Огляд бездротових навушників Sony WH-1000XM4: навушники, які вас здивують

Навушники для огляду надані компанією SONY

Зовнішньо Sony WH-1000XM4 майже не змінилися порівняно з попередньою моделлю – XM3. Але не треба думати, що японці вирішили нас надурити. Найголовніші зміни сховалися всередині.

Тож нове покоління відомих навушників від Sony – це чудовий вибір за всіма показниками. І вони мають повне право, претендувати на звання найкращих бездротових навушників 2021 року. Завдяки передовим технологіям, вони гарно справляються з навколишнім шумом, добре навчилися не заважати, коли вам треба поспілкуватися з «навколишнім світом». А ще вони вміють реагувати на жести.

Огляд Sony WH-1000XM4 (фото itsider.com.ua)

Мабуть, найкраще XM4 підійдуть любителям мандрівок. Менш вдало цю модель можна використовувати під час активних тренувань та ділових переговорів, коли потрібен відмінний мікрофон. Для всіх інших – це одні з найкращих бездротових навушників у 2021 році.

Характеристики Sony WH-1000XM4

  • Спосіб підключення: бездротовий (Bluetooth) + дротовий;
  • Акустичне оформлення: закриті;
  • Особливості конструкції: складаються, поворотні чаші;
  • Час автономної роботи: 30 годин з шумозаглушенням і 38 годин без шумозаглушення;
  • Підключення: USB Type-C, mini jack, Bluetooth, NFC;
  • Чутливість: 105/101 дБ;
  • Діапазон частот, що відтворюються: 4 – 40 000 Гц;
  • Вага: 255 г;
  • Офіційна ціна в Україні: 9999 грн. (на момент написання статті).

Огляд Sony WH-1000XM4 (фото itsider.com.ua)

Комплектація та дизайн

Комплектація Sony WH-1000XM4 в цілому стандартна для таких навушників:

  • жорсткий захисний чохол;
  • кабель USB Type-C для зарядки;
  • адаптер для підключення навушників в літаку;
  • кабель під mini-jack, який дозволяє слухати музику тоді, коли навушники вже розряджені.

Без останнього, напевно, можна було б обійтися. І використовувати для дротового підключення роз’єм Type-C. Але його наявність в комплекті це додатковий плюс.

Цілком очевидно, що дизайнери під час роботи над XM4 відпочивали. Зовнішні нові навушники майже не відрізняються від своїх попередників. Відрізнити одну модель від іншої дуже важко, навіть якщо покласти їх поруч. Єдине, що можна відмітити, – це текстура матеріалів: цього разу Sony обрала матове покриття soft-touch. Також компанія внесла зміни в подушечки і розмір амбушурів.

Звісно, що комусь така дизайнерська консервативність може не сподобатися. Але з іншого боку, якщо дизайн не потребував кардинальних змін, то навіщо чіпати те, що і без того відмінно працює.

Мабуть серед мінусів можна відмітити те, що XM4 не є водонепроникними. Sony рекомендує тримати їх подалі від води. Звісно, що це не є проблемою у переважній більшості життєвих ситуацій. Але, у будь-якому разі, це обмежує їх функціональність. Адже ці навушники небажано використовувати, наприклад, під дощем.

Огляд Sony WH-1000XM4 (фото itsider.com.ua)

Особливості

А ось хто точно не відпочивав, так це IT-відділ Sony. Японці серйозно попрацювали над «начинкою» M4, що дозволило навушникам ще більш практичними та універсальними.

Компанія поліпшила роботу QNe1 – процесора, який постійно аналізує звук навколишнього середовища, щоб оперативно реагувати на рівень шумозаглушення. І у цьому поколінні навушників процесор налаштовано майже ідеально. Sony може пишатися своєю роботою: під час відтворення музики ви взагалі не чуєте зовнішній світ.

Але заглушення шумів в XМ4 не просто відмінне. Воно ще й інтелектуальне. Навушникам можна надати доступ до геолокації та обирати рівень «ізоляції» або проникнення навколишнього звуку залежно від того, де ви знаходитесь. Наприклад. вдома ви можете віддати перевагу повному поглинанню шумів, тоді як в офісі бажано б було чути голос начальника.

Окремо також можна налаштувати навушники для місць, де немає інтернету і GPS не працює. Для цього є спеціальний додаток Headphones Connect. Він дозволяє активувати відповідні налаштування, наприклад, перед тим, як спускатися у підземку. До речі, цей самий додаток дозволяє зберегти всі налаштування у «хмарі» та використовувати їх у наступній моделі навушників Sony.

Ще одна розумна фішка – датчик руху. Він розпізнає, коли ви знімаєте навушники і призупиняє музику. Вдягаєте – і музика знов грає. В іншому керування тут таке саме, як і в XM3: на правій чашці жестами можна управляти відтворенням і гучністю. А якщо прикласти до неї долоню, миттєво зменшується гучність.

Також навушники дозволяють підключитися відразу до двох пристроїв. Це зручно, коли, наприклад, слухаєш музику на «ноуті» і в цей же час треба відповісти на дзвінок.

Проте це ще не все: XМ4 вміють розпізнавати голос і призупиняти музику, коли ви почали говорити. Одночасно з цим посилюються зовнішні мікрофони. Це дозволяє поспілкуватися, не знімаючи навушників. Коли ви припиняєте розмову, музика відновлюється.

Єдиний мінус цієї функції полягає у тому, що ви не зможете підспівувати. Але якщо ви полюбляєте співати разом з улюбленими виконавцями, розпізнавання голосу можна просто вимкнути.

Огляд Sony WH-1000XM4 (фото itsider.com.ua)

Якість звуку

Sony встановила в XM4 ті самі драйвери, що й в XM3. Тож з точки зору звучання вони дуже схожі. Це теплий та збалансований звук, який пропонує широку звукову сцену.

Для заглушення шумів Sony використовує технологію Dual Noise Sensor – два мікрофони в кожному навушнику, які «всмоктують» зовнішні звуки і передають їх процесору. Ця технологія дозволяє навушникам непомітно швидко регулювати реакцію на шуми – більше 700 разів на секунду.

Але якщо ви не чуєте навколишній світ, це не означає, що він не чує вас. Тож майте це на увазі, коли будете використовувати ці навушники в офісі або бібліотеці.

Підтримки AptX и AptX HD немає. І для когось це буде мінусом. Але присутній тут кодек LDAC від Sony добре працює з пристроями, які його підтримують, пропускаючи безліч деталей через бездротову мережу.

Також у додатку можна активувати DSEE Extreme. Це фірмова технологія Sony, яка домальовує картинку в треках низької якості.

Огляд Sony WH-1000XM4 (фото itsider.com.ua)

Автономність

Автономність батареї XM4 та сама, що й у попередньої моделі – 30 годин з заглушенням шумів і 38 годин – без нього. Спершу цей показник розчаровує, адже зазвичай очікуєш, що виробник поліпшує характеристики. Але коли згадуєш, що тут з’явилися нові датчики та покращене шумозаглушення, розумієш, 30 годин – це гарний показник для таких високотехнологічних навушників.

Також не варто забувати, що навушники вміють не тільки призупиняти музику, але й автоматично вимикатися, коли їх знімаєш з голови. А це значно подовжує їх автономність.

Повністю зарядити навушники можна приблизно за три години.

Огляд Sony WH-1000XM4 (фото itsider.com.ua)

Висновок

Чи варто купувати Sony WH-1000XM4? Відповідь залежить від кількох «якщо».

Якщо вам потрібні навушники на кожен день, які відмінно звучать, мають чудову автономність та найкраще на сьогодні шумозаглушення, купуйте WH-1000XM4 без будь-яких сумнівів.

А ось шанувальникам активного способу життя краще обрати іншу модель. Ці навушники не мають захисту від води.

Тим, хто вже має XM3, також навряд чи варто перейматися оновлення девайсу. З точки зору звуку моделі не мають кардинальної різниці.


Не пропустіть