Популярні антивіруси для Android запідозрили в шпигунстві

Фахівці компанії VPNPro протестували 15 антивірусних програм для Android і з’ясували, що деякі з них запитують дозволу на використання функцій, які не потрібні їм для нормального функціонування і не повинні ніяк впливати на їх роботу. Це дуже підозріло.

6 антивірусів з 15 запитують доступ до камери, мікрофона, дзвінків, SMS-повідомлень і вмісту внутрішньої пам’яті смартфона. Отримавши потрібні дозволи, програми могли шпигувати за користувачами і зливати дані своїм розробникам.

Серед антивірусів-шпигунів є дуже популярні додатки з сотнями мільйонів завантажень. Серед цих програм також присутній Clean Master – один з найпопулярніших додатків для очищення накопичувача і оперативної пам’яті. Потенційно небезпечні антивіруси:

  • Security Master – 500 мільйонів установок
  • Antivirus Free 2019 – 10 мільйонів установок
  • Virus Cleaner 2019 – 50 мільйонів установок
  • Max Security Virus Cleaner, Antivirus, Cleaner – 50 мільйонів завантажень
  • Super Phone Cleaner, Virus Cleaner, Phone Cleaner – 50 мільйонів установок
  • Clean Master – 1 мільярд установок

Компанія VPNPro не знайшла прямих доказів того, що ці додатки насправді займалися шпигунством. Проте, той факт, що антивіруси запитували і отримували доступ до можливостей, які фактично їм не потрібні, може свідчити про зловживання системними повноваженнями. Не виключено, що передача конфіденційних даних була ретельно замаскована.

Експерти VPNPro зв’язалися з компанією Google і надали їй результати дослідження, після чого вона видалила ці антивіруси з Play Маркету. Проте, вони залишилися в сторонніх магазинах додатків, а також на пристроях користувачів. Крім того, немає ніякої гарантії, що аналогічні програми не повернуться в Play Маркет під іншими назвами.

Велика частина цих додатків створена китайськими розробниками. Відомо, що багато компаній в Китаї спеціалізуються на інформаційному шпигунстві на користь влади країни. Вони також можуть продавати зібрані дані рекламодавцям, магазинам, аналітикам і різним компаніям, які потім використовуються зібрані відомості для отримання вигоди або перепродажу, в тому числі на чорному ринку.

Фахівці VPNPro радять користуватися антивірусами компаній, що добре себе зарекомендували (наприклад від Avast, Avira, «Лабораторії Касперського» і Dr. Web).

Джерело forbes.com
Не пропустіть