Підліток з епілепсією отримав перший у світі мозковий імплантат, що контролює напади

13-річний хлопчик з важкою формою епілепсії у Великій Британії став першою людиною у світі, яка отримала мозковий імплантат, що допомагає тримати напади під контролем. Як повідомляє The Guardian, Оран Ноулсон переніс операцію в лондонській лікарні Грейт Ормонд-стріт (GOSH), де йому встановили нейростимулятор Picostim для лікування синдрому Леннокса-Гасто, рідкісної форми епілепсії, стійкої до лікування.

Ноулсон отримав нейростимулятор у жовтні 2023 року в рамках пілотної програми, яку проводить GOSH у співпраці з Університетським коледжем Лондона, лікарнею Королівського коледжу та Оксфордським університетом. Після отримання імплантату, розробленого компанією Amber Therapeutics, денні напади Орана зменшилися на 80 відсотків. Раніше його напади були настільки сильними, що він потребував постійного догляду, а іноді втрачав свідомість і потребував реанімації.

“Для Орана і його сім’ї епілепсія повністю змінила життя, тому бачити, як він їздить верхи на коні й повертає собі незалежність, просто вражає, – сказав Мартін Тісдалл, дитячий нейрохірург GOSH. “Ми дуже раді бути частиною їхньої подорожі”.

Хірургічна команда Тісдалла встановила імплантат, прикріпивши Picostim до черепа Ноулсона і ввівши два електроди глибоко в мозок, поки вони не досягли таламуса. Потім електроди були підключені до нейростимулятора, який посилає постійний м’який електричний струм у мозок, щоб запобігти або послабити напади. Джастін Ноулсон, мати Орана, підтвердила це, розповідаючи про те, як імплантат покращив якість життя її сина.

“Ми помітили значне покращення; напади зменшилися і стали менш важкими, – сказала вона. “Він набагато більш балакучий, він більш зацікавлений. Йому виповнилося 13, і у мене тепер точно підліток – він з радістю каже мені “ні”. Але це додає йому якості життя, коли він може краще виражати себе”.

Нейростимулятор Picostim – це лише один із пристроїв для лікування судом, який тестується. У 2020 році ізраїльські дослідники розробили натільний ЕЕГ-пристрій під назвою Epiness, який може передбачати напади за годину до їхнього початку. Двома роками раніше був створений розумний браслет Nightwatch, який виявляє нічні епілептичні напади й зв’язується з персоналом, який надає допомогу, коли вони починаються.

Джерело Engadget

Не пропустіть