Програмісти назвали головні ознаки, що за вами стежать через камеру ноутбука

Як і будь-які інші технічні пристрої, веб-камери вашого ноутбука схильні до злому, що може призвести до серйозного і безпрецедентного порушення конфіденційності.

Уявіть собі випадок, коли уповноважена особа отримує доступ до вашої веб-камери ноутбука та незаконно бере під свій контроль без вашого відома.

Хакер без особливих зусиль шпигуватиме за вами та навколишніми людьми за допомогою камери вашого ноутбука.

Хакеру при зламі камери вашого ноутбука не потрібно багато чого, щоб отримати контроль – потрібно лише розробити шкідливе ПЗ, яке захопить веб-камеру, віддалено встановить її на ваш ноутбук.

Отже, перша ознака, що через камеру ноутбука за вами стежать – камера дивно поводиться. Якщо ваша веб-камера досить сучасна, вона може обертатися і переміщатися в різних напрямках, щоб знімати найкраще відео/зображення під найзручнішим кутом.

Друга ознака – дивні файли зберігання на ноутбуці. Після того, як хакер запише відзнятий матеріал через веб-камеру, цей відео- або аудіозапис буде збережений серед існуючих файлів вашого сховища. Це означає, що якщо файл з’являється з нізвідки, це буде червоним попередженням.

Індикатор веб-камери ноутбука блимає або світиться без вашого відома? Якщо так, то хтось може контролювати його без вашої згоди. Іноді інші програми на ноутбуці або розширення браузера, які ви використовуєте у фоновому режимі можуть використовувати вашу веб-камеру, що призводить до ненормального миготіння.

Перевірте наявність фонових програм ноутбука. Іноді шкідливе програмне забезпечення проникає на ваш ноутбук як звичайні програми. Це особливо актуально, якщо ви любите завантажувати програми із незахищених веб-сайтів, тому шкідлива програма знаходить легкий шлях у вашу операційну систему.


Не пропустіть