Огляд realme 11 Pro 5G – дизайнерський субфлагман з топовим екраном та камерою

Компанія realme цього року презентувала вже 11-те номерне покоління своїх смартфонів. Ми отримали змогу протестувати смартфони realme 11 Pro 5G та realme 11 Pro+ 5G, і в цьому огляді поділимось своїми враженнями від молодшої моделі, realme 11 Pro 5G.

Ця модель може зацікавити багатьма фішками, але те, що одразу кидається в очі – преміальний дизайн, причому це можна сказати як про задню панель смартфона, так і про фронтальну. Окрім цього, глянувши на характеристики, можна побачити також те, що модель потенційно запропонує непогану автономність, а також багатообіцяючі характеристики камери. Не зволікаючи, переходимо до огляду цієї моделі.

Характеристики realme 11 Pro 5G:

  • Дисплей: 6.7”, AMOLED, HDR10+, 120 Гц, 950 ніт (пікова яскравість), FullHD+
  • Чіпсет: MediaTek Dimensity 7050 (6 нанометрів)
  • Оперативна та внутрішня пам’ять: 8/128 ГБ, 8/256 ГБ (у нашій конфігурації), 12/256 ГБ, 12/512 ГБ
  • Основна камера: 100 МП (з OIS) + 2 МП (датчик глибини)
  • Фронтальна камера: 16 МП
  • Автономність: акумулятор об’ємом 5000 мАг, швидка зарядка 67W
  • Операційна система: Android 13 з realme UI 4.0
  • Бездротові стандарти: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, aptX, NFC
  • Фішки: піддисплейний сканер відбитків пальців, стереодинаміки
  • Габарити та вага: 161.5 х 73.8 х 8.2 мм, вага – 183.8 грамів

Комплектація та дизайн

Модель поставляється у традиційній жовтій коробці realme, комплектація для нашого часу далеко не найгірша – окрім смартфона та зарядного кабеля, є також прозорий чохол та потужний блок швидкої зарядки. Слід також зазначити, що на екрані одразу поклеєна заводська плівка.

У нашому випадку смартфон поставляється в золотисто-бежевому кольорі, і варто зазначити, що дизайн в нього справді дуже вишуканий та унікальний, що зараз особливо нечасто зустрінеш. Модель має як загнутий корпус, так і екран зі загнутими гранями, і загалом дизайн явно можна назвати флагманським. Якщо ви хочете придбати дизайнерський смартфон, який виглядає, як останній флагман, але при цьому належить до середньобюджетного сегменту – realme 11 Pro 5G явно заслуговує уваги.





Дисплей

Про що точно варто детально поговорити – так це про дисплей realme 11 Pro 5G. Він тут такий самий, як і у версії Pro+ 5G, і він справді чудовий – як для цього цінового сегменту, так і в загальному. Це 6.7-дюймова OLED-матриця з роздільною здатністю 1080p, глибиною кольорів 10 біт, частотою оновлення 120 Гц, і навіть підтримкою HDR10+.

Це далеко не всі хороші аспекти цього дисплея – у нього дуже тонкі рамки по периметри, а також невеликий акуратний виріз під фронтальну камеру. Екран створює максимально приємне враження від використання – він яскравий, чіткий та плавний, має чудову кольоропередачу. Звісно, слід враховувати, що діагональ 6.7 дюймів означає, що модель справді досить велика, але завдяки цьому realme 11 Pro 5G, враховуючи характеристики дисплея, можна назвати чудовим пристроєм для перегляду контенту – за свою ціну, мабуть, одним з найкращих.

Програмне забезпечення

Немало уваги хочеться приділити програмному забезпеченню моделі. Тут використовується Android 13 з останньою програмною оболонкою realme UI 4.0, і він “голого” Android тут не так багато. Тим не менше, усі основні фішки 13-го Android імплементовані у цій оболонці, а ще вона має дуже широкий ряд власних. Що важливо, realme обіцяють два роки великих оновлень ОС і три роки безпекових оновлень.

Мабуть, те, що найбільше запам’ятовується в realme UI 4.0 – це тема Aquamorphic, яка дає можливість насолоджуватись чистим користувацьким інтерфейсом, при цьому пропонуючи дуже багато в плані кастомізації. Ця сама тема доступна на актуальних смартфонах Oppo та OnePlus. Модель підтримує розблокування за допомогою сканера відбитків пальців у дисплеї, а також підтримує розблокування по обличчю – щоправда, хоч це і швидко, але не дуже безпечно.

Слід згадати про те, що у прошивці є підтримка Always-on Display, який можна дуже гнучно кастомізувати під свої потреби. Є широке різноманіття тем, годинників, можна створювати власні узори. Також слід згадати про віджет, який дозволяє керувати відтворенням музики у Spotify прямо з Always-on Display. Є темний режим, ряд вбудованих додатків realme – Photos, Music, Videos, тощо.

Апаратне забезпечення та продуктивність

За роботу моделі відповідальний чіпсет MediaTek Dimensity 7050 5G, який в плані продуктивності не особливо відрізняється від Dimensity 1080, що встановлений у realme 10 Pro+. Той, у свою чергу, не відчутно потужніший за Dimensity 920 5G, що встановлено у realme 9 Pro+. Тут не можна казати про якісь проблеми з продуктивністю, але і скачка у порівнянні з попередніми поколіннями немає.

У глобальній версії realme 11 Pro 5G доступно від 8 до 12 ГБ оперативної пам’яті, а також від 128 до 256 ГБ внутрішньої пам’яті. На нашу думку, наша версія, яка оснащена 8 ГБ оперативної та 256 ГБ внутрішньої пам’яті, заслуговує на звання найбільш збалансованої. По суті, 8 ГБ оперативної пам’яті повністю вистачає для повсякденної роботи, а 256 ГБ внутрішньої пам’яті, якщо ви плануєте активно знімати на смартфон, встановлювати багато додатків, і загалом використовувати його протягом тривалого періоду часу, вистачить із запасом.

Автономність

За автономність realme 11 Pro 5G відповідальний акумулятор об’ємом 5000 мАг – такий самий встановлено в realme 10 Pro та realme 9 Pro. Хоч об’єм акумулятора і не виріс, порівнюючи з попереднім поколінням, але він і до цього був дуже і дуже хорошим. Модель демонструє дуже хорошу автономність – смартфона спокійно вистачає на більше одного дня активного використання.

У комплекті з realme 11 Pro 5G поставляється блок швидкої зарядки realme SuperVOOC потужністю 67W. Цю зарядку справді можна назвати швидкою – до 50 відсотків смартфон заряджається за менш ніж 20 хвилин, і це дуже хороший результат. При цьому зарядка від нуля до 100 відсотків займає менше однієї години, і цей результат також чудовий. Враховуючи об’єм акумулятора realme 11 Pro 5G, навіть короткочасна зарядка дозволить вам не залишитися з вимкненим смартфоном.

Фішки

У realme 11 Pro 5G є стереодинаміки – вони досить непогані, хоча слід зазначити, що в ролі другого динаміка використовується розмовний, і він тихіший. Є підтримка фішки RAM Expansion, яка ввімкнена за замовчуванням, і вона досить контроверсійна – об’єм оперативної пам’яті розширюється на 4 ГБ за рахунок внутрішньої пам’яті, і цю фішку краще вимикати, адже особливих покращень на практиці вона не показує.

Модель має підтримку сучасних бездротових стандартів Wi-Fi 6 та Bluetooth 5.2, аудіокодеку аptX, а також онащена модулем NFC для безконтактної оплати. Також варто згадати, що у смартфона, на жаль, немає заявленого захисту від вологи та пилу, навіть базового, на рівні IP53. Для підключення навушників можна використовувати лише USB-C або Bluetooth – джека 3.5 мм немає.

Камера

Смартфон оснащений основною подвійною камерою, і, по суті, єдиний сенсор, на який можна знімати – головний, оскільки додатковий – це допоміжний датчик глибини на 2 МП. Тим не менше, головний сенсор тут дуже і дуже непоганий – realme 11 Pro 5G оснащений сенсором OmniVision з роздільною здатністю 100 Мп та підтримкою оптичної стабілізації. Роздільна здатність селфі-камери складає 16 МП.

Смартфон не можна назвати фотофлагманом – як мінімум, через те, що тут лише один сенсор, тобто варіативність зйомки обмежена у порівнянні з флагманами, але результати цього єдиного головного сенсора не підводять. Денна зйомка демонструє чудові результати – фото дуже чіткі, деталізовані, з хорошою кольоропередачею. При умовах недостатнього освітлення камера демонструє адекватні результати, але нічого надзвичайного, на рівні флагманів Google Pixel, тут очікувати не варто.

Якщо говорити про відеозйомку, тут все непогано, але найкращі результати в плані стабільності зображення доступні лише у 1080p. Якщо ж говорити про відео у 4K (і 1080p також) – вони деталізовані, мають чудову кольоропередачу і хороший динамічний діапазон. Шумів (при денному освітленні) практично немає. На селфі-камеру можна знімати відео максимум у 1080p 30 FPS.

Висновки

Модель 11 Pro 5G від realme – це справді дуже непоганий кандидат для покупки в багатьох сценаріях, який має вражаючі для цього цінового діапазону дизайн та дисплей, дуже хорошу автономність та швидку зарядку, адекватну камеру та продуктивність, і, по суті, декілька незначних недоліків. Якщо для вас ці переваги є суттєвими, а недоліки не заважатимуть, realme 11 Pro 5G сміливо можна розглядати в ролі кандидата для покупки.