Огляд смартфона OPPO A73 – бюджетний середняк зі свіжим дизайном

Смартфон для огляду наданий компанією OPPO

У наш час дуже багато доступних смартфонів, які пропонують, у першу чергу, хороші характеристики, але при цьому далеко не найкращі з точки зору дизайну, ергономіки, товщини та ваги. Є багато користувачів, яким потрібне більш збалансоване рішення, яке мало би адекватну продуктивність, дисплей та акумулятор, але при цьому не було некрасивим та габаритним. Нам на огляд потрапив новий смарртфон OPPO A73, і це, на нашу думку, рішення саме для таких користувачів.

Характеристики OPPO A73:

  • Дисплей: 6.44 дюйма, Full HD+
  • Чіпсет: Qualcomm Snapdragon 662
  • Оперативна пам’ять: 4 Гб
  • Внутрішня пам’ять: 128 ГБ, можна розширити картою пам’яті microSD об’ємом до 256 ГБ
  • Камера: основна – 16 МП + 8 МП (ультраширока) + 2 МП (макро) + 2 МП (датчик глибини); фронтальна – 16 МП
  • Стандарти підключення: USB-C, мініджек 3.5 міліметра, Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11ac, NFC, FM-радіо
  • Акумулятор: 4015 мАг, є підтримка швидкої зарядки VOOC 4.0 30W
  • Офіційна ціна в Україні: 6999 гривень (на момент написання огляду)

Огляд OPPO A73 (фото itsider.com.ua)

Дизайн та ергономіка

Модель має трендовий дизайн, у нашому варіанті це синя задня частина, яка має текстуру, схожу на шкіряну. Модуль основної камери, як це зараз часто роблять, оформлений у вигляді квадрата з чотирма модулями, LED-спалах у вигляді полоски розташований збоку, паралельно до блока камери. Що буде зручно для багатьох користувачів, кнопки регулювання гучності та кнопка включення розташовані з різних сторін смартфона.

Сучасні смартфони переважно оснащені об’ємними акумуляторами та IPS-панелями, які самі по собі товстіші, ніж OLED, через що вони відчуваються дуже громіздкими. Через цю тедненцію тонкі смартфони стали рідкістю, і тому OPPO A73 вдалося нас приємно здивувати. Товщина моделі складає 7.5 міліметра, а вага – 163 грами.

Дисплей

Однією з важливих фішок смартфона, крім дизайну, можна назвати його дисплей. У нього встановлений 6.44-дюймовий дисплей, і повірте, цієї різниці в 0.2 дюйма цілком достатньо, щоб смартфон не відчувався “лопатою”, хоча дисплей все ще достатньо великий.

Важливо, що тут встановлена AMOLED-матриця з роздільною здатністю 2400 х 1080 пікселів, хоча частота оновлення стандартна і складає 60 Гц. На жаль, у бюджетному ціновому сегменті AMOLED-дисплеї зустрічаються набагато рідше, ніж IPS, тому було приємною несподіванкою побачити саме такий дисплей у бюджетному смартфоні. Також важливо зазначити, що AMOLED-матриця дозволила вбудувати під дисплей сканер відбитків пальців, який, до речі, працює досить непогано.

Огляд OPPO A73 (фото itsider.com.ua)

Чіпсет та пам’ять

Модель оснащена чіпсетом Qualcomm Snapdragon 662, який виготовлений за 11-нанометровим техпроцесом. За графічну складову відповідальний адаптер Adreno 610. Безумовно, це не топове рішення у сегменті, але для більшості користувачів воно зможе забезпечити цілком адекватну роботу. Враховуючи, що модель не оснащена дисплеєм з підвищеною частотою оновлення, цього буде цілком достатньо.

В парі з чіпсетом працює 4 ГБ оперативної пам’яті, і цей необхідний мінімум, який необхідний в наш час для бюджетного смартфона, щоб забезпечувати комфортний досвід використання. Об’єм внутрішньої пам’яті справді непоганий – 128 ГБ, чого буде більш ніж достатньо для більшості користувачів.

Автономність

За автономність відповідальний акумулятор об’ємом 4015 мАг. Слід одразу зазначити, що це не далеко не рекордний об’єм для доступних смартфонів у наш час, але варто зрозуміти, що таке рішення цілком виправдане одразу з кількох причин. По-перше, смартфон справді тонкий, чим частково виправданий такий об’єм акумулятора; по-друге, у ньому встановлений енергоефективний чіпсет і по-третє, він оснащений AMOLED-матрицею без високої частоти оновлення,

Слід також звернути увагу на підтримку швидкої зарядки VOOC 4.0 потужністю 30W, яка показує справді хороші показники швидкості. Акумулятор смартфона можна зарядити до 50 відсотків буквально за півгодини, а швидка зарядка займає трохи менше години, і це при тому, що акумулятора смартфона вистачає на справді активний день використання.

Камера

OPPO A73 оснащений основною камерою з головним сенсором 16 МП, ультрашироким 8 МП та двома додатковими сенсорами 2 МП. Загалом камера знімає непогано, як на ціну смартфона, але слід розуміти, що для справді флагманських можливостей слід придивитися до набагато дорожчих моделей, особливо, коли мова йде про нічну зйомку та зйомку відео

Огляд OPPO A73 (фото itsider.com.ua)

Смартфон оснащений фронтальною камерою з роздільною 16 МП, і вона також демонструє досить непогану якість. Як і у більшості конкурентів, є підтримка зйомки відео у роздільній Full HD при 30 fps. Цікавою фішкою є підтримка HDR на фронтальній камері, що є не у всіх конкурентів.

Стандарти підключення

Втішило, що у смартфона є підтримка всіх сучасних стандартів підключення. Компанія OPPO не стала відмовлятися від стандартного мініджека 3.5 міліметра, при цьому для зарядки використовується, зрозуміло, сучасний роз’єм USB-C, який вже став стандартом у цьому ціновому сегменті.

Модель підтримує Bluetooth 5.0 з aptX, NFC для безконтактної оплати, FM-радіо та Wi-Fi 802.11ax. Загалом протягом використання не було помічено ніяких проблем з підключенням ні до Wi-Fi, ні до навушників та інших аксесуарів через Bluetooth. Google Pay, зрозуміло, працює в Україні.

Огляд OPPO A73 (фото itsider.com.ua)

Висновки

При покупці бюджетного смартфона слід розуміти, що ідеальних моделей за всіма параметрами не буває, і варто зрозуміти, що для вас найважливіше при виборі смартфона. Якщо це, у першу чергу, повинен бути смартфон з хорошою автономністю та ігровими можливостями, то OPPO A73 не буде найкращим варіантом.

Слід при цьому розуміти, що якщо ви хочете отримати смартфон з потужнішим чіпсетом, не слід очікувати тонкого корпусу з красивим дизайном, AMOLED-дисплея з піддисплейним сканером відбитків пальців та інших фішок, які є у цьому смартфоні. Вони можуть бути у вигляді окремих фішок, але саме зібрані у єдиній моделі вони можуть скласти конкуренцію рішенням з більш потужним чіпсетами.

Якщо у вас акцент на приємні тактильні відчуття, відносну компактність, невелику товщину, хороший дисплей та дизайн, але інші характеристики можуть бути більш посередні, явно варто звернути увагу на цю модель. Враховуючи, що модель вийшла справді свіжою в плані дизайну та ергономіки у цьому ціновому сегменті, її явно варто розглядати, як варіант для покупки.


Не пропустіть