Повістки в “Дії”: що змінить цифровізація військового обліку

В Україні хочуть запровадити цифровізацію військового обліку в застосунку “Дія”, щоб у разі будь-яких змін військовозобов’язаним не доводилося особисто відвідувати територіальні центри комплектування. Однак, чи надсилатимуть призовникам повістки через “Дію”? Про це пише сайт progroshi.news.

Про це у своєму інтерв’ю розповів адвокат Андрій Новак.

Повістки в “Дії”

За словами адвоката, українці можуть не заходити у додаток тижнями або навіть місяцями. Тому у нього є певні сумніви щодо можливості вручення повісток через “Дію”, адже призовники не зможуть підтвердити отримання документа.

“Немає підтвердження, що громадянин отримав цю повістку. Громадянин може не заходити в “Дію” тижнями або місяцями. У громадян нема обов’язку слідкувати за всіма оновленнями і сповіщеннями”, – каже Новак.

При цьому адвокат зазначив, що потрібно якомога швидше запровадити цифровізацію військового обліку. Це значно полегшить життя військовозобов’язаним, адже їм не доведеться звертатися до ТЦК під час кожних змін, наприклад, зміна місця проживання або народження дитини.

Чи можуть призовники відмовитися від “старої” повістки

Відтепер у повістці мають вказувати замість військових комісаріатів – територіальні центри комплектування. Також збільшилася кількість документів, які необхідно принести до ТЦК для уточнення своїх даних. До паспорта, військового квитка й приписного потрібно ще додати ідентифікаційний номер.

Повістки старого зразка втратили чинність та не несуть жодного правового навантаження. Бланками нового зразка вважаються повістки, які були сформовані після 30 грудня 2022 року. Тож, якщо призовнику вручили документ старого зразка, то він має повне право відмовитися від повістки.

При відмові співробітник військкомату (або ТЦК) має скласти відповідний акт у присутності двох понятих.

Чому вручають повістки на вулиці

Головний військовий комісар Львівської області Олександр Тіщенко зазначив, що вручення повісток навіть на вулиці жодним чином не суперечить законодавству України. Вручення повісток на вулиці або блокпостах можна було б уникнути, якби громадяни неухильно дотримувались законодавства України.


Не пропустіть