Близько півроку тому компанія Sony презентувала ряд нових колонок серії X: він включає нові моделі SRS-XG300, SRS-XE300 та SRS-XE200. Sony відома своєю аудіотехнікою, у тому числі завдяки своїм портативним Bluetooth-колонкам, тому ми не обійшли увагою ці новинки. Нам вдалося протестувати модель SRS-XE200 і ми готові поділитися своїми враженнями від використання цієї колонки.
Характеристики Sony SRS-XE200
- Розмір динаміка: 42 х 51 мм
- Бездротове підключення: Bluetooth 5.2
- Частотний діапазон: 20 Гц – 20 КГц
- Зарядка: 7.5W, через USB-C
- Режими звучання: Clear Audio+, DSEE
- Програмне забезпечення: додаток Sony | Music Center
- Вага: близько 800 грамів
Дизайн та комплектація
Колонка Sony SRS-XE200 – це пристрій середнього розміру, який має стильний захищений дизайн. Колонка має змішане покриття з тканини та силікону, який приємний на дотик, але трішки слизький. Також варто згадати про спеціальну вставку, яка захищає порт USB-C від потрапляння вологи. Форма корпусу – п’ятикутна, рекомендований режим для використання – вертикальний, але є можливість ставити горизонтально. Колонка захищена від вологи та пилу за стандартом IP67, також ударостійка. Модель доступна в сірому, чорному, блакитному та помаранчевому кольорах. Також колонка має ремінець, за який її можна переносити або підвісити, тому пристрій зручно брати з собою будь-куди.
Варто також згадати про те, що поставляється у комплекті зі Sony SRS-XE200. Так, у коробці, крім самої колонки, є кабель USB-C на USB-A, а також інструкція для швидкого старту роботи з колонкою. Хоч у комплекті й немає нічого надзвичайного, його можна назвати досить звичним для колонок цього цінового сегменту.
Якість звуку
У колонці використовується лінійний дифузор, який забезпечує більш довершене звучання і, як заявляють у Sony, є натхненним аудіосистемами для концертів. У динаміка справді велика потужність, при цьому є можливість ручного регулювання низьких частот, використовуючи еквалайзер в офіційному мобільному додатку. Є підтримка кодеків SBC, AAC та LDAC (що дозволяє відтворювати звук у високій роздільній здатності).
Гучності достатньо для дуже достойного заповнення кімнати середнього розміру, але на вулиці її іноді може не вистачати. Щоправда, колонка чудово зберігає деталі на майже максимальному рівні гучності, що дуже важливо, адже інші рішення цього цінового діапазону часто, маючи високу максимальну гучність, не можуть зберегти деталей при цій гучності. Варто також згадати про те, що колонка оснащена фішкою ClearAudio+, завдяки якій забезпечується кращий звук.
Керування та програмне забезпечення
У колонки є декілька кнопок на задній панелі для керування різноманітним функціоналом колонки, а також LED-індикатори. Кнопки використовуються для керування гучністю, сполучення через Bluetooth, ввімкнення/вимкнення мікрофона, а також увімкнення та вимкнення колонки. Також є єдина кнопка для ввімкнення режиму Stamina. Порта AUX немає, тому підключення по Bluetooth – це єдина опція. Для зарядки використовується режим USB-C.
До колонки можна підключити два пристрої одночасно, наприклад смартфон та ноутбук, що дуже зручно. Для підключення до смартфона та керування використовується мобільний додаток Sony | Music Center. Є можливість спарувати дві колонки для стереозвуку, або об’єднати більшу кількість колонок для заповнення великого приміщення. У додатку Sony | Music Center є еквалайзер та режим ClearAudio+, а також можливість використання у режимах моно та стерео. Крім цього, через додаток є можливість прямого доступу до аудіофайлів онлайн та різних музичних сервісів, таких як Spotify.
Фішки та автономність
Колонка має підтримку Google Assistant та Siri для керування з підключеного смартфона. Що важливо, команди легко виконуються навіть у шумній кімнаті. Є кнопка вимкнення мікрофона, але вона підтримується лише у дзвінках. До речі, якість дзвінків у цій колонці на досить хорошому рівні за рахунок усунення луни. Варто зазначити, що колонка захищена від вологи та пилу за стандартом IP67, і її можна занурити у прісну воду на глибину до метра на 30 хвилин. Також, як згадували раніше, колонка ударостійка і зможе витримати незначні удари чи навіть падіння.
У компанії Sony заявляють, що SRS-XE200 може забезпечити до 16 годин автономної роботи, але реальна автономність у нашому випадку склала близько 12 годин, при цьому рівень гучності складав близько 75 відсотків, і це досить вражаючий показник. У додатку є режим Stamina, який дає можливість зберегти заряд акумулятора. Також є фішка Battery Care, яка знижує максимальний заряд акумулятора колонки до 90 відсотків, забезпечуючи довше життя акумулятора в довгостроковій перспективі. Колонка також підтримує швидку зарядку — тобто 10 хвилин заряджання забезпечать ще 70 хвилин звучання.
Висновки
Sony SRS-XE200 — це універсальна колонка Bluetooth із хорошою якістю звуку. Якість звуку на XE200 чудова і не падає при високій гучності, а от максимальний рівень гучності міг би бути й вищим. Колонка також оснащена хорошою підтримкою голосового керування та дуже зручним мобільним додатком.
Колонка також має міцну конструкцію, тривалий час автономної роботи та легкий доступ до елементів керування. Ціна, що важливо, також досить адекватна. Тому на питання, чи варто розглядати Sony SRS-XE200, як варіант для покупки, відповідь буде позитивною.