Огляд Oppo Reno4 та Reno4 Pro: характеристики, ціна, цікаві особливості

Модельний ряд Oppo Reno майже два роки назад з’явився, як субфлагманський модельний ряд, в рамках якого виходять смартфони з преміальним флагманським дизайном, але середньобюджетними характеристиками. Загалом ця ідея вже давно мала бути втілена в життя, оскільки зараз субфлагманські чіпсети досягли того рівня потужності, коли флагмани потрібні далеко не всім для комфортної щоденної роботи.

Буквально сьогодні компанія Oppo презентувала вже четверте покоління Reno, і воно, на мою думку, вийшло досить цікавим. Reno4 залишився преміальним середньобюджетим модельним рядом, який в першу чергу захоплює своїм дизайном та камерами. Безумовно, смартфони цього модельного ряду не можна назвати “найкращими за свою ціну”, але вони й не розраховані на це, оскільки їхня ціль – надати флагманський досвід користування за доступнішою ціною тим, кому не дуже потрібне флагманське залізо.

Oppo Reno4

Характеристики Oppo Reno4

  • Дисплей: OLED 6.4 дюймів FullHD+, максимальна яскравість 600 ніт, локальна пікова яскравість 800 ніт, 96% NTSC
  • Чіпсет: Qualcomm Snapdragon 765G
  • Оперативна пам’ять: 8 ГБ
  • Внутрішня пам’ять: 128/256 ГБ
  • Автономність: 4020 мАг, швидка зарядка Super VOOC 65W
  • Основна камера: 48 МП Sony IMX586, ширококутний 8 МП, портретний 2 МП
  • Фронтальна камера: 32 МП
  • Стандарти підключення: USB-C, NFC, Wi-Fi 802.11ac, GPS
  • Габарити: 159×74×7.8 мм, 183 грами

Дисплей

Oppo Reno4 отримав плоский дисплей діагоналлю 6.4 дюймів OLED з роздільною здатністю FullHD+, максимальна яскравість – 600 ніт, локальна пікова яскравість – 800 ніт.

Загалом дисплей виглядає справді достойно, як для субфлагманського смартфона, але особисто я бачу тут той самий мінус, який є в дуже багатьох смартфонах цього цінового сегменту 2020-го року – подвійна фронтальна камера у вирізі. Я не знаю, скільки часу протримається цей неприємний тренд, але навіть в рамках цього модельного ряду можна зауважити, що у Pro-версії лише одна фронтальна камера, і це означає, що сама компанія Oppo вважає це більш вдалим рішенням.

Чіпсет

Reno4 оснащений чіпсетом Snapdragon 765G, який всім нам добре відомий. Від нього слід очікувати просто дуже хорошої продуктивності та енергоефективності, оскільки це субфламагсньке рішення Qualcomm. Завдяки Snapdragon 765G смартфон підтримує роботу в мережах п’ятого покоління.

Автономність

Oppo Reno4 оснащений акумулятором 4020 мАг, що забезпечить досить непогану автономність, незважаючи від сценарію використання, але акумулятор – не головна фішка цієї моделі в плані автономності, оскільки нові Reno4 отримали підтримку швидкої зарядки Super VOOC 2.0 потужністю 65W, що на даний момент є справді флагманським показником. З такою швидкою зарядкою проблем з автомністю не буде навіть у тому випадку, якщо ви досить активно використовуєте смартфон.

Камера Oppo Reno4

Oppo Reno4 отримав основну квадрокамеру з головним сенсором на 48 МП, ширококутним сенсором на 8 МП та датчиком глибини сцени на 2 МП. Головна камера фронтальна камера на 32 МП, а додаткова – на 2 МП. Насправді саме з камерою у старшої моделі все відчутно краще, тому ми не будемо тут детально зупинятися.

Габарити

Саме габарити, на мою думку, є однією з головних фішок Reno4. Смартфон отримав справді тонкий корпус товщиною 7.8 міліметрів, а важить він лише 183 грами, що непогано, враховуючи достойну автономність.

Стандарти підключення

У Oppo Reno4 є всі флагманські інтерфейси та стандарти підключення – Bluetooth 5.1 LE, Wi-Fi 802.11ac, NFC, USB-C, сканер відбитків пальців у дисплеї та загалом все дуже непогано.

Oppo Reno4 Pro

Характеристики Oppo Reno4 Pro

  • Дисплей: OLED 6.5 дюймів FullHD+, максимальна яскравість 800 ніт, локальна пікова яскравість 1100 ніт, OLED, HDR10+,
  • Чіпсет: Qualcomm Snapdragon 765G
  • Оперативна пам’ять: 8/12 ГБ
  • Внутрішня пам’ять: 128/256 ГБ
  • Автономність: 4020 мАг, швидка зарядка Super VOOC 65W
  • Основна камера: 48 МП Sony IMX586 з OIS, ширококутний 12 МП, телефото 12 МП
  • Фронтальна камера: 32 МП
  • Стандарти підключення: USB-C, NFC, Wi-Fi 802.11ac, GPS
  • Габарити: 159×74×7.6 мм, 172 грами

Дисплей

Oppo Reno4 Pro отримав 6.5-дюймовий дисплей OLED з роздільною здатністю FullHD+, максимальная яскравість дисплея складає 800 ніт, а локальна пікова – 1100 ніт. На відміну від Oppo Reno4, цей дисплей загнутий і підтримує HDR10+.

Чіпсет

Oppo Reno4 Pro оснащений тим самим чіпсетом, що й молодша версія, і мені не дуже зрозумілий такий вибір. Все-таки в смартфоні з таким цінником міг бути встановлений чіпсет MediaTek Dimensity 800, 820 чи навіть 1000, оскільки їх встановлюють навіть у вдвічі дешевші смартфони.

Автономність

Смартфон оснащений акумулятором об’ємом 4020 мАг і підтримує таку саму зарядку Super VOOC 2.0, що й старша модель, тому автономність повинна бути дуже схожою, якщо не ідентичною.

Камера Oppo Reno4 Pro

Oppo Reno4 Pro отримав основну квадрокамеру, головний 48МП-ий сенсор якої отримав систему оптичної стабілізації, другий – ширококутний на 12 МП і телефото на 13 МП. Фронтальна камера тут одна на 32 МП, і на мою думку, саме те, що смартфон оснащений однією фронтальною камерою, є головною фішкою його дисплея, а не загнуті краї чи HDR10+. Все-таки одна фронтальна камера під час перегляду контенту відволікає набагато менше, ніж дві.

Особисто мені здається, що саме камера в Oppo Reno4 Pro заслуговує уваги, тому варто дочекатися перших реальних тестів у випадку, якщо вам сподобався цей смартфон. Молодша модель виглядає досить тривіально в цьому плані.

Габарити

Незважаючи на схожі характеристики, систему оптичної стабілізації та трішки більший акумулятор, Oppo Reno4 Pro важить на 11 грамів менше, ніж Oppo Reno4 – 172 грами проти 183 відповідно. Його товщина також менша – 7.6 міліметрів проти 7.8 у молодшій версії, що робить його одним з найтонших на ринку на даний момент.

Стандарти підключення

В плані стандартів підключення Oppo Reno4 Pro повністю дублює молодшу модель, ніякої різниці між ними немає.

Дизайн, ціни та висновки

Я вирішив винести дизайн у висновки, оскільки, на мою думку, модельний ряд Reno завжди значною мірою стосувався саме дизайну. Я вважаю, що за дизайн Oppo Reno4 Pro можна назвати ідеальним субфлагманським преміальним смартфоном цього року, а от до молодшої моделі в мене є питання – як до рамок, так і до подвійної фронтальної камери, через яку вона нічим не відрізняється від відчутно дешевших Realme та Redmi.

Досить цікавою особливістю, яка ще раз підкреслює, що серія Reno – дизайнерська, є аж 5 кольорів на вибір: чорний, білий, салатовий, рожевий та синій. Особисто мені сподобалось унікальне рішення з основною камерою, яка схожа на рішення конкурентів в плані розміщення і на iPhone 11 в тому, що основний модуль камери того ж кольору, що й корпус, але при тому виділений іншим відтінком.

Oppo Reno4 можна буде купити за ціною 422 долари (8/128 ГБ), та за 465 доларів (8/256 ГБ).
Oppo Reno4 Pro коштуватиме 535 доларів за 8/128 ГБ, а 12/256 ГБ – 606 доларів.

На мою думку, моделі справді дорогуваті, але у них є ті флагманські технологічні та дизайнерські рішення, яких немає у більш дешевих конкурентів. При цьому покупку молодшої моделі я вважаю взагалі недоцільною, а от старша версія – ідеальний приклад флагманського смартфона на середньобюджетному, але цілком достатньому залізі. Особисто я, вибираючи смартфон, точно не звертав би уваги на Oppo Reno4, а от про Oppo Reno4 Pro подумав би.


Не пропустіть