Початковий код Xbox і Windows NT 3.5 виклали в Мережу

Оригінальний початковий код консолі Xbox від Microsoft потрапив в Мережу разом з кодом для версії Windows NT 3.5. Фактично ця операційна система називається «Xbox OS», і вона є модифікованою Windows 2000 з підтримкою DirectX 8. Витік є справжнім.

Разом з «Xbox OS» в Мережу витекли деякі середовища збірки, Xbox Development Kit, емулятори, які використовуються для тестування, а також внутрішні документи. Проте, витік навряд чи допоможе в створенні емуляції оригінальних ігор для Xbox.

Для Xbox існує низка емуляторів, в тому числі CXBX, XQEMU і CXBX Reloaded, які роками намагалися емулювати оригінальну Xbox OS. Microsoft розробила перший Xbox з урахуванням апаратного забезпечення x86, але ядро Xbox було засновано на спеціальній і урізаній версії Windows 2000 з підтримкою DirectX 8. Неофіційні емулятори роками намагалися відтворити це ядро, але поки тільки близько 40 ігор мають обмежену підтримку емуляції, в той час як для першого Xbox було випущено близько 900 ігор.

Крім цього, в Мережу витік початковий код майже фінальної версії Windows NT 3.5 (судячи з усього це RC2). Вихідний код включає в себе всі необхідні інструменти збірки, що дозволить ентузіастам копатися в коді старої операційної системи. Оскільки підтримка Windows NT 3.5 припинилася в грудні 2001 року, операційна система використовується тільки в невеликій кількості систем по всьому світу, тому витік вихідного коду не є серйозною проблемою безпеки.

Відзначимо, це вже не перший витік початкового коду операційних систем. У 2004 році в Мережі був опублікований частковий початковий код Windows 2000 і NT 4, а в 2017 році відбувся витік деякої кількості початкового коду Windows 10.

Зараз Microsoft проводить внутрішнє розслідування події.

Джерело TheVerge
Не пропустіть