У модельному ряду Think від Lenovo виходять не лише ноутбуки, але й периферія та інші продукти, і у нас з’явилася можливість протестувати портативний монітор Lenovo ThinkVision M14. Модель призначена для використання, як другого монітора з ноутбуком, тому потрібна, у першу чергу, для офісних задач, і саме для цих цілей вона виглядає потенційно непоганою, тому ми протестували Lenovo ThinkVision M14 та готові поділитися своїм досвідом.
Характеристики Lenovo ThinkVision M14:
- Діагональ: 14 дюймів
- Роздільна здатність: 1920 x 1080 пікселів (відношення сторін 16:9)
PPI: 157 - Кут огляду: 178 градусів
- Яскравість: 300 ніт
- Контрастність: 700:1
- Кольорове покриття: 72% NTSC
- Підключення: 2 USB-C 3.1 (DisplayPort 1.2 Alt Mode)
- Габарити з підставкою: 209.03 х 323.37 х 96.54 мм, вага – 0.57 кг
Дизайн
Завдяки своїй легкій вазі та вбудованій підставці, Lenovo ThinkVision M14 чудово підійде для використання в найбільш різноманітних умовах та транспортування. Його габарити складають лише 209.03 х 323.37 х 96.54 міліметрів, важить він лише 0.57 кілограма. Корпус Lenovo ThinkVision виконаний з чорного пластику, що не робить дизайн преміальним, але девайс залишається легким та має той самий стиль, що й ноутбуки Lenovo ThinkPad.
Рамки довкола дисплея мають товщину 5 міліметрів, і відчутно виділяється лише нижня – її товщина складає 23 міліметри, і тут є певне відчуття невикористаної площі, оскільки на ній є лише логотип ThinkVision. Враховуючи товщину нижньої рамки, на ній спокійно могли би бути розміщені елементи управління.
Яскравість та кольороперадача
У Lenovo ThinkVision M14 кольорове покриття складає 72 відсотки NTSC. Нагадаємо, що стандарт NTSC був створений для аналогових телевізорів, і згодом був витіснений цифровими стандартами, але досі використовується для порівняння – так, 72 відсотки NTSC приблизно дорівнює 100 відсоткам sRGB. В цілому, кольори приємні, перегляд фільмів або легке редагування фотографій цілком комфортні.
У компанії Lenovo заявили яскравість на рівні 300 ніт, і в тестуванні він показав саме такі результати. В цілому, це досить хороший показник для портативних моніторів, оскільки конкуренти переважно демонструють показник приблизно на рівні 200 ніт. Монітор добре видно навіть при досить сильному освітленні, кути огляду також чудові.
Підключення
Модель оснащена двома роз’ємами USB-C (по одному з кожного боку), і у компанії це пояснюють тим, що так простіше підключати монітор з правого чи лівого боку ноутбука. Щоправда, завдяки комплектному кабелю USB-C довжиною 1 метр, такого ефекту можна було б досягти і без двох USB-C, і, можливо, кращим рішенням було б застосування додаткового HDMI для можливості підключення інших пристроїв, як телевізор, чи навіть Raspberry Pi.
Коли монітор підключений до ноутбука, він живиться через роз’єм USB-C. Окрім цього, можна підключити монітор до живлення від розетки через USB-C, а через інший роз’єм підключити його до ноутбука, і таким чином ноутбук буде заряджатися. Слід зазначити, що для роботи цієї функції USB-C вашого ноутбука має підтримувати DisplayPort 1.2 Alt Mode та USB Power Delivery 2.0 (або вище).
Висновки
Безумовно, перевагою і однією з головних фішок Lenovo ThinkVision можна назвати його компактність та портативність, що робить його одним з найкращих мобільних моніторів для бізнесу чи персонального використання. Він підходить для використання в дорозі завдяки яскравому дисплею з чудовими кутами огляду та покриттям, що захищає від відблисків.
До недоліків можна віднести поганий кабель-менеджмент, який би хотілося побачити, враховуючи довжину комплектного кабеля USB-C, яка складає 1 метр. Окрім цього, монітор не має динаміків та можливості міняти різні профілі, що може стати недоліком для деяких користувачів. Також у нього немає підтримки технології DisplayLink.
Якщо для вас усі названі недоліки не є суттєвими, можете сміливо розглядати Lenovo ThinkVision M14, як варіант для покупки. Дисплей пропонує чудову яскравість та хороше кольорове покриття, чудові кути огляду та компактні габарити, що робить його дуже непоганим варіантом портативного компаньйона для ноутбука чи навіть смартфона.