Презентовано смартфони Murena для любителів конфіденційності

Презентовано новий смартфон Murena One від компанії Murena, що пропонує широкий перелік функцій приватності даних користувача. Незважаючи на досить посередні характеристики при ціні 349 євро, модель пропонує справді унікальний набір фішок, яким може зацікавити потенційного покупця. Крім цього, можна безкоштовно встановити /e/OS на ряд інших смартфонів, або придбати один з запропованих на офіційному сайті (пропонуються й смартфони інших компаній).

Смартфон поставляється з операційною системою власної розробки Murena /e/OS V1, що базується на LineageOS і має фішки з AOSP. Більша частина сервісів
компанії Google замінена на microG. Оболонка оснащена власним пошуковим сервісом, DNS та NTP, що не застосовують при роботі сервери Google.

Також на смартфоні встановлені базові додатки, ніяк не афільовані з компанією Google: для прикладу, для навігації використовується Mozilla Location Services та OpenStreetMap. Окрім цього, компанією розробляється власний голосовий асистент Elivia-AI. Для зберігання даних у “хмарі” використовується власне рішення Murena Cloud, а послуги поштового сервісу та офісного пакета надає OnlyOffice.

Замість Google Play використовується пропрієтарне рішення App Lounge, яке анонімізує інформацію користувача (окрім випадку використання платних додатків). Проекти open-source надаються через API CleanAPK, який згодом планується замінити на пропрієтарне рішення.


Джерело zdnet

Не пропустіть