Огляд Sony WF-1000XM4: топові бездротові навушники для тих, хто любить хороший звук

Навушники Sony WF-1000XM4 на ринку вже досить тривалий час, і загалом її можна назвати свого роду “бенчмарком” серед бездротових навушників, адже вона поєднує чудову якість звуку та активне поглинання шумів. Попередні бездротові моделі WF-1000XM від Sony не залишали в цьому плані жодних запитань, тому одразу зрозуміло, чого очікувати від нової моделі.

Зараз у нас з’явилася можливість протестувати дану модель. Після тривалого використання ми готові поділитися з вами своїми враженнями від даної моделі, розповісти про її переваги та недоліки, щоб ви могли скласти власну думку про модель та вирішити, чи гідна вона вашої уваги.

Характеристики Sony WF-1000XM4:

  • Частотний діапазон: 20 Гц – 20000 Гц
  • Розмір динаміка: 6 мм
  • Стандарт бездротового підключення: Bluetooth 5.2
  • Кодеки Bluetooth: AAC, SBC, LDAC
  • Програмне забезпечення: Sony Headphones Connect
  • Фішки: активне поєднання шумів, режим “прозорості”, 360 Reality Audio
  • Автономність: до 6 годин без активного поглинання шумів

Дизайн та комфорт при використанні

Традиційно для навушників Sony, WF-1000XM4 пропонують преміальний дизайн з золотими вставками, у якого є нотки стімпанку. На чашах навушників розташовані великі сенсорні зони для жестів, якими можна регулювати відтворення музики. Було приємно, але вже досить звично, особливо для цього цінового сегменту, побачити датчики, які визначають, коли навушники виймаються та вставляються у вуха (відповідно, спрацьовує пауза/продовження відтворення).

Слід зазначити, що навушники дуже міцно сидять у вухах, що достатньо важливо при заняттях спортом та інших активних сценаріях використання (безумовно, цей показник індивідуальний, тому завжди слід спробувати навушники самостійно перед покупкою). У комплекті поставляються дві додаткові пари змінних амбушур, тому варто спробувати всі варіанти та підібрати для себе найкращий. Безумовно, комфорт – це суб’єктивний показник, але нам використання навушників сподобалося.

Якість звуку

Sony WF-1000XM4 оснащені відносно невеликими 6-міліметровими драйверами, і слід зазначити, що, незважаючи на це, вони демонструють дуже непоганий низькочастотний звук. При цьому не можна сказати, що низьким частотам віддається суттєва перевага – звук досить збалансований та рівний, без завалу в якийсь бік.

У цілому, Sony WF-1000XM4 – це навушники, від яких з самого початку очікуєш хорошого звуку, адже модель належить до топового цінового сегменту. Тим не менше, завжди варто спробувати навушники на практиці і визначитися, чи подобається звук саме вам. Нам він сподобався, і в цьому плані немає жодних питань чи претензій.

Слід зазначити, що з затримкою звуку, що є часто проблемою повністю бездротових навушників, проблем немає. Якщо при програванні музики це несуттєво, то відставання звуку при перегляді відео часто викликає дискомфорт, і в цьому плані Sony WF-1000XM4 не мають жодних проблем – відставання настільки мінімальне, що більшість користувачів навіть не здогадаються про його існування.

Мікрофон та активне поглинання шумів

У Sony WF-1000XM4 дуже непогані мікрофони, які добре показують себе під час розмов не лише у тихому приміщенні, але й достатньо шумному оточенні. Якщо мова йде про те, чи можна розглядати навушники, як хорошу гарнітуру, то відповідь – так, безумовно.

Хороше активне поглинання шумів – це сильна сторона навушників Sony загалом, і в цьому плані модель WF-1000XM4 не стала винятком. Незважаючи на компактний розмір, навушники виконують чудову роботу, відсікаючи зовнішні шуми довкола користувача. Щоправда, режим “прозорості” нам сподобався не так сильно, як стандартний режим активного поглинання шумів – якщо при простому поглинанні шумів важко знайти конкурентів, то “прозорий режим” досить стандартний.

Підключення та стабільність

У Sony WF-1000XM4 є підтримка як Google Fast Pair для підключення до Android-девайсів, так і Microsoft Swift Pair для підключення до Windows-пристроїв. Все відбувається достатньо швидко – слід вийняти навушники з кейса і підтвердити спарювання на смартфоні. Слід зазначити, що у Sony WF-1000XM4 немає підтримки Multi-Point підключення, що було досить неочікувано, і навіть трішки неприємно. І хоч ця фішка потрібна далеко не всім користувачам, було би приємно побачити її за таку ціну.

Навушники підтримують три кодеки: SBC, AAC та LDAC (підтримки aptX немає, що логічно, адже Sony просуває LDAC – свій пропрієтарний кодек). Зі стабільністю підключення проблем немає, при цьому кожен навушник можна підключати окремо без жодних проблем. На жаль, проблеми були помічені лише у використанні навушників з кодеком LDAC при використанні режиму “пріоритет якості звуку” – іноді бувають короткі розриви зв’язку. Тим не менше, у всіх рештах режимах та сценаріях використання все стабільно.

Програмне забезпечення та керування

Sony WF-1000XM4 мають підтримку додатка-компаньйона Headphones Connect, яке має достатньо широкі можливості. До речей, які нам сподобалися, варто віднести можливість зберігати пресети налаштувань та використовувати різні при потребі. Окрім цього, вразила можливість адаптивного управління звуком, яка автоматично міняє режими роботи в залежності від сценарію використання (слід зазначити, що для цього потрібен доступ до геолокації, бо система запам’ятовує сценарії саме завдяки цьому).

Що важливо, у Sony WF-1000XM4 є можливість управління гучністю без використання смартфона, чого немає у багатьох конкурентів. У самому додатку можна налаштувати конкретні жести, додати нові чи забрати зайві. Окрім цього, є можливість автоматичного визначення правильності носіння та підбору амбушур, що досягається шляхом програвання звуків та їх вловлення вбудованими мікрофонами – весь процес займає небагато часу та дозволяє підібрати ідеальні амбушури для конкретного користувача.

Автономність

Слід зазначити, що автономність у навушників відчутно залежить від кодека, з якими їх використовують.Так, при використанні навушників з AAC та без активного поглинання шумів автономність складає близько 11 годин, а з LDAC та ввімкненим активним поглинанням шумів – близько 5 годин. Загалом, автономність на рівні більше 10 годин – це дуже добре, незважаючи на режим використання, і в цьому плані Sony WF-1000XM4 лідери не лише серед повністю бездротових навушників загалом, але, у першу, у своєму ціновому сегменті.

Варто зазначити, що загалом кейс забезпечує дві додаткові повні зарядки, тому заряджати його доведеться раз у декілька днів, а то й раз на тиждень – залежно від темпу використання. З нуля займає близько півтори години, є підтримка бездротової зарядки.

Фішки

У Sony WF-1000XM4 є декілька фішок, про які ми б хотіли згадати. Оскільки ми вже вище розповіли про підтримку адаптивного регулювання звуку, про це згадувати не будемо, хоча це, безумовно, одна з ключових фішок, якої немає в конкурентів. Тим не менше, варто згадати про інші – наприклад, про підтримку технології 360 Reality Audio, яка створює дуже непоганий об’ємний звук, але слід зазначити, що для повного занурення слід шукати спеціально записаний аудіо- та відеоконтент.

Окрім цього, варто згадати про технологію DSEE Exteme, яка також здивувала при тестуванні. Її функція полягає якості звуку через “апскейліг” (не зовсім коректно, але максимально близько до суті), і це працює на диво добре. Безумовно, найкращим варіантом завжди є використання вихідного файлу високої якості, але за його відсутності ця фішка може позитивно вплинути на досвід при прослуховуванні.

Висновки

Навушники Sony WF-1000XM4 – це дуже хороший варіант для покупки у 2022 році. Слід зазначити, що у них досить висока ціна, але при цьому вони пропонують хорошу якість звуку, чудове активне поглинання шумів та мікрофони, а також одну з рекордних у своєму класі автономність. Окрім цього, для любителів максимально налаштувати програмне забезпечення варто віднести додаток Headphones Connect, який має великий набір можливостей.

По суті, до недоліків Sony WF-1000XM4 можна віднести лише відсутність Multi-Point, що важливо не всім користувачам, а також проблеми зі стабільністю підключення при використанні кодека LDAC на високому пресеті якості звуку. Тим не менше, ці недоліки взагалі не суттєві, і плюси явно їх переважують. В цілому, Sony WF-1000XM4 можна сміливо рекомендувати для покупки, але перед цим обов’язково варто спробувати їх та самостійно впевнитись, що вам все підходить (як і з будь-якими іншими навушниками).