Огляд Xiaomi Mi Watch – стильний смарт-годинник з топовим функціоналом

Годинник для огляду надано українським офісом компанії Xiaomi

Компанія Xiaomi випускає багато хорошої продукції, і до неї можна віднести і наручні пристрої. Нам вдалося протестувати новий смарт-годинник Xiaomi Mi Watch, який позиціонується компанією, як спортивний пристрій, і ми готові поділитися з вами своїми враженнями про нього.

Огляд Xiaomi Mi Watch (фото itsider.com.ua)

Характеристики Xiaomi Mi Watch:

  • Дисплей: AMOLED, 454 x 454 пікселі, 1.39 дюйма
  • Стандарти зв’язку: Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS
  • Сенсори та датчики: датчик освітленості, пульсометр, акселерометр, гіроскоп, датчик атмосферного тиску, геомагнітний датчик
  • Акумулятор: 420 мАг, автономність до 16 днів
  • Габарити: 45.9 х 53.35 х 11.8 міліметра, вага – 32 грами

Огляд Xiaomi Mi Watch (фото itsider.com.ua)

Дизайн та комплектація

Корпус годинника виготовлений з пластику. Xiaomi Mi Watch вийшов достатньо габаритним пристроєм – товщина складає 11.8 міліметра, і він явно не буде виглядати невеликим, що варто врахувати перед покупкою. На корпусі є дві механічні кнопки, відповідальні за відкриття меню та вибір активностей, дисплей покритий злегка заокругленим склом, але його не можна віднести до 2.5D, адже заокруглення справді незначне.

Нам вдалося протестувати чорну версію, і вона, на нашу думку, найбільш універсальна та строга (також є темно-синя та бежева). У всіх варіантах ремінець годинника має ребристу текстуру, досить надійно фіксується і, звісно, при потребі може бути замінений на неофіційний – на AliExpress чи в іншому магазині можна буде підібрати для себе будь-який інший варіант.

У комплекті з Xiaomi Mi Watch поставляється зарядний пристрій та супровідна документація, що очікувано. Коробка годинника досить стильна і нагадує формою ту, в якій поставляються смарт-годинники компанії Apple – довга та вузька, з принтом смарт-годинника з ремінцем на всю довжину.

Дисплей

У пристроях Xiaomi завжди використовувалися непогані дисплеї, і Mi Watch в цьому плані не став винятком – тут використовується AMOLED-дисплей з діагоналлю 1.39 дюйма та роздільною здатністю 454 х 454 пікселі. В цілому, дисплей досить контрастний та яскравий, він добре читається під прямим падінням сонячних променів.

Огляд Xiaomi Mi Watch (фото itsider.com.ua)

У смарт-годинника є вбудований датчик освітленості, підтримується активація дисплея під час підйому руки, причому ця функція працює справді ідеально. Окрім цього, підтримується AOD для відображення часу. Підтримується багато циферблатів, у яких є можливість відображати рівень пульсу, кроків та стресу.

Автономність

Враховуючи, що тут використовується акумулятор об’ємом 420 мАг, варто було розраховувати на непогану автономність. Тут використовується хоч і яскравий, але досить енергоефективний дисплей. На автономність впливає використання різних датчиків та функції AOD, але навіть при максимальному темпі використання автономність дуже непогана.

Огляд Xiaomi Mi Watch (фото itsider.com.ua)

Якщо максимально використовувати функцію AOD, носити годинник з постійним підключенням по Bluetooth до смартфона та часто використовувати датчики, автономність складе до тижня. У випадку, якщо екранний час більш помірний та менше використовувати датчики та сенсори, слід очікувати близько двох тижнів автономної роботи. Слід також додати, що для зарядки використовується магнітна зарядка, яка підключається по USB, повний процес зарядки займає менше години.

Програмне забезпечення

Для підключення та роботи зі смартфоном використовується мобільний додаток Xiaomi Wear, яка дозволяє повністю налаштувати Xiaomi Mi Watch, а також провести аналіз всіх даних, зібраних годинником. Окрім цього, додаток дозволяє передавати дані для виведення на дисплей ну і, звісно, завантажувати циферблати.

Огляд Xiaomi Mi Watch (фото itsider.com.ua) Огляд Xiaomi Mi Watch (фото itsider.com.ua)

Xiaomi Mi Watch поставляється з пропрієтарною операційною системою – враховуючи ціну, тут не варто розраховувати на Wear OS з її повним функціоналом. Щоправда, управління тут дещо відрізняється від схожих рішень інших виробників та самої компанії Xiaomi.

Доступ всі всіх показників про активність та сон доступні в міні-додатку з основного меню, яке включає набір іконок. За допомогою свайпу вверх можна відкрити швидкі налаштування, де можна побачити статус відключення та рівень заряду смарт-годинника. Свайп у протилежну сторону відкриває сповіщення. Циферблати можна міняти з самого годинника, але налаштовувати – лише зі смартфона.

Використання сенсорів та датчиків

У Xiaomi Mi Watch є датчик рівня кисню в крові, який особливо актуальний в епоху коронавірусу COVID-19, і це справді важлива та корисна фішка, але слід розуміти, що виміри не настільки точні, як у спеціалізованих медичних апаратів, тому краще не орієнтуватися на них при діагностиці стану здоров’я.

Огляд Xiaomi Mi Watch (фото itsider.com.ua)

Датчик серцебиття працює досить непогано і приблизно відображає реальний стан при спокої та, наприклад, при занятті спортом. У смарт-годинника є можливість трекінгу понад 100 різних активностей, серед яких різні види плавання, біг та багато іншого.

Висновки

Xiaomi Mi Watch має меншу функціональність, ніж деякі конкуренти, але й ціна у нього відчутно нижча. У першу чергу серед його переваг слід виділити хороший дисплей, приємний інтерфейс, стильний дизайн та чудову автономність, але явним, хоч і, скоріш за все, тимчасовим недоліком можна назвати мобільний додаток Xiaomi Wear, який потребує покращення.

Огляд Xiaomi Mi Watch (фото itsider.com.ua)

Слід розуміти, що Xiaomi Mi Watch, по суті, є хорошим втіленням функціональності фітнес-браслета у корпусі годинника. В цілому, модель можна назвати хорошим варіантом для покупки, але при цьому слід враховувати бюджет і, якщо є можливість, можна розглянути і дорожчих та більш функціональних конкурентів.


Не пропустіть