NASCAR представляє перший прототип електричного гоночного автомобіля

NASCAR представив свій перший прототип електричного гоночного автомобіля на цих вихідних на Чиказьких вуличних перегонах. Електричний кросовер вартістю 1,5 мільйона доларів (за даними AP) був розроблений у партнерстві з ABB, Chevrolet, Ford і Toyota, щоб привернути увагу до зусиль зі сталого розвитку в рамках програми NASCAR Impact і показати, на що здатні електромобілі.

Це не означає, що NASCAR відмовляється від гоночних автомобілів з бензиновим двигуном, а радше намагається “виміряти інтерес фанатів до електромобілів”, повідомили AP люди, які беруть участь в ініціативі.

Керівник відділу сталого розвитку NASCAR Райлі Нельсон сказав AP, що серія та її партнери “хочуть представляти електромобілі та, в більш широкому сенсі, електрифікацію в гонках як круті, веселі та доступні”. Прототип, яким керував гонщик NASCAR Девід Раган, має три 6-фазних двигуни STARD UHP, один спереду і два ззаду. Все це живиться від батареї з рідинним охолодженням ємністю 78 кВт-год. За даними NASCAR, “його силовий агрегат, що налаштовується, може генерувати 1000 кВт на піковій потужності”. Він побудований на модифікованому шасі Next Gen.

Плани NASCAR щодо сталого розвитку включають додавання зарядних станцій для електромобілів і перехід на 100-відсоткову відновлювану енергію на своїх гоночних треках до 2028 року. До 2035 року планується досягти нульового рівня експлуатаційних викидів.

Джерело Engadget

Не пропустіть