Qualcomm створить модеми з 5G для телевізорів і інших пристроїв

Це стане можливим завдяки роутера з вбудованим модемом Snapdragon X55 5G. Такі пристрої з'являться в наступному році

Деякі виробники смартфонів тільки почали працювати над створенням апаратів з підтримкою стільникових мереж п’ятого покоління, та в цей же час компанія Qualcomm повідомила, що працює над універсальним рішенням. Воно зробить стандарт 5G доступним для безлічі інших пристроїв, включаючи телевізори і комп’ютери.

Це рішення засноване на об’єднанні 5G і Wi-Fi 6 для надання фіксованого бездротового доступу (FWA) в приміщеннях. Іншими словами, роутери, які будуть розроблятися в партнерстві з Qualcomm, зможуть працювати з SIM-картами в мережах 5G для забезпечення високошвидкісної передачі даних.

На сьогоднішній день більше 30 виробників мережевого устаткування співпрацюють з Qualcomm для випуску 5G-сумісних домашніх FWA-маршрутизаторів.

Серед них – Nokia, LG, Samsung, ZTE і Netgear. Незалежно від виробника, всі маршрутизатори, розроблені спільно з Qualcomm, будуть оснащені модемом Snapdragon X55 5G і радіопередавачем. Оскільки названі компанії мають значні частки на світовому ринку, комерційні продукти з підтримкою 5G FWA на базі модему Snapdragon X55 можуть з’явитися вже скоро.

Рішення Qualcomm має сенс використовувати не тільки в міському середовищі, а й у віддаленій місцевості, де інтернет-провайдери ще не створили інфраструктуру провідного широкосмугового зв’язку. З його допомогою можна забезпечити швидкий і економічний доступ до високошвидкісного інтернету. Крім того, домашні FWA-маршрутизатори дозволять телекомунікаційним компаніям уніфікувати свою широкосмугову інфраструктуру.

Нарешті, це рішення буде конкурувати з технологіями DSL, PON і DOCSIS. Qualcomm вже продемонструвала перші маршрутизатори з вбудованим 5G-модемом на виставці Qualcomm 5G Summit, яка в ці дні проходить в Барселоні.

Джерело trashbox.ru

Не пропустіть