Понад 50% Інтернет-трафіку контролюють шкідливі ШІ-боти
Згідно зі свіжим звітом Akamai, Інтернет зіткнувся з новою загрозою: майже половина трафіку генерується ботами. І ось тут починається найцікавіше – 42% всього інтернет-трафіку створюють автоматизовані програми, з яких 65% мають шкідливий характер і цілеспрямовано створюють проблеми для роботи сайтів, сервісів та систем захисту.
Людство може втратити контроль над Інтернетом, оскільки вже зараз значна частина трафіку контролюється штучним інтелектом. Суспільство ще не встигло навчитися контролювати нову силу, але вже доручило нейромережам багато відповідальних завдань, намагаючись здобути конкурентну перевагу. І ШІ досяг у цьому успіху.
Найбільша активність наразі спостерігається серед ботів-парсерів, які крадуть чужу інформацію. Завдяки ШІ тексти, зображення, відео, аудіо та інший контент легко і швидко видозмінюються, що дозволяє створювати фішингові сайти для обману користувачів, просувати фальшиві медіаресурси та маніпулювати рекламою для отримання прибутку. ШІ став надзвичайно потужним інструментом в руках шахраїв.
Однак найгірше, на думку кібераналітиків, ймовірно, ще попереду. Можливості ШІ, включаючи обробку неструктурованих даних, перевершують людські, тому управління системами ботнетів логічно передати йому. Отримавши певну самостійність, ШІ активно створює фейкові акаунти для ведення своєї деструктивної діяльності.
Методи дії ботів стають дедалі витонченішими, пошук вразливостей та відточування нових тактик для кібератак відбуваються безперервно. Хоча ШІ не має наміру завдавати шкоди, його діяльність мимоволі перетворює Інтернет на небезпечне місце. Фахівці попереджають: майбутнє може бути ще більш непередбачуваним і загрозливим.