PlayGalaxy Link – ігровий сервіс Samsung. В ігри для ПК можна грати на смартфонах
Незабаром компанія Samsung запустить ігровий сервіс PlayGalaxy Link. Його повноцінний анонс відбудеться в вересні.
На YouTube-каналі Samsung було опубліковано відео, на якому показано як працює цей сервіс. Судячи з демо-ролика, PlayGalaxy Link забезпечує зв’язок між комп’ютером і смартфоном, завдяки чому на мобільному пристрої можна грати в ігри, призначені для Windows.
Приблизно таким же чином працює Steam Link : користувач запускає на комп’ютері або ноутбуці гру зі своєї колекції покупок в Steam, а зображення передається на смартфон або планшет майже без затримки. При цьому можна повноцінно управляти діями героя на сенсорному екрані або за допомогою ґеймпада (як провідного, так і бездротового).
Можливості PlayGalaxy Link показані в ролику на прикладі анонсованого нещодавно смартфона Galaxy Note 10. На нього надітий спеціально спроектований кнопковий контролер, з яким набагато простіше справлятися з іграми. Цей ґеймпад називається Glap Controller, він створений спеціально для цієї моделі Samsung, але, за словами компанії, сумісний з будь-якими смартфонами і планшетами, діагональ екрану яких не перевищує 7,5 дюймів, а товщина корпусу не більше 10,1 мм. Під цей опис підходять, мабуть, майже всі сучасні смартфони і мініатюрні планшети за дуже рідкісним винятком.
Samsung продає Glap Controller на Amazon за ціною 72,99 долара. Цей ґеймпад має класичні кнопки XYAB і два джойстики, завдяки чому його можна використовувати з іграми різних жанрів: перегони, файтинг, шутери, платформери і т. п.
Примітно, що в відео фігурує ноутбук HP, хоча компанія Samsung теж випускає такі пристрої. Дивно, що вона не використовувала в ролику власний ноутбук.
Які саме ігри можна буде запускати на смартфонах за допомогою сервісу PlayGalaxy Link, поки невідомо. Можна припустити, що Samsung запустить спеціальний магазин, в якому можна буде їх купувати або використовувати за передплатою.
У 2019 власні ігрові сервіси планують запустити три IT-гіганта: Microsoft, Google і Apple. Всі вони будуть надавати доступ до ігор по підписаній моделі. Користувачеві не обов’язково купувати будь-яку гру, він зможе отримувати доступ до сотень ігор за відносно невелику щомісячну абонентську плату (в США близько 10 доларів). Така бізнес-модель здається компаніям найбільш перспективною.