Огляд колонки Sony SRS-XP500: портативна бездротова акустика для вашої вечірки чи перегляду фільму

Колонка для огляду надана українським офісом SONY

Великі бездротові колонки – це вже незамінний атрибут будь-якої вдалої вечірки, і, мабуть, найпопулярнішим рішенням в цьому сегменті є JBL PartyBox. Тим не менше, є досить багато альтернатив як від маловідомих компаній, так і від брендів зі світовим іменем, і часто вони дуже цікаві.

Яку альтернативу може запропонувати бренд Sony, якого на ринку аудіотехніки явно можна назвати топовим гравцем? Такі рішення компанія пропонує в рамках модельного ряду серії X, і одну з них, Sony SRS-XP500, нам вдалося протестувати. Це достатньо велика та дорога колонка, тому варто розібратися, чи варта вона нашої уваги – не зволікаючи, переходимо до характеристик.

Характеристики Sony SRS-XP500:

  • Динаміки: 2 високочастотні (5 см), 2 низькочастотні (14 см)
  • Бездротовий зв’язок: Bluetooth (SBC, AAC, LDAC)
  • Інтерфейси підключення: мініджек 3.5 мм, USB-A (2 шт.), вхід для мікрофона, вхід для гітари
  • Габарити: 275 х 572 х 295 мм, вага – 11,2 кг
  • Автономність: 20 годин
  • Захист: IPX4
  • Комплектація: зарядний кабель, адаптер живлення

Дизайн

Нашу модель важко назвати компактною – це досить великий пристрій, який можна переносити при потребі, але носитися з ним, як з портативною колонкою, явно не вийде – вага складає більше 11 кілограмів, а висота – пів метра. Але варто розуміти, що великий розмір дозволяє добитися вражаючого звуку, про який ми поговоримо пізніше.

Огляд Sony SRS-XP500 (фото itsider.com.ua)

Колонка майже повністю виконана з полікарбонату, є можливість поставити її як вертикально, так і горизонтально завдяки симетричним ручкам, що одночасно відіграють роль опор. Ручки мають дуже приємну м’яку підсвітку, яку можна налаштувати через фірмове програмне забезпечення Sony (колонка підтримує додатки Music Center та Fiestable), і загалом їх можна назвати дуже ергономічними та зручними при перенесенні.

Набір елементів управління зверху колонки досить звичний: є кнопка ввімкнення, спарування Bluetooth, а також кнопки “плей/пауза” та регулювання гучності. Ключовою особливістю, яка робить Sony SRS-XP500 дуже хорошим варіантом для вечірки, є додаткова кнопка для бусту низьких частот.

Огляд Sony SRS-XP500 (фото itsider.com.ua)

З протилежного боку корпусу розташований набір роз’ємів, який включає роз’єм живлення, два USB-A, вхід для мікрофона, вхід для гітари та мініджек 3.5 міліметра (всі роз’єми прикриті захисною гумовою заглушкою). Над наборм роз’ємів є три кнопки: Party Connect (для підключення іншої бездротової колонки), Battery Care (для озвучення поточного рівня заряду), і Light (дозволяє ввімкнути та вимкнути підсвітку).

Огляд Sony SRS-XP500 (фото itsider.com.ua)

Звук

Що-що, а інженери у компанії Sony завжди були передовими, і на прикладі Sony SRS-XP500 ми вкотре можемо переконатися у їхніх вміннях. Модель оснащена двома 14-сантиметровими низькочастотними та двома 5-сантиметровими високочастотними динаміками, усі спрямовані в одному напрямку. У колонках використовуються пропрієтарні динаміки майже квадратної форми X-Balanced Speaker Unit, які мають більшу площу у порівнянні з круглими, завдяки чому звук потужніший та насиченіший.

Огляд Sony SRS-XP500 (фото itsider.com.ua)

Як тільки вмикаєш колонку та включаєш композицію з акцентом на низькі частоти, стає зрозуміло – ця колонка створена для вечірок. При розробці колонки акцент був поставлений на глибокий, ударний бас, який при високій гучності прослуховування змушує серце битися частіше. В цілому, ви можете прослуховувати музику будь-якого жанру з задоволенням, але композиції в жанрі техно розкриваються просто неймовірно.

Sony SRS-XP500 підключається до смартфона через Bluetooth та підтримує кодеки SBC, AAC і, що важливо, LDAC. Незважаючи на можливість програвати музику через Bluetooth, до неї можна підключити майже будь-яке джерело звуку завдяки великому набору роз’ємів, і, що важливо, можна одночасно заряджати мобільні девайси, з яких відтворюється музика, використовуючи USB-A.

Звук в у фільмах

Окремої згадки також заслуговує звук при перегляді фільмів. У поєднанні з великим телевізором ви отримаєте незабутні враження. Ефект максимально схожий до відвідування кінотеатру. Головне, щоб сусідів поблизу не було 🙂

Огляд Sony SRS-XP500 (фото itsider.com.ua)

Управління, додаток

Для додаткового управління колонкою можна завантажити додаток Music Center, який дозволяє керувати освітленням, еквалайзером, створювати стереопару та має багато інших функцій. Ви можете створити свій плейлист та дати можливість додавати свої треки до нього, є досить зручний перехід у сервіси Spotify та Apple Music. Додаток доступний як для Android, так і для iOS.

Якщо для створення стереопари, управлінням еквалайзером та більшості інших функцій потрібен додаток Music Center, то для розширеної кастомізації потрібен додаток Fiestable. Він додає DJ-управління колонкою, DJ-ські звукові ефекти, розширено налаштовувати підсвітку та зробити багато іншого.

Батарея

Якщо звук зміг нас приємно здивувати, то автономність просто вразила: в цьому плані Sony SRS-XP500 явно поза конкуренцією. Компанія Sony заявляє до 25 годин на одному заряді при середній гучності, і зрозуміло, що до цих показників слід ставитися обережно – у більшості випадків, вони обраховуються в ідеальних умовах, з відключеною підсвіткою та на низькій гучності.

Огляд Sony SRS-XP500 (фото itsider.com.ua)

Тим не менше, Sony SRS-XP500 показала показники, дуже близькі до вказаних: при середній гучності та ввімкненій підсвітці – близько 20 годин, при майже максимальній гучності та з ввімкненою підсвіткою (а також з тестуванням можливостей додатків) – трохи більше 10 годин. Це дуже достойні показники, які дають можливість зарядити колонку один раз, і її майже гарантовано вистачить для вечірки. Також слід зазначити, що блок живлення вбудований в колонку, що дуже зручно, і є швидка зарядка, яка зарядила колонку буквально за 10 хвилин приблизно на дві години програвання музики.

Фішки

Варто зазначити, що Sony SRS-XP500 має досить багато цікавих фішок, про частину з яких ми вже згадували. У першу чергу варто згадати про підтримку Party Connect для синхронізації колонок, але слід врахувати, що старіші колонки Sony з технологією Wireless Party Chain не підтримуються – потрібна саме Party Connect.

Безумовно, до фішок моделі можна віднести також можливість підключення мікрофона та гітари, адже таке зустрінеш далеко не у всіх моделях цього класу. Крім цього, є захист IPX4 (при умові, що гумова заглушка над роз’ємами закрита), і в цьому плані хотілось би більше, але незначних попадання колонка все-таки не боїться.

Огляд Sony SRS-XP500 (фото itsider.com.ua)

Висновки

Sony змогла запропонувати відмінний набір можливостей та чудовий звук у SRS-XP500. Окрім цього, у колонки просто чудова автономність, стильний дизайн та яскрава підсвітка. Sony SRS-XP500 показала себе дуже добре, і тут питання лише в тому, чи потрібна вам справді така потужна колонка – якщо так, можете сміливо розглядати її при виборі колонки.


Не пропустіть