OpenAI прибирає голос ChatGPT, схожий на Скарлетт Йоханссон

OpenAI вирішила призупинити використання голосу Sky для ChatGPT після численних обговорень і жартів у медіа та навіть на Saturday Night Live про його схожість зі Скарлетт Йоханссон.

Компанія заявляє, що штучні голоси не повинні навмисно імітувати впізнавані голоси знаменитостей. “Голос Sky не є імітацією Скарлетт Йоханссон, а належить іншій професійній акторці, яка використовує свій природний голос,” – написала OpenAI сьогодні вранці.

CTO OpenAI Міра Мураті в інтерв’ю The Verge минулого тижня заперечила, що імітація Йоханссон була навмисною. Хоча голос Скарлетт не був прямо посиланням, CEO OpenAI Сем Альтман, здається, був уже в курсі схожості, коли опублікував слово “her” у своєму акаунті на X (колишній Twitter) після демонстрації.

Альтман раніше заявляв, що його улюблений фільм – “Вона” (Her) Спайка Джонза, де Скарлетт Йоханссон озвучує віртуального асистента із сексуальним голосом.

OpenAI не уточнила, чи отримувала вона будь-які юридичні запити або виклики щодо схожості голосу Sky з Йоханссон або її роллю у фільмі “Вона”. The Verge звернулися до представника Йоханссон за коментарем.

Режим голосу ChatGPT та модель Sky існують з минулого року, але функція стала набагато помітнішою минулого тижня, коли OpenAI продемонструвала досягнення у новій моделі GPT-4. Ця модель робить голосового асистента більш виразним та дозволяє зчитувати міміку через камеру телефону та перекладати мову в реальному часі.

З п’яти доступних голосових профілів для ChatGPT було обрано понад 400 кастингових заявок від голосових та кіноакторів, за даними OpenAI. Компанія відмовилася називати імена акторів, посилаючись на потребу “захищати їхню приватність”.

Нові можливості голосового асистента ChatGPT будуть запущені “протягом найближчих тижнів” як обмежений “альфа” випуск для підписників ChatGPT Plus. OpenAI планує з часом додати більше голосів, щоб “краще відповідати різноманітним інтересам та вподобанням користувачів”.


Не пропустіть