Огляд смартфона Realme 7 Pro: бюджетний майже флагман з революційною зарядкою

Realme з’явилася в Україні зовсім недавно. Офіційно компанія дебютувала в країні в березні 2020-го. І за ці півроку китайці встигли наробити галасу завдяки недорогим смартфонам, в які вони «пхали» топові технології.

Субфлагманський Realme 7 Pro не став виключенням. Приблизно за 300 доларів компанія запропонувала смартфон з Super OLED екраном діагоналлю 6,4 дюйма. Але головною фішкою новинки стала потужна зарядка на 65 ват, яка «заправляє» телефон приблизно за півгодини. Це звучить зовсім фантастично, якщо згадати, що, наприклад, у 12-го сімейства iPhone в комплекті взагалі немає жодної зарядки.

В цілому до 7 Pro виникає те саме питання, що і до інших смартфонів Realme: чи можна за декілька сотень баксів купити хороший телефон? Що ж, давайте розбиратися.

Характеристики Realme 7 Pro

  • Дисплей: 6,4 дюйма, Super AMOLED, 60 Гц
  • Чіпсет: Qualcomm Snapdragon 720G + Adreno 618
  • Оперативна пам’ять: 8 ГБ
  • Внутрішня пам’ять: 128 ГБ
  • Операційна система: Android 10
  • Основна камера: 64 МП (широкий) + 8 МП (ультраширокий) + 2 МП (макро) + 2 МП (сенсор глибини)
  • Фронтальна камера: 32 МП
  • Стандарти підключення: Dual-SIM, USB Type-C, GPS, NFC, Bluetooth, Wi-Fi, Mini-Jack
  • Автономність: 4500 мАг, швидка зарядка
  • Офіційна ціна в Україні: 8499 грн. (на момент написання статті)

Дизайн та комплектація

Перше враження від Realme 7 Pro дуже приємне. Він досить тонкий та легкий, та впевнено лежить в руці. Проте не забувайте, що це не повноцінний флагман. Тож задня частина смартфона виконана з пластику, а не зі скла, як у більшості топових моделей. Хоча пластик тут приємний на дотик та має матову текстуру.

Якщо ви користувалися 6 Pro, впоратися з «сімкою» вам буде навіть легше, бо вона дещо коротша та важить на 20 грамів менше. Екран тут також менше – на 0,2 дюйма. Відрізняються смартфони й оформленням фронтальної камери. У «шістки» вона була у вигляді капсули. «Сімка» ж має на екрані класичну «цятку». Фронталка змінилася через те, що компанія відмовилася від одного модуля.

Під екраном розміщено сканер відбитків пальців. До його роботи не виникає жодних питань.

Задня сторона можна сказати класична для сучасного смартфона. Тут в лівому верхньому куті розмістився блок з чотирма модулями основної камери. З лівого боку ви знайдете гніздо для трьох карт – двох SIM так карти пам’яті. Знизу є jack-гніздо 3,5 мм під гарнітуру та USB-C порт для швидкої зарядки.

Як бачите, жодних сюрпризів, але й доколупатися не має до чого. Все досить стандартно. Та відповідає формальним вимогам до флагманського телефону.

В комплекті до Realme 7 Pro йде зарядний пристрій на 65 ват з відповідним кабелем. А також бюджетний силіконовий чохол. Гарнітуру доведеться купувати окремо.

Дисплей

Realme 7 Pro має 6,4-дюймовий Super OMOLED екран з частотою оновлення 60 герц. І це виглядає дещо дивно. Бо його попередник – 6 Pro – мав 6,6-дюймовий екран з частотою оновлення 90 Гц. Судячи з усього, таким чином компанія намагалася підвищити автономність новинки, або знизити видатки на виробництво. Хоча, скоріш за все, має місце і перше, і друге.

У лівому верхньому куті дисплея розмістилася краплеподібна фронтальна камера. Відтепер її роль відіграє єдиний модуль на 32 мегапікселя. Тоді як на 6 Pro було два модуля – на 16 і 8 мегапікселів. Завдяки переходу до «моно модуля» екран виглядає більш акуратно.

Дисплей 7 Pro досить яскравий. В адаптивному режимі він може видавати до 585 ніт. Звичайно, флагманські смартфони можуть «світитися» краще. Але не забуваємо, що ми маємо справу з бюджетною версією флагмана. То ж показник можна визнати досить пристойним.

Мінімальна яскравість, якої нам вдалося досягти, – 2,4 нт. І це чудовий результат.

У екрана є дефолтні колірні налаштування. Наприклад, ви можете обрати яскравий або ніжний режим. У кожному з них ви також можете налаштовувати температуру кольорів – від прохолодної до теплої.

Загалом Realme 7 Pro дуже непогано справляється з відтворенням кольорів. Більшість покупців залишаться задоволеними побаченим.

Автономність

7 Pro має середній за розмірами екран та невисокий показник оновлення дисплея. До того ж смартфон працює не на топовому процесорі. До цього треба ще додати немаленьку батарею – 4500 міліампер-годин. Зважаючи на все це цілком справедливо очікувати на гарну автономність. І вона тут дійсно непогана.

Навіть якщо дуже сильно навантажувати смартфон, він здатен протриматися з ранку до вечора без проблем. Якщо ж користуватися ним економно, заряду може вистачити навіть на декілька днів.

То ж, мабуть, зменшення діагоналі та показника оновлення дисплея порівняно з 6 Pro можна визнати виправданим кроком. Адже попередник «сімки» такими результатами автономності похизуватися не може.

Окремої уваги заслуговує швидка зарядка. У комплекті 7 Pro має зарядку на 65 ват. Таку саме ми вже бачили на OPPO Reno4 Pro – смартфоні від спорідненої компанії: OPPO і Realme входять до складу BBK Electronics. Проте не забувайте, що Reno4 Pro коштує майже вдвічі дорожче.

Представники компанії запевняють, що їх фірмова зарядка дозволяє заряджати смартфон на 50% за 12 хвилин. А на заправку до «повного бака» знадобиться трохи більше, ніж півгодини. І наші тести показали: ці розрахунки практично відповідають дійсності.

Камера Realme 7 Pro

До складу основної камери Realme 7 Pro входять чотири модулі. Головний – на 64 мегапікселя. Але за замовчуванням він робить 16-мегапіксельні фотографії, і досить непоганої якості. Вони мають гарну деталізацію та баланс білого. А кольори виглядають природно. Також можна відмітити чудову контрастність та високий динамічний діапазон. Інколи можна побачити незначні шуми, але вони далеко некритичні.

Зйомка у максимальній роздільній здатності 64 мегапікселя додає більше деталей. Але також з’являється й більше шумів. До того ж такі фотографії займають від 15 до 40 мегабайтів.

Головний модуль також може робити портретні знімки за допомогою 2-мегапіксельного датчика глибини. Робить він це досить вдало. Смартфон точно визначає та розмиває фон. То ж шанувальники селфі мають бути задоволені.

Нічні фотографії основний модуль робить нормальні. Вони досить деталізовані й не розмиті. Але контрастність, м’яко кажучи, не вражає, а експозиція здається темною. Краще використовувати нічний режим зйомки, який зробить фотографії більш яскравими, хоча і знищить деякі деталі.

Ще один модуль – це ультраширокий на 8 мегапікселів. Зі своєю роботою він теж справляється непогано. Фотографії мають гарну деталізацію, точний баланс білого, а кольори за великим рахунком, близькі до реальних. Великих проблем з шумами теж немає. А ось динамічний діапазон – середній. Не рятує навіть вмикання режиму Auto HDR.

З нічною зйомкою цей модель справляється теж досить посередньо: погана деталізація, багато шумів та темна експозиція. Але тут також можна застосувати нічний режим, що помітно покращить фотографії: вони стають більш яскравими, контрастними та деталізованими.

Існує ще окремий режим для зйомки зі штативом, який забезпечує гарні фотографії вночі. Вони чудово збалансовані і відмінно передають кольори. Цей режим добре підходить, наприклад, для зйомки зоряного неба.

Також Realme 7 Pro має 2-мегапіксельний макро модуль. Але, очікувано, він не демонструє вражаючих результатів. Щоб зробити фотографію, треба тримати смартфон дуже близько до об’єкта. Через це перекривається джерело світла. Тому деталізація знаходиться на середньому рівні.

Фронтальна селфі камера відпрацьовує непогано. Деталізація середня. А ось все інше – контраст, кольори, динаміка – на високому рівні.

Процесор

Realme 7 Pro має той самий процесор, що й 6 Pro, – Snapdragon 720G. Звісно, це не топовий чіпсет. Але він забезпечує «сімку» цілком конкурентною продуктивністю. Процесор добре справляється з завданнями та популярними іграшками. А якщо виникають якісь проблеми під час ігор, можна знизити роздільну здатність.

В цілому продуктивність цього чіпсету відповідає задачам, які доводиться виконувати 7 Pro.

Висновки

В певному сенсі Realme 7 Pro не виправдав деяких сподівань. Ми отримали менший смартфон з меншою частотою оновлення екрана, ніж його попередник. До того ж, ми можемо згадати, що у Pro 6 була телекамера, тоді як у «сімки» її немає. Напевно, когось такі зміни можуть відштовхнути від новинки Realme.

З іншого боку, 7 Pro отримав більш сучасний дисплей та покращену автономність в купі з дуже швидкою зарядкою. Ці плюси виглядають не менш суттєво.

Чи вартий Realme 7 Pro своїх грошей? Напевно, що так. Він немає відверто провальних характеристик. А з деякими задачами справляється як справжній флагман.