Перший у світі прототип Apple-1 продають на аукціоні

У Мережі з’явилась інформація про те, що перший у світі прототип комп’ютера Apple-1 буде проданий на аукціоні, при цьому ціна має перевищити 500000 доларів. У першу чергу він важливий завдяки своїй історії він був спаяний у 1976 році особисто Стівом Возняком, а Стів Джобс годом демонстрував його власнику Byte Shop Полу Террелу – згодом він став першим роздрібним продавцем продукції Apple.

Раніше вважалося, що цей прототип, який фігурує під назвою Apple Computer A, втрачено, але пізніше експерт Корі Коен підтвердив його справжність. Варто зазначити, що прототип зараз не працює, і на ньому навіть є пошкодження. Мікропроцесор та інші компоненти відсутні на платі – ймовірно, їх використали у перших ревізіях Apple-1.

Одна з особливостей прототипа Apple Computer A – він використовував три оранжеві конденсатори Sprague Atom, а не Big Blue, що згодом використовувались в Apple-1 серійного зразка. Варто зазначити, що зараз максимальна ставка складає 278005 доларів, а наступна буде на позначці 305806 доларів.


Джерело RR Auction WCCF Tech

Не пропустіть