Компанія Realme цього року презентувала декілька смартфонів у модельному ряду GT, і нам, окрім самого флагмана Realme GT, вдалося протестувати ще одну дуже цікаву модель – субфлагманський Realme GT Master Edition. Модель цікава не лише своїми характеристиками, але й красивим дизайном, при цьому має достатньо доступну ціну, через що точно варта нашої уваги.
Характеристики Realme GT Master Edition:
- Чіпсет: Qualcomm Snapdragon 778G
- Дисплей: 6.43 дюйма, FullHD+, Super AMOLED, 120 Гц, 1000 ніт (пікова яскравість)
- Внутрішня пам’ять: 256 ГБ
- Оперативна пам’ять: 8 ГБ
- Основна камера: 64 МП (основний) + 8 МП (ультраширокий) + 2 МП (макро)
- Фронтальна камера: 32 МП
- Автономність: 4300 мАг, швидка зарядка 65W
- Габарити: 159.2 х 73.5 х 8.0 мм, 174 грами
- Стандарти підключення: мініджек 3.5 міліметра, USB-C
- Бездротові стандарти: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, Bluetooth LE, GPS, NFC
Дизайн та комплектація
Для створення Realme GT Master Edition компанія заручилася підтримкою японського дизайнера Наото Фукасава, і дизайн цієї субфлагманської моделі можна назвати справді вдалим. Він лаконічний, блок камери виділений дуже акуратно, і загалом тут все справді чудово. По суті, модель можна назвати однією з найкращих у цьому ціновому сегменті в плані дизайну.
Слід також звернути увагу на те, що товщина моделі складає 8.0 міліметра, а маса – 174 грами (у нашій версії). Що важливо, покриття корпусу майже не збирає відбитків пальців, і загалом складається враження, що воно довго зберігатиме красивий вигляд, тому комплектний чохол можна якийсь час не використовувати.
Як і у випадку з Realme GT, комплектація у Realme GT Master Edition достатньо щедра: у комплекті поставляється захисний кейс, зарядний кабель USB-C та зарядний блок потужністю 65W. У порівнянні з Realme GT немає лише навушників, але слід врахувати, що Realme GT Master Edition – не флагманська модель, тому в цьому немає нічого дивного.
Дисплей
Realme GT Master Edition отримав дисплей з діагоналлю 6.43 дюйма, роздільною здатністю FullHD+ та частотою оновлення 120 Гц. По суті, тут використовується ідентична матриця до тієї, що ми бачили у більш дорогому Realme GT, і це приємно, адже там вона була топовою для своєї ціни, а тут – тим більше.
Кольоропередачу можна назвати хорошою, а головне – завдяки частоті оновлення 120 Гц забезпечується дуже хороша плавність при роботі. У дисплея є підтримка HDR10 та HDR10+. Слід також зазначити, що інтегрований у дисплей сканер відбитків пальців працює дуже швидко та стабільно.
Апаратне забезпечення
За роботу Realme GT Master Edition відповідальний субфлагманський чіпсет 2021 року Qualcomm Snapdragon 778G, який забезечує продуктивність на рівні позаминулорічного флагманського Qualcomm Snapdragon 855. Зрозуміло, що по продуктивності цей смартфон не дотягує до топового Realme GT, але її цілком достатньо для всіх задач рядового користувача на декілька років вперед.
У нашому випадку смартфон оснащений 8 ГБ оперативної пам’яті та 256 ГБ внутрішньої пам’яті, і це топовий варіант – стартовий оснащений 6 ГБ оперативної та 128 ГБ внутрішньої пам’яті. Що стартового, що топового варіанта для середньостатистичного користувача буде цілком достатньо. Слід також зазначити, що модель підтримує фішку “RAM expansion” (розширення оперативної пам’яті), яку можна використовувати для кешування деяких процесів.
Програмне забезпечення
З коробки Realme GT Master Edition поставляється з операційною системою Android 11 та оболонкою Realme UI 2.0. Оболонка виглядає чистою, красивою, при цьому вона швидка та функціональна. У неї вбудовано функціонал Always-On Display, причому з великою кількістю функціоналу та тем. Також є підтримка Edge Lightning з різними швидкими діями.
У дисплей смартфона вбудовано сканер відбитків пальців, який при цьому працює швидко та стабільно. Також є підтримка розблокування за обличчям, яке швидше, але не настільки безпечне. Окрім цього, варто згадати про темний режим, оскільки тут можна вибрати з трьох стилів – чорного, темно-сірого та світло-сірого, і можна налаштовувати роботу темного режиму за розкладом.
Камера
Модель оснащена основною камерою з головним сенсором 64 МП Samsung 1/2“, ультрашироким 8 МП f/2.3 без автофокусу та макро 2 МП f/2.4. На передній панелі розташована фронтальна камера Sony з роздільною здатністю 32 МП та апертурою f/2.5. В цілому, такий набір сенсорів можна назвати достатньо звичним для смартфонів такого цінового сегменту, але компанія зробила ставку на фронтальну камеру, на що слід зважати.
При денному освітленні смартфон знімає справді непогано, особливо для своєї ціни. Приємно здивувала деталізація, а режим 64 МП дозволяє збільшити її ще сильніше. При поганому освітленні знімки виходять достатньо шумними, з обмеженим динамічним діапазоном, і це достатньо очікувано, враховуючи, до якого цінового сегменту він належить – тут не варто очікувати флагманської нічної зйомки. Слід також зауважити, що дуже хороші результати показує портретний режим та режим макро.
Realme GT Master Edition знімає відео у роздільній здатності до 4К 30 fps, з електронною стабілізацією у всіх режимах, але без підтримки оптичної. На жаль, в плані відеозйомки модель не виділяється серед конкурентів, і її не слід розглядати, як камерофон, але в цілому зйомка на адекватному рівні для цього цінового сегменту.
Автономність
За автономність Realme GT Master Edition відповідальний акумулятор об’ємом 4300 мАг, що трохи менше, ніж 4500 мАг у флагманському Realme GT, але, тим не менше, смартфон демонструє хорошу автономність завдяки енергоефективному чіпсету, навіть одну з найкращих серед конкурентів. Його гарантовано вистачить на дуже насичений робочий день, або й трохи більше.
Слід також зазначити, що у комплекті зі смартфоном поставляється такий самий зарядний блок SuperDart, як з Realme GT – його потужність складає 65W. Модель повністю заряджається від нуля до ста відсотків за 30 хвилин, що можна назвати справді крутим показником для цього цінового сегменту.
Стандарти підключення
У моделі є підтримка всіх найновіших бездротових стандартів завдяки новому субфлагманському чіпсету: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, Bluetooth LE та GPS. Слід також зазначити, що Realme GT Master Edition має модуль, що дозволяє здійснювати безконтактні платежі.
Зрозуміло, зарядка смартфона відбувається через роз’єм USB-C, але варто зазначити, що у Realme GT Master Edition є й мініджек 3.5 міліметра для підключення стандартних навушників. Безумовно, це будуть використовувати не всі користувачі, оскільки настала ера TWS-навушників, але це завжди приємний бонус, особливо у флагманському та субфлагманському сегментах.
Висновки
У Realme GT Master Edition є явні переваги, які вигідно виділяють його на фоні конкурентів. Модель має чудову автономність при невеликій товщині та вазі, при цьому є підтримка рекордної для свого сегменту швидкої зарядки. Також у неї є чудовий AMOLED-дисплей з частотою оновлення 120 Гц, який без жодних сумнівів можна назвати флагманським.
Серед недоліків моделі варто виділити відсутність стереодинаміків та далеко не найкращу якість відео, але якщо ці два параметри неважливі, на це можна не зважати. Realme GT Master Edition вийшов справді чудовим смартфоном в плані дизайну та характеристик, при цьому має достатньо демократичну ціну, тому його явно варто розглядати, як варіант для покупки.