Огляд Lenovo ThinkPad T14 Gen 1 (AMD) – компактний робочий ноутбук

Компанія Lenovo пропонує багато рішень на ринку ноутбуків, і модельний ряд ThinkPad в цьому плані вирізняється – він відомий, як флагманське бізнес-рішення. Нам вдалося протестувати один з актуальних ноутбуків цього модельного ряду, ThinkPad T14 Gen 1 (версію з AMD), і ми готові поділитися своїми враженнями, щоб ви змогли скласти враження та вирішити, чи вартий він вашої уваги.

Характеристики ThinkPad T14 Gen 1 (AMD)

  • Процесор: AMD Ryzen 7 PRO 4750U (8 ядер, 16 потоків, до 4.1 ГГц)
  • Відеокарта: інтегрована, AMD Radeon Vega 7
  • Оперативна пам’ять: 16 ГБ DDR4 3200 МГц (до 32 ГБ з додатковою планкою SO-DIMM 16 ГБ)
  • Внутрішня пам’ять: NVMe SSD M.2 2280 PCIe 3.0 512 ГБ
  • Дисплей: IPS 14” Full HD, яскравість 250 ніт, є
  • Інтерфейси: кардрідер microSD, USB 3.2 Gen 1 (1 шт.), мініджек 3.5 міліметра, HDMI 2.0 (1 шт.), USB-C 3.2 Gen 2 (з підтримкою USB PD та DisplayPort 1.4), USB 3.2 Gen Always ON (1 шт.), RJ-45 (1 шт.), Kensington Lock, роз’єм для док-станцій ThinkPad
  • Стандарти підключення: Wi-Fi 802.11 AX, Bluetooth 5.0
  • Автономність: 50 Вт/г, зарядка потужністю 65W
  • Габарити: 329 х 227 х 17.9 мм, 1.55 кг

Процесор

За роботу відповідальний процесор AMD Ryzen 7 PRO 4750U, який включає 8 фізичних ядер та 16 віртуальних потоків, частота складає до 4.1 ГГц, об’єм кешу L2 складає 4 МБ, кешу L3 – 8 МБ. Незважаючи на те, що вже тривалий час на ринку присутні мобільні Ryzen 5000, процесори 4000 PRO все ще пропонують дуже хороший рівень продуктивності, особливо, коли мова йде про флагманський Ryzen 7. Цього процесора більш ніж вистачить для всіх професійних задач такого компактного ноутбука.

За графічну складову повністю відповідальна інтегрована відеокарта AMD Radeon Vega 7, що пропонує, безумовно, не рекордний рівень продуктивності, але варто розуміти, що мова йде не про ігровий ноутбук. Для професійних задач цього рівня буде цілком достатньо, а при потребі можна навіть пограти деякі кіберспортивні дисципліни з комфортним фреймрейтом, але це явно не цільова задача покупців ноутбуків модельного ряду ThinkPad.

Пам’ять

У нашій конфігурації ноутбук оснащений 16 ГБ оперативної пам’яті в однокальному режимі, і у вільний слот SO-DIMM можна встановити ще стільки ж пам’яті, отримавши 32 ГБ оперативної пам’яті у двоканальному режимі, що вже можна назвати справді хорошим показником. Ми використовували лише той об’єм, що доступний при покупці, і навіть цей показник можна назвати дуже комфортним для більшості професійних задач.

Об’єм внутрішньої пам’яті також дуже непоганий – враховуючи, що на цей ноутбук немає сенсу встановлювати ресурсовимогливі ігри, такий об’єм буде достатнім на роки вперед для більшості задач. У випадку, якщо вам недостатньо цього об’єму, ви можете замінити SSD на більш об’ємний, до 1 ТБ. Швидкості SSD приємно втішили, що очікувано, враховуючи використання протоколу NVMe.

Клавіатура і тачпад

Зменшення корпусу призвело й до зменшення клавіатури. «Обрізати» довелося, як самі клавіші, так і їх хід. Після звичайного ноутбука відчувається незручність. Але до нового розміру звикаєш і не викликає жодних незручностей, адже в цілому клавіатура виконана дуже якісно.

Незважаючи на брак вільного місця, трекпоінт лишився. Не зникли і кнопки над сенсорною панеллю. Тож, ThinkPad X1 Nano має повноцінний тачпед та трекпоінт. Обидва працюють відмінно.

Екран

Модель оснащена 14-дюймовим дисплеєм з роздільною здатністю Full HD та яскравістю 250 ніт. Екран досить стандартний, і в цілому, для задач, пов’язаних з обробкою зображень, краще вибрати іншу модель. Для решти задач, які пов’язані з редагуванням текстів, програмування чи іншим родом занять, який не передбачає необхідність дуже високої яскравості дисплея та флагманської кольоропередачі, дисплей ThinkPad T14 Gen 1 чудово підійде.

В цілому, дисплей хоч і не топовий, але демонструє хорошу кольоропередачу та яскравість, яка забезпечується комбінацією матового типу матриці та покриття, що забезпечує відсутність відблисків. Для користувачів, які хочуть купити цей ноутбук з 4K-матрицею, слід звернути увагу на версію з процесором Intel, оскільки ця опція для неї ексклюзивна.

Автономність

Об’єм акумулятора тут не рекордний, але цілком адекватний за сучасними мірками – він складає 50 Вт/г. Ноутбук демонструє непогану автономність – близько 5-6 годин автономної роботи при змішаних сценаріях використання, при цьому яскравість складала від 70 до 80 відсотків.

Слід зазначити, що тут достатньо енергоефективний екран, але при цьому досить продуктивний процесор, що урівнює ситуацію і автономність виходить середньою. Хоч автономність ноутбука і не рекордна, але її цілком достатньо, і при потребі можна використати швидку зарядку потужністю 65W, яка дозволяє зарядити ноутбук від нуля до ста відсотків за 70 хвилин.

Приватність

Оскільки ThinkPad – це бізнес-рішення, тут додатково є багато опцій для забезпечення конфіденційності інформації користувача. Для прикладу, тут є сканер відбитків пальців Match-on-chip для біометричної аутентифікації, а також слот Kensington Lock та шторка для веб-камери ThinkShutter.

Ноутбук ThinkPad T14 оснащений окремо виділеним модулем dTPM 2.0, що дозволяє одразу встановити Windows 11 через центр оновлень. Окрім цього, для шифрування даних доступна технологія AMD Memory Guard. Враховуючи всі ці технології, ThinkPad T14 явно можна вибирати, якщо для вас важлива конфіденційність у робочих задачах.

Інтерфейси та стандарти підключення

Модель підтримує підключення док-станцій ThinkPad через пропрієтарний порт. Є роз’єм USB-C для живлення, USB-C з підтримкою DisplayPort, мініджек 3.5 міліметра, HDMI, USB 3.1 Gen 1 (2 шт., один – Always On), а також кардрідер microSD. Набір портів більш ніж достатній для всіх професійних задач, особливо приємно, що таким набором оснастили модель з діагоналлю дисплея 14 дюймів.

Також приємно втішила підтримка Wi-Fi 802.11ax та Bluetooth 5.0, завдяки чому бездротове підключення дуже швидке, особливо, якщо у вас сучасний роутер та Bluetooth-девайси. В цілому, ноутбуків з підтримкою Wi-Fi 6 поки не так багато, тому ThinkPad T14 в цьому плані приємно здивував.

Габарити та фішки

Модель має товщину 17.9 міліметра, і в цьому плані ThinkPad T14 середній, його не можна назвати ні тонким, ні товстим. Наша конфігурація важить 1.55 кілограма, і це також середній показник ваги. З ThinkPad T14 комфортно працювати на колінах, він поміщається у майже будь-який рюкзак – словом, стандартний 14-дюймовий ноутбук.

Ноутбук ThinkPad T14 має підтримку захисту за стандартом MIL-STD-810G. Клавіатура моделі досить комфортна, є біла підсвітка та традиційний TrackPoint, трекпад досить великий та комфортний. Модель має два непогані динаміки по 2W, камеру 720p та ІЧ-камеру, а також два мікрофони.

Висновки

В цілому, ThinkPad T14 – це ще одна демонстрація того, що і в бізнес-сегменті з’являються дуже непогані рішення з процесорами AMD. Він досить потужний, має непогані для свого класу автономність та екран, і, головне, оснащений багатьма функціями в плані приватності.

Якщо вам потрібне надійне бізнес-рішення з непоганою продуктивністю, хорошим об’ємом пам’яті, традиційним строгим дизайном, непоганою автономністю та фішками безпеки, варто розглянути цю модель, як варіант для покупки. Щоправда, для деяких потенційних покупців недоліком може стати відсутність підтримки Thunderbolt та опціонального вибору 4K-дисплея.