Огляд Realme Buds Air 2 – ідеальні бюджетні TWS-навушники?

Компанія Realme вже не перший рік на ринку TWS-навушників, і вона постійно демонструє все кращі й кращі рішення, зберігаючи доступний цінник. Однією з найновіших моделей бюджетного цінового сенменту від Realme є модель Buds Air 2, яку ми протестували та готові поділитися своїми враженнями від використання. Тут справді є про що розповісти, адже модель вийшла дуже збалансованою та не має явних недоліків, що дуже рідко можна зустріти в такому ціновому сегменті.

Характеристики:

  • Стандарт підключення: Bluetooth 5.2
  • Кодеки: SBC, AAC
  • Програмне забезпечення: Realme Link
  • Акумулятор: 400 мАг (кейс), 30 мАг (у кожному навушнику)
  • Фішки: захист за стандартом IPX5
  • Активне поглинання шумів: 25 дБ
  • Зарядка: 10 хвилин зарядки дають 2 години відтворення, 3.5 години з ANC і 5 годин без ANC

Дизайн та ергономіка

Realme Buds Air першого покоління в плані дизайну були максимально схожими на Apple AirPods – вони були майже ідентичними, але нове покоління суттєво відрізняється від них. Тепер це внутрішньоканальні навушники, які відчутно відрізняються від конкурентів своєю глянцевою ніжкою. Навушники доступні у білому та чорному кольорах, і у обох випадках дизайн справді приємний.

Компанія Realme провела непогану роботу над ергономікою навушників – навіть при тривалому носінні вони не відчуваються у вусі та не створюють дискомфорту, і тут досить важливу роль зіграло те, що навушники самі по собі достатньо легкі. На випадок, якщо амбушури, одягнені за замовчуванням, виявляться некомфортними, у комплекті є трохи більша та трохи менша пара. До цього питання слід підійти з особливою увагою, адже від цього прямо залежить комфорт при використанні.

Що важливо, кейс Realme Buds Air 2 хоч і став більшим у порівнянні з першим поколінням, але все ще ергономічний та зручно поміщається у кишеню завдяки плоскій формі. Його єдиним недоліком можна назвати бічну кнопку, яку не одразу помічаєш, але з часом до цього можна звикнути. Знизу кейса є єдиний роз’єм USB-C для зарядки.

Підключення

Realme Buds Air 2 підтримують підключення за найновішим стандартом Bluetooth 5.2, що особливо приємно у цьому ціновому сегменті. Навушники підтримують кодеки SBC та AAC, що на даний момент вже стало стандартом у цьому ціновому сегменті.

У більшості сучасних Android-смартфонів стрімінг музики повинен за замовчуванням відбуватись за допомогою кодека AAC, але якщо у налаштуваннях вибраний SBC, його можна змінити на більш просунутий AAC. Для користувачів iPhone за замовчуванням буде вибиратися AAC.

Програмне забезпечення та управління

Для налаштування та оновлення навушників використовується мобільний додаток Realme Link, який доступний у магазинах додатків Google Play та App Store. Додаток дозволяє як переглядати статус заряду навушників та зарядного кейса, так і переключати режими поглинання шумів та пресети еквалайзера.

На вибір доступні три режими активного поглинання шумів: активне поглинання шумів, стандартний режим та режим “прозорості” (це проміжний режим, у якому навушники пропускають звуки з навколишнього середовища). Крім цього, можна вибрати лише два певні режими та переключатися між ними.

На ніжці кожного навушника є сенсорна зона, яка дозволяє керувати багатьма функціями навушників. За замовчуванням подвійний тап ставить трек на паузу, потрійний – переключає на наступний трек. Якщо ви одночасно затиснете сенсорні зони на обох навушниках, увімкнеться режим “прозорості”.

Звук

У більшості випадків доступні бездротові навушники не здатні запропонувати нічого надзвичайного в плані звуку, але Realme Buds Air 2 змогли приємно здивувати. Щоправда, слід звернути увагу на те, що навушники підійдуть слухачам музики, в якій переважають низькі частоти.

Для дзвінків Realme Buds Air 2 підходять досить непогано. Звук чистий, мікрофони проводять достатньо непогану роботу для поглинання зовнішніх шумів. Вам чути співрозмовника достатньо голосно та чітко, йому вас також, і, що головне, більша частина сторонніх шумів при цьому відсікається.

Активне поглинання шумів

У Realme Buds Air 2 є й підтримка поглинання шумів, що можна назвати однією з основних фішок моделі, особливо враховуючи ціну. Воно не таке просунуте, як у Realme Buds Air Pro (поглинання до 35 дБ у Air Pro проти 25 дБ у Air 2), але все одно непогано справляється зі своєю задачею.

Також досить важливою фішкою цих навушників є підтримка не лише активного поглиння шумів, а й так званого режиму “прозорості”, що достатньо рідко зустрічається у навушниках цього цінового сегменту. У цьому режимі навушники пропускаються зовнішні звуки, що важливо під час пересування по місту з насиченим трафіком.

Автономність

Компанія заявила автономність у Realme Buds Air 2 на рівні 5 годин при вимкненому активному поглинанні шумів та 3.5 години при увімкненому (при цьому гучність повинна бути приблизно на 50 відсотках). Що цікаво, реальні результаті змогли приємно здивувати, оскільки при 70 відсотках гучності при прослуховуванні на вулиці вони показали приблизно такий результат, а на приблизно 50 відсотках у приміщенні – навіть кращий.

Зарядний кейс також зміг приємно здивувати, і все завдяки великому об’єму акумулятора. Загальна автономність заявлена до 25 годин, але це залежить від гучності прослуховування та вибраного режиму поглинання шумів. Повна зарядка займає близько години, а буквально за 10 хвилин їх можна зарядити на дві години прослуховування завдяки підтримці швидкої зарядки.

Фішки

Незважаючи на бюджетну ціну, у Realme Buds Air 2 справді багато цікавих та корисних фішок. Наприклад, є підтримка найновішого стандарту Bluetooth 5.2 та протоколу швидкого підключення Google Fast Pair, що приємно здивувало. Крім цього, є датчик наближення в кожному навушнику, завдяки чому музика ставиться на паузу, коли ви виймаєте навушник, та продовжує відтворюватись, коли ви вставляєте його назад.

Крім цього, слід звернути увагу на підтримку захисту за стандартом IPX5. На жаль, у навушниках немає бездротової зарядки Qi, але цього й не особливо варто було очікувати, враховуючи справді низьку ціну при вже наявних фішках та дуже хороших характеристиках.

Висновки

У випадку, якщо вам потрібні доступні нвушники з підтримкою активного поглинання шумів, стильним дизайном, непоганою автономністю та хорошим звуком, Realme Buds Air 2 стануть чудовим вибором. Ці навушники також мають приємні фішки, як датчики наближення для автоматичної паузи та продовження відтворення, захисту за стандартом IPX5 та підтримці Bluetooth 5.2.