Qualcomm обіцяє: ARM-комп’ютери на Windows будуть на ринку вже у 2024

Компанія Qualcomm вже давно обіцяє, що незабаром ми зможемо побачити рішення на Windows з платформою ARM, тим не менше, поки на ринку комп’ютерів з ARM, по суті, монополістом залишається Apple. У Qualcomm кажуть, що ситуація з ринком персональних комп’ютерів у цьому плані зміниться вже через два роки.

СЕО Qualcomm Кріштіано Амон заявив у рамках переговорів з інвесторами, що багато ОЕМ-виробників вже повідомили про своє бажання випускати комп’ютери на платформах Snapdragon та з операційною системою Windows. Це буде можливо завдяки появі нових процесорів, що створювалися з урахуванням напрацювань Nuvia (ця компанія раніше випускала серверні ARM-рішення та була придбана Qualcomm).

Нагадаємо, що раніше планувалося, що перші зразки компаніям-виробникам почнуть розсилатися вже цього року, щоб виробництво було запущено вже у 2023, але тепер терміни змістилися. Очікується, що перші комп’ютери на ARM з Windows вийдуть вже у 2024 році. Слід зазначити, що на цьому шляху Qualcomm може зітктнутися з проблемами – так, ARM вимагає скасувати проекти Nuvia, оскільки через зміну власника попередні ліцензії анулюються. Крім цього, велика кількість ПЗ досі не портована на ARM, а при емуляції інструкцій x86, споживається частина ресурсів процесора.

Джерело Tom's Hardware

Не пропустіть