Презентація MacBook Pro 2021 – що показали?

Компанія Apple провела свою другу офіційну презентацію за осінь. Нагадаємо, на попередній презентації, що пройшла 14 вересня, нам показали флагманські iPhone 13, iPad mini 2021 та багато іншого. Сьогодні Apple провела презентацію Apple Unleashed, на якій також показали багато цікавих продуктів, тому варто розглянути їх всіх та розібратися, що варто нашої уваги, а що ні.

Apple Music та AirPods

Презентацію Apple Unleashed розпочали з навушників AirPods. Спершу нам презентували новий тарифний план Voice Plan для Apple Music, що коштує 4.99 доларів на місяць та не особливо цікавий для нас, оскільки поки що доступний для 17 країн, до списку яких Україна не входить. Також показали три нові кольори для HomePod, які з’являться у продажі з листопада.

Зразу після цього нам показали один з головних та, ймовірно, найбільш масовий продукт цієї презентації – нову модель навушників Apple AirPods 3. Вихід моделі очікували вже понад півроку, і в Мережі було досить багато витоків даних, тому дизайн не став секретом – вони дуже схожі на Apple AirPods Pro, що були презентовані два роки тому, але при цьому залишаються навушниками відкритого типу, як і попередні покоління AirPods. Слід зазначити, що форма кейсу також змінилася і тепер нагадує Apple AirPods Pro.

До головних недоліків на фоні конкурентів двох попередніх поколінь AirPods можна віднести автономність, і тут над цим добре попрацювали – нові навушники здатні пропрацювати до шести годин, при цьому для роботи протягом однієї години потрібна лише п’ятихвилинна зарядка. У моделі є підтримка MagSafe та стандартної зарядки Qi, що вже була у другому поколінні.

AirPods 3 поступлять у продаж за стартовою ціною 179 доларів. Слід зазначити, що в модельному ряду залишаються AirPods 2, ціна яких тепер складає 129 доларів, а також нікуди не поділися AirPods Pro та AirPods Max, ціна яких складає, відповідно, 249 та 549 доларів.

Apple M1 Pro

Після цього у компанії розповіли, що M1 вийшов справді хорошим чіпсетом, але деяким користувачам потрібна більша потужність, коли мова йде про професійні задачі. Для цих цілей компанія підготувала новий чіпсет Apple M1 Pro, і тут є про що розповісти.

 

Новий чіпсет має двочіпову архітектуру та пропускну швидкість до 200 Гбіт/с, що втричі перевищує показники Apple M1. Підтримується до 32 ГБ оперативної пам’яті. Кристал Apple M1 Pro відчутно більший за Apple M1 і, що цікаво, має удвічі більше тразисторів.

 

Чіпсет включає CPU з 8 продуктивних ядрами та 2 енергоефективними, а також 16-ядерний графічний адаптер, удвічі потужніший за той, що встановлений в Apple M1. Також Apple M1 Pro може стрімити декілька потоків 8К та 4К відео, оснащений окремим драйвером дисплея та декількома контролерами Thunderbolt.

Apple M1 Max

Але це не все – після Apple M1 Pro нам показали Apple M1 Max. Цей чіпсет знову подвоює показники, але вже Apple M1 Pro – він підтримує пропускну швидкість до 400 Гбіт/с та до 64 ГБ оперативної пам’яті. Цей чіпсет має у 4 рази швидший графічний адаптер, ніж Apple M1 – у склад його графічного адаптера входить 32 ядра, при цьому ядер CPU знову 10.

Незважаючи на те, які вражаючі цифри Apple показує, демонструючи нам порівняння з M1, після цього нам показали порівняння з “4-ядерним ПК-процесором” та “8-ядерним ПК-процесором”, що викликає певні запитання, оскільки, крім цього, нам не вказали ніяких подробиць про це порівняння. Так само продемонстрували порівняння енергоефективності, через що зробити правильні висновки до перших тестів неможливо.

MacOS з Apple M1 Pro та M1 Max

Нам розповіли, що додатки, що функціонували на Mac на базі Intel, працюватимуть на нових чіпсетах через Rosetta 2 з оптимізацією для Metal. Для Logic Pro з’явилися нові фішки, у тому числі Spatial Audio. Final Cut Pro в деяких моментах працюватиме у 5 разів швидше, а ProRes транскодуватиметься через Compressor у 10 разів швидше.

Окрім програмного забезпечення Apple, оновлення для роботи отримають DaVinci Resolve від BlackMagic, Premiere Pro від Adobe та багато інших. Cinema 4D працюватиме у більш ніж 3 рази швидше. В цілому нам показали багато роботи з графікою, тому очевидно, що акцент на GPU-складову достатньо серйозний.

MacBook Pro

Вишенькою на торті презентації стали нові MacBook Pro, яких всі давно чекали. У першу чергу ноутбуки цікаві тим, що стали першими MacBook з 2016 року з повноцінним переліком роз’ємів: тут є і HDMI, і слот для карти пам’яті формату microSD, і навіть MagSafe!

Нові MacBook Pro доступні в діагоналях 14 та 16 дюймів, і ключовою особливістю цих дисплеїв, як неважко помітити, є виріз зверху дисплея, як у iPhone. Роздільна здатність MacBook Pro 16 з дисплеєм 16.2 дюйма складає 3456 х 2224 пікселі, а у MacBook Pro 14 – 3024 х 1964. Також, що важливо, є підтримка частоти оновлення 120 Гц, використовується матриця mini LED з максимальною яскравістю 1000 ніт та піковою локальною 1600 ніт.

Одним з ключових нововведень є новий повнорозмірний ряд F-клавіш, а TouchBar тут забрали. В цілому, Apple відмовилася від майже усіх ідей, введених у MacBook Pro в 2016: Touch Bar, клавіатури типу “метелик” і відсутності роз’ємів, повернувши це все в MacBook 2021. Також на місці мініджек 3.5 міліметра з підтримкою навушників з високим імпедансом. Новий MagSafe підтримує більшу потужність, є підтримка зарядки через Thunderbolt.

MacBook на M1 Pro підтримує до двох Pro Display HDR, а на M1 Max – до трьох Pro Display XDR та телевізора 4K, і при цьому залишаться вільні роз’єми. Що цікаво, якщо у iPhone крок з вирізом виправданий через систему датчиків Face ID, то тут встановлена лише фронтальна камера (1080p FaceTime HD) та мікрофон. Окрім цього, покращили мікрофони та динаміки.

В плані графічної продуктивності MacBook Pro 16 з M1 Max у 4 рази перевершує попередника з відеокартою Radeon Pro 5600M, а MacBook Pro 16 з M1 Pro – у 2.5 раза. Показники продуктивності процесора для MacBook Pro 14 у порівнянні з MacBook Pro з Intel Core i7 у 3.7 раза більші, а в плані графічної – у 13 разів більші для M1 Max та у 9 разів більші для M1 Pro. Також у нових MacBook Pro швидкі SSD зі швидкістю читання 7.4 Гб/с. Автономність у випадку MacBook Pro 16 складає до 17 годин, у випадку MacBook Pro 14 – до 10 годин, є підтримка швидкої зарядки.

Новий MacBook Pro 14 буде доступний за ціною від 1999 доларів, а MacBook Pro 16 – від 2499 гривень, у сріблястому та сірому кольорах. MacBook Pro 13 також залишається у модельному ряду, з такою ж стартовою ціною 1299 доларів, як і раніше.


Не пропустіть