Огляд Xiaomi Mi TV Stick (FHD) – найпростіший спосіб зробити телевізор “розумним”

Xiaomi Mi TV Stick – це девайс, який може значно розширити функціонал вашого телевізора, при цьому має малі габарити та невисоку ціну. Саме цим девайс зацікавив нас, і ми, покористувавшись, готові поділитися враженнями з вами та зробити рішення щодо покупки чи, навпаки, відмови під покупки цього девайса простішим. Нам на огляд потрапила версія, яка підтримує максимальну роздільну здатність Full HD.

Характеристики

    • Роздільна здатність виводу: 1920×1080 пікселів
    • Чіпсет: Amlogic S805Y, 4 ядра Cortex A53
    • Пам’ять: 1 ГБ оперативної пам’яті, 8 ГБ внутрішньої пам’яті
    • Стандарти підключення: Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2, HDMI 2.0, microUSB (для зарядки)
    • Операційна система: Android TV 9.0

Комплектація

У комплекті поставляється блок живлення та microUSB-кабель, HDMI-подовжувач та пульт управління, і всі ці аксесуари у певній мірі є необхідними. Комплектація справді непогана, особливо враховуючи цінову політику компанії щодо цього пристрою.

Розміри та дизайн

Зрозуміло, що у компактній телевізійній приставці важливий, у тому числі, розмір, адже її переважно вставляють прямо у роз’єм ззаду телевізора без додаткових перехідників, тому важливо розуміти її справжні габарити. Загалом, якщо між телевізором і стіною є невеликий проміжок, проблем не виникне, адже довжина приставки складає лише 92 сантиметри.

Тут все досить індивідуально та залежить ще й від розташування HDMI-роз’єма, і якщо воно не особливо підходить – не проблема, адже у комплекті є HDMI-подовжувач, який дозволяє розмістити Mi TV Stick як завгодно. Дизайн строгий, мінімалістичний та не особливо має значення загалом, адже більшість часу телевізійну приставку просто не видно.

Апаратна складова та продуктивність

За роботу моделі відповідальний бюджетний чіпсет Amlogic S805Y, в парі з яким працює 1 ГБ оперативної пам’яті. Зрозуміло, що від такої зв’язки не варто чекати чогось надзвичайного, але зі своєю головною функцією, тобто відтворенням медіа, вона справляється достатньо добре. Щоправда, розчарував об’єм внутрішньої пам’яті, який складає лише 8 ГБ та не дозволить завантажити багато додатків.

Часто достатньо великою проблемою таких приставок є перегрівання під час перегляду контенту, що призводить до несподіваного ребуту чи зависання, і тут таких проблем немає, оскільки чіпсети Amlogic Y справді не особливо нагріваються. Щоправда, це виливається у делако не найвищу продуктивність. Слід звернути увагу на те, що 1 ГБ оперативної пам’яті, на перший погляд, виглядає геть недостатнім, але на практиці система споживає менше половини, а решти оперативної пам’яті для додатків цілком достатньо.

Управління

Приставка оснащена пультом дистанційного управління, який тут такий самий, як у останніх повнорозмірних приставках Xiaomi. Тут і звичні кнопки для запуску сервісів партнерів, як Google Assistant, Netflix і т.д., так і решта елементів управління. Підключається пульт по Bluetooth.

Керувати у програмному забезпеченні Android TV 9 можна майже всім, що користувач бачить у основному меню, а всі необхідні сервіси та додатки є у звичному магазині Google Play. Це є основною перевагою саме такої версії Android, адже користувач може одразу отримати те, що йому необхідно і оптимізовано саме під телевізійний формат.

Програмне забезпечення

У Xiaomi Mi Stick є багато фішок від Mi TV Box S, у тому числі аналогічна версія операційної системи, щоправда, можливості в плані відтворення важких форматів медіа менші. Слід також пам’ятати, що роздільна здатність тут обмежена 1920×1080 пікселів, тому не варто навіть намагатися відтворювати медіа у більшій роздільній здатності, адже у цьому просто немає сенсу.

При цьому залишилася й основна перевага Android – можливість завантаження файлів з довільних джерел, що дає необмежений простір для кастомізації та споживання контенту. Щоправда, під час використання таких можливостей слід пам’ятати як про те, що плеєр оснащений бюджетним залізом, так і про його об’єм пам’яті.

Висновки

Xiaomi Mi TV Stick – справді хороший пристрій, який майже не має аналогів. Загалом рішень з Android TV саме у вигляді телевізійних приставок, а не готових телевізорів зі вже інтегрованою операційною системою досить мало, а тут вона ще й зроблена у вигляді компактного девайса, який вставляється у HDMI і за розмірами нагадує більше флешку, ніж повноцінну телевізійну приставку, яка може зробити телевізор “розумним”.

При цьому Xiaomi Mi TV Stick, що важливо, дуже доступна. Саме тому, а також через мініатюрні розміри та можливості її можна рекомендувати, як варіант для покупки. Якщо вашою ціллю є перегляд контенту у найвищій роздільній здатності та у важких форматах, варто розглянути інші варіанти.