Перша копія Windows 95 засвітилася в мережі до свого дня народження: екс-співробітник Microsoft поділився раритетом

Windows 95 — це ціла епоха, яка для багатьох стала початком довгих років взаємодії з операційними системами від Microsoft. Шанувальники цієї ОС досі з ностальгією згадують ті часи, а деякі навіть вдаються до справжніх проєктів, наприклад, перенесення додатків з Windows 98 на Windows 95 або випуск ноутбуків 2024 року з цією ОС на борту. І от, цього року нас очікував ще один сюрприз: колишній керівник Microsoft показав першу копію Windows 95, що була коли-небудь створена.

Цю сенсацію розкрив Бред Сільверберг, який обіймав посаду старшого віцепрезидента і керівника продукту в Microsoft. Все почалося з посту Дейва Пламмера, ще одного важливого персонажа в історії компанії. Саме він стоїть за створенням диспетчера завдань, ZIP-файлів і легендарної гри Space Cadet Pinball, яка була встановлена на всіх Windows-машинах. У своєму пості Дейв показав запаковану версію Windows 95 Special Edition, яку він отримав на старті продажів.

Цей пост підштовхнув Бреда до того, щоб згадати, що в нього досі зберігається перша копія Windows 95, що була створена. Це не просто перша версія Windows 95 або копія з першої партії, яка потрапила на полиці магазинів. Це саме та перша копія, що зійшла з виробничої лінії — перший екземпляр Windows 95, який Microsoft випустила. Звісно, на прохання користувачів Бред виклав фото цієї реліквії.

Отож, якщо вам потрібен привід для святкування, можете позначити в календарі 14 липня о 17:15 як день народження Windows 95.

Джерело XDA

Не пропустіть