Огляд флагманського OPPO Find X3 Pro: стильний, потужний, автономний та з відмінною камерою
Смартфон для огляду наданий компанією OPPO
В останні декілька років виробники смартфонів привчають нас до однієї простої думки – флагманськими та преміальними можуть бути не лише апарати від Apple та Samsung. А це означає, що китайська модель може коштувати, як останній iPhone, та навіть дорожче. І не треба цьому дивуватися.
Один з наочних прикладів такого смартфона – OPPO Find X3 Pro. Виробник заявляє топові характеристики, класний дизайн відмінну камеру. І просить за це відповідні гроші. Хоча в Україні цей девайс офіційно не презентовано, але цінник в інших країнах натякає нам на те, що цей апарат має бути не гірше топових «айфонів» та «самсунгів».
Що ж, давайте розбиратися, чи так це насправді.
Характеристики OPPO Find X3 Pro
- Дисплей: 6,7 дюйма, AMOLED, 120 Гц, HDR10+, 1300 ніт;
- Чіпсет: Snapdragon 888
- Оперативна пам’ять: 8/12/16 ГБ
- Внутрішня пам’ять: 256/512 ГБ
- Операційна система: Android 11
- Основна камера: 50 МП, 50 МП, 13 МП, 3 МП
- Фронтальна камера: 32 МП
- Стандарти підключення: Dual-SIM, USB Type-C, GPS, NFC, Bluetooth, Wi-Fi
- Автономність: 4500 мАг, швидка зарядка 65 Вт
Дизайн
На нашу думку, це один з найгарніших флагманів цього року, він стильний, солідний та цілком вписується в концепцію дорогого флагмана. Проте деякі користувачі можуть назвати його зовнішність нудною, адже це вже питання смаку. Тож кожен має вирішувати сам.
Якщо ж говорити про конкретні характеристики, які так чи інакше стосуються зовнішності, то вони на висоті. Смартфон легкий – важить менше 200 грамів. Також він тонкий та захищений від води і бруду за стандартом IP68. Тобто апарат не боїться занурення під воду.
Задня кришка – скляна зі складним рельєфом. Її особливість полягає і в тому, що вона покриває блок камер. Тобто на відміну від більшості сучасних смартфонів задня панель суцільна. Скоріш за все, саме це пояснює той факт, що блок камер виступає над основною поверхнею наче пагорб. Виглядає таке рішення незвично та оригінально. Чи сподобається воно покупцеві, побачимо.
Смартфон доступний у синьому, білому або чорному кольорі.
Кнопки для зручності рознесено по різних боках: справа – кнопка живлення, зліва – гучність. Через розмір смартфона керувати ним однією рукою досить проблематично. Скоріш за все, вам все ж таки знадобиться допомога другою руки.
Є роз’єм USB-C, але немає міні-джека на 3,5 міліметра, що вже є стандартом для сучасних флагманів, які мають захист за стандартом IP68.
Екран з загнутими краями, але тут немає такого «водопаду», як у попередника. Можливо, через це смартфон по-іншому відчувається в руці. Але і випадкових натискань має стати менше.
Дисплей
Find X3 Pro має 6,7-дюймовий AMOLED-екран з роздільною здатністю QHD+ та максимальною яскравістю 1300 ніт. Екран виглядає чудово. Він яскравий та має відмінну контрастність.
Частота оновлення досягає 120 Гц, але коли ви вибираєте налаштування телефону, ви маєте два варіанти: 60 Гц або змінну частоту оновлення, яка коливається від 10 Гц до 120 Гц залежно від того, що ти робиш.
Звісно, що хтось може зауважити: а чому немає примусових 120 Гц? Але насправді на практиці ви не помітите різниці, адже смартфон автоматично знижує частоту оновлення лише тоді, коли 120 Гц просто не потрібні. А це економить час автономної роботи.
Представники OPPO наполягають, що їх дисплей – один з найкращих на ринку. Він має велику точність передачі кольорів та купу характеристик, які звичайному споживачу не про що не скажуть. За великим рахунком, все, що треба знати під час покупки – дисплей у цього смартфона відмінний.
Тут можна згадати систему управління кольором від OPPO – Full-Path. Вона гарантує, що, наприклад, фотографії, які ви завантажуєте, не стискаються на шляху від джерела до дисплея смартфона.
Можна впевнено сказати, що шанувальники фотографії отримають справжнє задоволення від дисплея Find X3 Pro.
Камера
Основна камера має чотири моделі. Головний та ширококутний – по 50 МП. Тобто, скоріш за все, використовуються два однакових модулі. Також позаду розміщено телеоб’єктив на 13 МП та 3-мегапіксельний модуль, який тут називають «мікроскопом».
Основний модуль розроблений Sony спеціально для OPPO. Він досить великий, тож дуже добре «бачить» світло та кольори.
Знімки, зроблені на головний модуль виглядають чудово. Вони барвисті та відмінно деталізовані. Також слід відзначить досить точну кольоропередачу
За замовчуванням фотографії робляться з роздільною здатністю 12,5 мегапікселів, але ви можете перемкнути його на 50 мегапікселів, якщо хочете.
Нічний режим на Oppo Find X3 Pro теж відмінно відпрацьовує у більшості випадків.
Оскільки у них однаковий датчик, фотографії, зроблені на ширококутний модель, виглядають за кольором і яскравістю так само, як і ті, що зроблені на основний.
Телеоб’єктив підтримує 3-кратний оптичний, 5-кратний гібридний або 20-кратний цифровий зум. Фотографії з трикратним збільшенням виглядають добре: деталізація та яскравість на належному рівні. Але під час зміни на 5-кратний кольоровий профіль фотографій дещо змінюється. А 20-кратний зум – це вже для специфічних задач. Дуже якісних фотографій у цьому режимі ви не отримаєте.
Цікаво погратися і «мікроскопічною» зйомкою. Камера смартфона здатна побачити деталі, які не бачить людське око. Наприклад, текстуру тканини чи рослин. Рівень деталізаціє вражає.
Селфі-камера на 32 МП теж зі своїми обов’язками справляється на відмінно. У деяких випадках ідеально підходить режим «Портрет». Але іноді його навіть краще не застосовувати – селфі виглядатимуть більш природно та менш драматично.
На основну камеру телефон може записувати відео у 4K зі швидкістю до 60 кадрів за секунду. Селфі-камера – 1080p 30 кадрів за секунду. Обидві дозволяють додати цифровий ефект «боке» до відео, чого не робить багато інших смартфонів.
Із нового – режим «фільм», який в цілому схожий на режим професійної фотозйомки, але для відео. Він дозволяє налаштувати такі параметри, як значення експозиції, ISO, баланс білого тощо. Це надзвичайно корисно для людей, які професійно записують відео або знають, що робити із усіма цими налаштуваннями.
Продуктивність
OPPO Find X3 Pro оснащено Snapdragon 888 – найкращим процесором, який був доступний для Android-смартфонів на момент випуску. Отже це дуже потужний смартфон.
На «борту» ви також отримуєте до 16 ГБ оперативної пам’яті та до 512 ГБ вбудованої. Ви матимете багато вільного місця. Але розширити пам’ять не вдасться. Місця під карту пам’яті немає. Лише два слоти під SIM.
Завдяки потужному чіпсету, гарному екрану та оперативній пам’яті смартфон непогано підходить для ігор. Також він має Game Space – режим, який вимикає сповіщення та оптимізує роботу смартфона.
Налаштовані на Dolby стереодинаміки на телефоні звучать вище середнього – добре для ігор або перегляду фільмів.
Батарея та автономність
Find X3 Pro має батарею ємністю 4,5 тисячі міліампер. Звісно, що це не рекордний показник. Але й далеко не найгірший. Навіть за умови інтенсивного використання смартфон тримається протягом дня. Якщо ж користуватися ним в «лайт-режимі», його навіть може вистачити на декілька днів.
У комплекті – зарядка потужністю 65 Вт. Це один з найшвидших зарядних пристроїв на ринку. Повністю батарея заряджається приблизно за 40 хвилин. Телефон також оснащено режимом інтелектуальної зарядки, коли телефон вночі заряджається повільніше. Це подовжує ресурс акумулятора.
Висновки
Якщо бюджет дозволяє, то OPPO Find X3 Pro цілком заслуговує на те, щоб стати альтернативою будь-якому сучасному флагману. Загалом це один з кращих смартфонів у плані дизайну серед флагманів 21 року (на нашу суб’єктивну думку). Крім того він має відмінний екран та чудову камеру. Батарея дуже витривала. А швидка зарядка – це взагалі окрема тема, смартфони компанії OPPO завжди славились класною зарядкою. Враховуючи те, що дехто у комплекті взагалі немає зарядного пристрою. І наостанок можемо сказати, що це був один з тих смартфонів які ми дуже очікували на огляд, і цілком ним задоволені, користуватись було приємно, але мало 🙂