Огляд Xiaomi Mi 10 Youth Edition з MIUI 12 – крутий бюджетний камерофон з MIUI 12
Xiaomi Mi 10 Youth Edition з MIUI 12 - що нам показала компанія Xiaomi?
Сьогоднішня презентація, яку провела компанія Xiaomi, стала для неї ювілейною, бо 10 років назад ми побачили перший продукт молодого бренду – прошивку MIUI першої версії. Відтоді компанія змогла вирости в надзвичайно популярного виробника смартфонів та величезного списку інших товарів, якого знають у всьому світі.
Її перший продукт, з якого починалась компанія – оболонка для операційної системи Android під назвою MIUI, за цей час встигла стати однієї з найпопулярніших не тільки серед користувачів смартфонів Xiaomi, але й у вигляді користувацьких збірок для смартфонів інших компаній.
Компанія вирішила відсвяткувати ювілей, випустивши смартфон Xiaomi Mi 10 Youth Edition та MIUI 12, і тут справді є про що розповісти.
Ми розпочнемо з Xiaomi Mi 10 Youth Edition, оскільки смартфон вийшов незвичайним та цікавим, та й ціна, відверто кажучи, досить приємно здивувала.
Характеристики Xiaomi Mi 10 Youth Edition
- Дисплей: AMOLED 6.57” Full HD+ (2400 x 1080), сенсор 180 Гц, HDR10+, DC Dimming, сканер відбитка пальця в дисплеї, максимальна яскравість – 600 ніт, локальна пікова яскравість – 800 ніт
- Чіпсет: Snapdragon 765G
- Акумулятор: 4160 мАг, швидка зарядка 22,5W
- Оперативна пам’ять: 6 ГБ, 8 ГБ
- Внутрішня пам’ять: 64 ГБ, 128 ГБ, 256 ГБ
- Стандарти підключення: USB-C, ІЧ-порт, 3.5 мм, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1 aptX/aptX-HD, Qualcomm True Wireless, NFC, 4G LTE, 5G
- Габарити: 164.02 x 74.77 x 7.88 мм, вага – 192 грами
- Основна камера: 48 МП f/1.79 + 8 МП f/2.2 + 8 МП OIS 5X зум + 2 МП f/2.4
- Фронтальна камера: 16 МП, f/2.25
#Xiaomi #Mi10Youth #mi10youthedition
Unboxing and quality video by "Anonymous Technology ". I recommend viewing to get to know the design of the smartphone better ?P.S. Cut out extra frames that the video looked more dynamic ? pic.twitter.com/xFsZKfEL6J
— Xiaomishka (@xiaomishka) April 27, 2020
Дисплей
От чого ви найменше очікуєте від середньобюджетного смартфона в плані флагманських фішок? Всі ми звикли до флагманських зарядок, стандартів захисту, навіть чіпсетів у середньобюджетних смартфонах, але флагманський дисплей у середньобюджетному смартфоні – це вже щось цікаве.
Насправді дивно, чому у середньобюджетних смартфонах виробники часто приділяють так мало уваги такій важливій складовій, як дисплей, адже саме з ним користувач взаємодіє більшу частину часу, і ідея смартфона з невисокою ціною та флагманським дисплеєм давно лежала на поверхні.
Роздільна здатність AMOLED-матриці – FullHD+, тобто цілком достатня для будь-якого користувача, а от частота оновлення – стандартні 60 Гц, і це може відштовхнути деяких покупців від цього смартфона, і я їх в цьому розумію. Але слід також розуміти, що є багато інших складових хорошого дисплея, окрім роздільної здатності та частоти оновлення, і якраз з цими іншими складовими в дисплея явно немає ніяких проблем.
Він підтримує (увага, це середньобюджетний смартфон) HDR10+, охоплює 98 процентів кольорового простору NTSC, а його контрастність – 4300000:1. Частота сенсора – 180 Гц, що збільшує швидкість реагування смартфона на рухи користувача. Також варто зауважити, що в дисплея є очікувана багатьма функція DC Dimming, завдяки якій у смартфона немає проблеми з широтно-імпульсною модуляцією, від якої в багатьох людей, особливо на низькій яскравості, швидко втомлюються очі.
До речі, про яскравість. Вона тут також на дуже і дуже непоганому рівні – 600 ніт максимальна загальна та 800 ніт локальна пікова, тому ніяких проблем навіть при попаданні прямих сонячних променів не повинно бути. В дисплей вбудовано сканер відбитка пальця.
Єдине, що неприємно – це нижня рамка досить великого розміру, а от краплеподібний виріз маленький і акуратний, і особисто мені подобається більше, ніж круглий виріз, який зараз розташовують у правому або лівому верхньому кутах дисплея, або посередині зверху.
Чіпсет
Смартфон, очікувано, отримав найкращий субфлагманський чіпсет Qualcomm на даний момент – Snapdragon 765G, який підтримує роботу в мережах п’ятого покоління. Його явно вистачить для задач будь-якої складності, враховуючи не найвищу роздільну здатність та частоту оновлення дисплея смартфона.
Автономність
Зараз у всіх виробників є досить приємна тенденція оснащувати смартфони акумуляторами високої ємності, і в цьому плані Xiaomi MI 10 Youth Edition отримав хоч і не найбільший у своєму класі, але цілком достатній об’єм в 4160 мАг.
Враховуючи частоту оновлення і роздільну здатність дисплея, який ще й AMOLED, тобто не споживає багато енергії, та досить енергоефективний чіпсет, цього об’єму повинно вистачити на повний робочий день. В разі, якщо не вистачило, є не рекордна, але цілком достатня швидка зарядка на 22.5W, яка дозволить зарядити смартфон приблизно за півтори години від нуля до ста відсотків.
Камера
Тут Xiaomi також постарались, оскільки смартфон отримав немало флагманських фішок для основної камери. Головний модуль тут на 48 МП, але він не найцікавіший, оскільки смартфон отримав перископічний модуль з оптичним п’ятикратним зумом, що й досі зустрічається не у всіх флагманах, які коштують у два-три рази рази дорожче, ніж Xiaomi Mi 10 Youth.
Також є ширококутний модуль на 8 МП та макро на 2 МП, і це вже стандарт для смартфонів цього класу, тому не особливо нас цікавить.
Селфі-камера, про яку я вже згадував раніше, справді непогано виглядає, та й знімати, судячи з заяв компанії, повинна непогано. Роздільна здатність модуля – 16 МП, апертура – f/2.25.
Стандарти підключення
Смартфон отримав модуль NFC для безконтактної оплати, USB-C для синхронізації, Wi-Fi 5, aptX/aptX-HD, ІЧ-порт, 3.5 мм джек, 4G LTE та 5G.
Ціни Xiaomi Mi 10 Youth Edition
Смартфон доступний у версіях 6/64 ГБ, 6/128 ГБ, 8/128 ГБ та 8/256 ГБ, ціни на які, відповідно, становлять 296 доларів, 324 долари, 353 долари та 395 доларів. Ціни цілком адекватні, враховуючи характеристики смартфона, але хотілось би, щоб мінімальна версія була таки зі 128-ма ГБ внутрішньої пам’яті, а не 64 ГБ.
Висновки
Xiaomi Mi 10 Youth Edition – справді цікавий смартфон, який вирізняється серед конкурентів. У нього справді вражаючий зум та флагманський дисплей, хоча з частотою оновлення Xiaomi розчарували. Його явно можна назвати варіантом, достойним покупки, якщо ваш бюджет складає близько 300 доларів, і головні вимоги – якісний дисплей, дуже просунутий зум, хороша потужність та автономність, і ви готові змиритися з недоліками.
А що з MIUI 12?
Ювілейну версію явно можна буде назвати вдалою, якщо Xiaomi, звичайно, не випустить сиру версію з купою багів.
Компанія провела дуже суттєву роботу над анімаціями, а також динамічними значками програм, які стали нововведенням у попередній версії MIUI. Розробники стверджують, що системні анімації MIUI вперше можна порівняти з iOS.
Є нові режими Always-on Display, перепрацьований темний режим, нові покращення безпеки, оновлені системні програми “Здоров’я”, “Нотатки”, “Камера” і так далі.
Є функція Super Wallpaper, суть якої в тому, що динамічні анімовані шпалери ніби переходять з екрану на робочий стіл під час розблокування смартфона. “Динамічна погода” принесла в систему реалістичні анімації, які показують вам те, що зараз відбувається на вулиці, причому в тому випадку, коли, наприклад, дощ закінчився, відображення буде мінятися.
Також є функція на основі ШІ, яка дозволяє людям з поганим слухом нормально взаємодіяти зі смартфоном.
Поки що нова версія MIUI базується на Android 10. В компанії офіційно заявили, що повна функціональність нової оболонки буде тільки у флагманських апаратах.
Оновлення будуть відбуватися в три хвилі, перша з яких почнеться в кінці червня, і в неї ввійдуть всі минулорічні та цьогорічні флагманські смартфони Xiaomi. У другу ввійдуть середньобюджетні моделі та флагмани дворічної давності, а в третю – актуальні бюджетники.