Перші в історії зразки ґрунту зі зворотного боку Місяця повернулися на Землю: що далі

Перші в історії зразки ґрунту зі зворотного боку Місяця нарешті приземлилися на Землі. Капсула “Чан’е 6” від Китаю у вівторок успішно приземлилася у Внутрішній Монголії, несучи з собою місячні породи, які можуть підтвердити або спростувати існуючі теорії про походження Місяця.

Отримані зразки можуть допомогти вченим підтвердити гіпотезу про походження Місяця: що розплавлена Земля зіткнулася з тілом розміром з Марс, від якого відокремився матеріал, що утворив Місяць.

Річард Карлсон, почесний директор Лабораторії Землі та планет Карнегі, розповів NPR, що подібно до геології Землі, де висадка тільки в Північній Америці не дасть повної картини, дослідження лише одного боку Місяця не можуть дати повного розуміння його історії.

Дослідники вважають, що якщо китайські зразки мають такий же вік, як і ті, що привезла місія NASA “Аполлон” минулого століття, це підтвердить існуючу гіпотезу. В іншому разі, нам доведеться переглянути наше розуміння народження Місяця.

Джим Хед, планетолог з Університету Брауна, підкреслив, що різниця між ближнім і зворотним боками Місяця є ключовим питанням. “Не можна зрозуміти походження планети, досліджуючи лише одну її півкулю,” сказав він NPR.

“Чан’е 6” приземлилася на зворотному боці Місяця на початку цього місяця, ставши лише другою успішною місією до цього таємничого краю нашого сусіда. Місяць обертається синхронно з Землею, завжди тримаючи одну сторону прихованою від нашого погляду, що ускладнює посадку через відсутність прямого зв’язку. Китайська космічна програма покладалася на супутниковий ретранслятор для зв’язку з посадковим модулем.

У знак співпраці в умовах напружених відносин між двома країнами, Китай запропонував поділитися деякими зразками з американськими вченими. NASA вже дала зелене світло для американських дослідників, щоб вони могли подавати заявки на вивчення цих історичних зразків.

Джерело Engadget

Не пропустіть