно, стильно і молодіжно, але фронталка все ж, хоч і незначно, обрізає кадр, особливо це помітно в іграх. Творці Redmi намагалися підігнати 9S під всі сучасні норми: інфрачервоний порт, USB-C, аудіо роз’єм 3.5 мм, індикатор подій, лоток для двох сім-карт і карти пам’яті. Сканер відбитків на бічній грані — річ зручна, мінус тільки в тому, що, швидше за все, ви не дотягнетеся до цієї кнопки, як і до перемикача гучності через габарити телефону. У смартфона величезний безрамковий дисплей діагоналлю 6.67 дюймів в технології IPS. Роздільна здатність екрану 2400 × 1080 пікселів і яскравість 450 ніт.

Гаджет доступний в трьох колірних варіантах — «Зоряний пил», «Зелені тропіки» і «Білий айсберг». Неймінг realme 6 не менш поетичні — «Синя комета» і «Біла комета». За своїми габаритами він поступається Сяомі, це робить його більш ергономічним і, як мінімум, однією рукою ви вже зможете зменшити гучність на раптово включені «хіти» Моргенштерна. Плюс — як розблокування по відбитку, так і по обличчю відбувається просто блискавично, на відміну від 9S. Смартфон також укомплектований слотом для двох сімок і карти пам’яті. 6,5 дюймовий безрамковий дисплей з роздільною здатністю екрану Full HD + захищений покриттям Gorilla Glass 3. Сам корпус моделі пластиковий, що, в принципі, характерно для моделей даного цінового сегмента.

Один з тузів в рукаві realme, який дозволить сказати: «Redmi, ваша карта бита» — частота оновлення зображення до 90 Гц. Протестувавши обидві моделі до ряду, розумієш, наскільки це круто — велика плавність і швидкість без випадання кадрів в динаміці, моментальний відгук на будь-який дотик і поліпшене візуальне сприйняття. Картинка на екрані явно яскравіша і чіткіша, ніж у конкурента. Технологія матриці смартфону — IPS LCD. Обидва телефони оснащені аудіо роз’ємами, підтримують WiFi, 4G технології і Bluetooth 5.0. Redmi Note 9s також має інфрачервоний порт для використання в якості пульта дистанційного керування. А ось технологія NFC в realme явно додає йому бали.

Камери та якість зйомки

Фронтальні камери з роздільною здатністю 16 Мп в обох смартфонах дають схожі результати, однак у realme ширше динамічний діапазон при недостатньому освітленні. Так само порівняний за якістю і запис відео зі швидкістю 4К. Стабілізація 9-ки дещо краще, а ось 6-ка відзначилася чіткішим зображення в темний час доби.

Основна камера у realme 6 розташована вертикально і складається з 4 модулів: головний 64-мегапіксельний сенсор Samsung ISOCELL Bright GW1, що дозволяє домогтися більшої деталізації, 8-мегапіксельний надширококутний, 2-мегапіксельний макро і 2-мегапіксельний монохромний модуль для портретних знімків. З Super NightScape 2.0 ти зможеш знімати яскраві та чіткі нічні сцени без штатива. Основний фотоблок Redmi Note 9S представлений 4 модулями: основний на 48 Мп, ультраширококутний об’єктив на 8 Мп, макрооб’єктив на 5 Мп і сенсор глибини на 2 Мп. Камера Redmi підтримує функції АІ, портретний режим, нічна зйомка і режим HDR.

Що стосується якості, то в режимі 48 мегапікселів Redmi явно не дотягує до 64 мегапікселів realme 6, видаючи менш чітку картинку. При роботі ширіка на обох апаратах отримуємо схожий результат. В цілому, картинка на realme 6 чіткіша, деталізованіша, відмінно передає обсяг і глибину і більш точно передає колір — 9S часто перебільшує з теплими відтінками. Єдине, іноді фото на realme виходить більш темним, ніж на Redmi.

Хотілося ще відзначити і якість звукового відтворення в навушниках — у Redmi звук досить плаский, а ось 6-ка здивувала як гучністю відтворення, так і деталізацією.

Процесори, пам’ять, операціонка

Що стосується процесорів, то всередині обох моделей 8-ядерні чіпсети, які дають прекрасний результат і забезпечать тебе можливістю насолодитися найскладнішими і вимогливими іграми. Redmi з відомим Qualcomm Snapdragon 720G працює на частоті 2.3 ГГц. Це серйозний чіпсет для смартфонів вище середнього рівня. За своїми характеристиками дуже близький до минулорічного 730G і також позиціонується як чіп для ігрових смартфонів. MediaTek Helio G90T в realmе працює на частоті 2.05 ГГц. Платформа поєднує в собі новітні графічні і ЦП ядра зі надшвидкою пам’яттю і модулі високої продуктивності штучного інтелекту, забезпечуючи realmе швидку, плавну роботу і ігрову міць героя гейминга.

Кажучи про процесори, відзначимо, що обидва апарати видають відмінний результат в бенчмарку і працюють без будь-яких просідань. Завдяки своїй продуктивності вивезуть на собі самі вимогливі ігри. Неприємним моментом при насиченій роботі став нагрів Redmi більш ніж до 40 градусів —взимку це, можливо, і не буде напружувати, але при прогнозі на найспекотніше літо в історії, стане не аби якою проблемою.

Обидва телефони оснащені оперативною пам’яттю LPDDR4X, але її обсяг трохи відрізняється. Redmi Note 9 s представлені в варіаціях 4/64 Gb, 6/128 Gb і 6/256 Gb. Realme оснащено 4/64 Gb, 4/128 Gb і тільки версія на 256 Gb отримала 6 Gb оперативної пам’яті. Добре це чи погано однозначно залежить від того, наскільки сильно ви хочете завантажити телефон, адже для ігор на максимальних налаштуваннях з головою вистачатиме і версій з 4 Gb. В обох випадках у нас є слот для карт MicroSD, який дозволить розширити сховище за допомогою загальної технології UFS 2.1.

Гаджети працюють під управлінням операційної системи Android 10. Програмної оболонкою на Redmi виступає MIUI 11, а у realme — формена оболонка UI 1.0, з варіацією Color OS від Oppo. І якщо претензій до зручності 6-ки в принципі немає, то у користувачів ПО 9-ки явно буде купа багів, які, можливо, виправлять в найближчому оновленні, а можливо і ні.

Акумулятори та зарядні пристрої

До автономності творці обох моделей підійшли ґрунтовно — і день насиченої гри, і продуктивної роботи смартфони забезпечать з легкістю. Батарея Redmi вражає своїм обсягом на 5020 мАг. До речі, саме цим і обумовлено велику вагу смартфона. Подібного агрегату вистачить мінімум на два дні при середній завантаженості. Здавалося б, що батарея realme 6 на 4300 мАг поступиться Сяомей, але на ділі вона проявила себе досить таки незнищенно.

Після проведених тестів виявилося, що, завдяки оптимізації ОС, realme 6 видав ті ж результати, що і конкурент. А наявність швидкої зарядки в 30 Вт, що набагато перевищує 18 Вт у Redmi, без варіантів привела 6-ку до впевненої перемоги. Будемо сподіватися, що Сяомей попрацює над оновленням ОС 9-ки і в найближчому майбутньому ми побачимо, на що здатна модель з батареєю такого обсягу.

Заслужена перемога

Підсумуємо. При монотестуванні Redmi Note 9s цілком не погано себе зарекомендував. У нього відмінний зовнішній вигляд, притаманний моделі вище середнього, захищений корпус, величезний екран, хороший результат фотозйомки, стабілізоване відео і непоганий нічний режим. І головне — це об’ємна батарея, яка дозволить користувачеві не замислюватися про пошук джерела підзарядки — її точно вистачить на цілий день при будь-якому рівні навантаження.

Над realme 6 розробники явно попрацювали краще, напакувавши його різними пристосуваннями для зручності користувача. Відмінні камери для зйомки, продумане ПО, ергономічний корпус, NFC, швидка зарядка, здатна поновити об’єм всього за годину до 100%, оптимізована батарея і, звичайно ж, екран в 90Гц привласнюють гаджету не тільки звання героя геймингу, але і рівень універсального смартфона, здатного на все — незаперечна перевага для споживача, що вибирає телефон для себе, дитини або в подарунок близьким.

Загалом, ставка Redmi Note 9s на працездатність батареї спрацювала. Але на практиці — видати такі ж результати і навіть краще, можна і з меншою батареєю. При цьому, як показав досвід використання realme, не відмовляючи собі ні в NFC, ні в інших плюшках. А це означає лише одне — співвідношення ціни, якості та надійності отриманих бонусів однозначно краще в realme 6, ну, а якщо ви любите великі розміри і часто роняєте телефон, то варто обрати Redmi Note 9s.

Ціни

  • Redmi Note 9s – від 5999 грн
  • realme 6 – від 5499 грн

Не пропустіть