Сьогодні на форумі розробників USB оголосили, що технічні специфікації для четвертої версії стандарту повністю доопрацьовані. Незабаром вони будуть надані дизайнерам, інженерам і виробникам техніки, і це означає, що перші пристрої з USB4 на борту ми зможемо побачити вже наступного року.
Ми чули про розробки четвертого покоління USB ще в травні, але тільки тепер інженери можуть приступити до впровадження його в свої девайси.
Всі технічні характеристики були викладені на загальний огляд. Це ще один крок в процесі перетворення нового формату з ідеї в реальність.
Головною особливістю нового стандарту є його швидкість – 40 Гбіт/с на двох смугах. Це значення вдвічі більше, ніж у USB версії 3.2, в 8 разів вище, ніж у оригінального стандарту USB 3, а також є ідентичним результатами Thunderbolt 3.
USB4 буде використовувати той же форм-фактор, що і USB Type-C, і буде сумісний з більш старими форматами. Крім цього, четверта версія отримає можливість використовувати один кабель для передачі живлення, даних і відеосигналу одночасно. А значить, вона, як і USB 3, буде використовуватися для підключення моніторів на додаток до портів HDMI.
USB 3 є досить популярним стандартом, але швидкість передачі даних у нього залишає бажати кращого. У той же час Thunderbolt 3 досить рідко зустрічається в сучасних пристроях, але забезпечує набагато більш високі показники. Швидкість передачі цього формату робила його незамінним для людей креативних професій, дозволивши оптимізувати робочі процеси редагування відео, анімації та моделювання.
Також це дало поштовх появі та розвитку зовнішніх графічних процесорів. Новий USB4 поєднає в собі доступність і швидкодію двох цих стандартів підключення.
Крім того, Intel і USB-IF повідомляють, що новий формат дозволить використовувати адаптери з декількома портами USB4. В даний час багато USB-C адаптерів мають тільки порти USB-A, а також HDMI. Виробники повинні будуть використовувати технологію USB Power Delivery, яка контролює, з якою швидкістю і витривалістю USB4 проводити зарядку таких енергоємних пристроїв, як ноутбуки.