Представлено ноутбук Dell XPS 13 Plus, який не має звичного тачпаду

Компанія Dell представила нову модель свого топового ультрабука XPS 13. Новинка називається XPS 13 Plus і цього року вона відчутно змінилася.

Зовні XPS 13 Plus мало схожий на більшість інших ноутбуків насамперед через свою клавіатуру. Dell збільшила клавіші, зробила мінімальні проміжки між ними, завдяки чому мобільний ПК виглядає дуже оригінально, хоча не можна сказати, що раніше подібного ніхто не робив.

Крім того, у XPS 13 Plus є ще одна особливість. Як можна бачити на фото та відео, тут є щось типу аналога Touch Bar у MacBook Pro. Правда, в даному випадку це не повноцінний дисплей, на який можна виводити різні функції багатьох додатків, а сенсорний ряд кнопок, який має два режими: функціональні кнопки F або їх звичні альтернативи у вигляді клавіш регулювання гучності, яскравості і так далі. Однак і кнопка Esc реалізована так само, а це вже для багатьох може бути незручно.

Ще одна особливість – відсутність звичного тачпада. Він тут, безперечно, є, але ніяк не виділений. Просто частина корпусу чутлива до торкання. Dell називає це Haptic ForcePad, і в даному випадку, як і MacBook, є тактильний зворотний зв’язок.

Що ж до іншого, XPS 13 Plus оснащується новітніми мобільними CPU Intel Alder Lake, оперативної пам’яті тут мінімум 8 ГБ, є SSD об’ємом від 256 ГБ і екран Full HD без сенсорного шару. Як опція буде доступний і дисплей OLED. Ще ноутбук має чотири динаміки, причому два заховані під клавіатурою і спрямовані вгору, а інші два розміщені знизу.

Є також пара портів Thunderbolt 4, але немає ні гнізда для навушників, ні слота для карток пам’яті. За базовий XPS 13 Plus компанія Dell вимагає 1200 доларів.

Не пропустіть