Представлено нову модель ШІ OpenAI o1, яка “думає” перед відповіддю

OpenAI нещодавно анонсувала свою нову модель штучного інтелекту під кодовою назвою Strawberry, офіційно названу OpenAI o1. Як повідомляє TechCrunch, ця модель вже доступна для передплатників ChatGPT Plus та Team, а корпоративні й освітні користувачі зможуть випробувати її наступного тижня.

OpenAI o1 входить до нового сімейства моделей ШІ, яке включає версії o1-preview та o1-mini. O1-mini, як зрозуміло з назви, є меншою, але більш ефективною моделлю, зосередженою на генерації коду. Попри це, o1 є доволі базовою версією у порівнянні з GPT-4o, адже поки що не підтримує веббраузинг або аналіз файлів. Також функції аналізу зображень тимчасово відключені для додаткового тестування.

OpenAI o1 наразі має певні обмеження за швидкістю: o1-preview дозволяє лише 30 повідомлень на тиждень, тоді як o1-mini – 50. Вартість теж стала темою для обговорень – $15 за 1 мільйон вхідних токенів і $60 за 1 мільйон вихідних токенів, що значно дорожче, ніж у GPT-4o.

Головна особливість OpenAI o1 – це здатність «думати» перед тим, як дати відповідь. Вона перевіряє свої дії, аналізуючи запит детальніше, що допомагає покращити якість відповідей на складні питання. Наприклад, це корисно для завдань, які потребують глибокого аналізу, таких як перевірка електронної пошти на привілейовану інформацію чи планування маркетингових стратегій.

OpenAI o1 використовує метод навчання з підкріпленням, імітуючи процес міркування. Це означає, що модель отримує стимули думати перед відповіддю, намагаючись зробити свою реакцію більш обґрунтованою. Такий підхід дозволяє досягати кращих результатів при виконанні складних завдань. Під час тестування OpenAI o1 перевершив GPT-4o у розв’язанні задач Міжнародної математичної олімпіади та потрапив до 89-го процентилю на програмувальних змаганнях Codeforces.

Попри обмеження, OpenAI планує розширювати доступність моделі та знизити її ціну. Компанія також працює над версіями, які зможуть розмірковувати протягом тривалих проміжків часу, що дозволить підвищити точність відповідей та покращити якість міркувань.

Джерело TechCrunch

Не пропустіть