Огляд ноутбука Lenovo ThinkPad X1 Titanium YOGA: флагманський пристрій, який поєднує в собі класичний «ноут» та планшет
Ноутбук для огляду надано українським офісом Lenovo
Titanium YOGA – це новачок в лінійці ThinkPad X1 від Lenovo, якому є чим похвалитися. Наприклад, нова «Йога» – це «найстрункіший» ThinkPad за всю історію бренду. Його товщина – всього близько сантиметра.
При цьому він дуже міцний. І це недивно: слово Titanium у назві ноутбука – це не маркетинг. При його виробництві дійсно використовується титан. З цього міцного металу виконані кришка та палуба новинки.
Ба більше, титанову «Йогу» протестовано за військовими стандартами. Тож вона не боїться екстремальних умов роботи.
Власне, називати цей пристрій ноутбуком не зовсім правильно. Адже, за великим рахунком, це гібрид, який завдяки спеціальному шарніру та тачскріну поєднує в собі класичний «ноут» та планшет.
Що стосується компромісів, то, можливо, для когось одним з них буде колір – він виключно сріблястий. Хоча, мабуть, у даному випадку його більш правильно називати титановим. Так, саме матеріали корпусу визначають його забарвлення.
Чи вдалося Lenovo у такий тонкий корпус запхати продуктивну «начинку»? Що ж, давайте розбиратися.
Характеристики Lenovo ThinkPad X1 Titanium YOGA:
- Екран: 13.5 дюймів, 2K, сенсорний, з технологією Dolby Vision;
- Процесор: Intel Core i7-1160G7;
- Web-камера: 720p HD зі шторкою (+ інфрачервона камера);
- Оперативна пам’ять: 16 ГБ;
- Операційна система: Windows 10 Pro;
- Порти та роз’єми: 2 x Thunderbolt 4, комбінований роз’єм для навушників та мікрофона;
- Інтерфейс підключення: Wi-Fi, 4G (LTE), Bluetooth;
- Вага: 1,15 кг.
Дизайн та особливості
Титановий за кольором корпус, насправді, виконаний із різних матеріалів. Тут вам і титан, і вуглепластик, і навіть магнієво-алюмінієвий сплав. Все це поєднано таким чином, щоб зробити «планшетний» ноутбук максимально міцним та легким.
На кришці та палубі зображено логотип ThinkPad X1. Звісно, що це на любителя, але прихильники лінійки, мабуть, до цього вже звикли.
Рамка дисплея та клавіатура – чорні, що контрастує з корпусом.
Шарніри дозволяють рухати кришку на 360 градусів. Тобто, можна повністю розкласти ноутбук в зворотній бік та отримати планшет.
Товщина пристрою – всього 11,5 міліметра. При цьому X1 Titanium YOGA виглядає дещо квадратним. Співвідношення сторін його дисплея 3:2. Але про переваги та недоліки цього формату ми поговоримо дещо пізніше.
Вага новинки – 1,15 кілограма. Це непоганий результат. Але не рекордний для цього класу.
Порти та безпека
ThinkPad X1 Titanium Yoga має два порти USB-C на лівому борті. Вони підтримують Thunderbolt 4 та USB4. На практиці не виключено, що вам знадобляться адаптери.
По правому борту – кнопка живлення, комбінований роз’єм для навушників та мікрофона, а також слот для замка Kensington. Клавіша живлення немає сканеру відбитків пальців. Його розміщено над клавіатурою. Чому в Lenovo вирішили зробити саме так, важко сказати. Але з точки зору користувача це виглядає не зовсім логічно. Проте, напевно, інженери послуговувалися якоюсь іншою логікою. Сам сканер працює дуже добре.
На додаток ще є інфрачервона камера для розпізнавання облич, що дозволяє входити в систему без дотику.
Також ноутбук оснащено технологією, яка вміє виявляти присутність людини. Це дуже зручно, адже система автоматично блокує ноутбук, коли вам, наприклад, треба збігати за кавою.
До засобів безпеки можна також віднести механічну шторку для вебкамери.
За зв’язок тут відповідає сучасний модуль Wi-Fi від Intel. Також є можливість підключити мобільний інтернет. В залежності від модифікації ноутбук має або слот Nano-Sim, або вбудовану e-Sim.
Клавіатура і тачпад
ThinkPad X1 Titanium YOGA оснащено клавіатурою зі зменшеним ходом клавіш, що цілком логічно, враховуючи габарити пристрою. Сама клавіатура також менша ніж у стандартного X1 YOGA. Можна припусти, що на цей крок компанія змушена були піти у тому числі через динаміки, які розміщено по боках.
Клавіатура дуже непогана з гарним зворотнім зв’язком. Хоча, напевно, комусь все ж більше сподобаються клавіші зі звичним ходом. Проте до цього розміру і функціоналу теж звикаєш.
Підсвічування клавіш має два рівні інтенсивності. Це добре. Але хотілося б, щоб ця інтенсивність автоматично налаштовувалася в залежності від зовнішнього освітлення.
Про високий рівень захисту ноутбука ми вже говорили, тож зрозуміло, що клавіатура водонепроникна.
Тачпад дозволяє натискати вбудовані клавіші у будь-якому місці, а не тільки внизу, як на більшості ноутбуків. Проте хід натискання дуже короткий. І іноді звичайні дотики ноутбук розпізнає, як натискання клавіш. Тож з зайвими рухами доводиться бути обережним.
Альтернативою є трекпоінт, який для багатьох буде більш зручним ніж тачпад. Його клавіші натискаються з приємним віддачею. При цьому самі клавіші доволі тихі.
Дисплей
ThinkPad X1 Titanium YOGA оснащено 13,5-дюймовим майже квадратним тачскріном зі співвідношенням сторін 3:2. Картинка дуже чудова – кольори насичені та чіткі. Можливо, співвідношення сторін не найкраще для відтворення відео. З іншого боку, дисплей підтримує технологію Dolby Vision. А це означає, що він може якісно відтворювати відео з широким динамічним діапазоном.
До того ж неважко здогадатися, чому Lenovo зробила саме «квадратний» екран. Цей формфактор спрощує роботу з офісними програмами.
Екран достатньо яскравий і дозволяє комфортно працювати навіть у сонячний день. Єдине, чого треба уникати, – відблиски на глянцевій поверхні.
Сенсорний екран розпізнає до 10 одночасних дотиків. Його робота під час тесту не доставила жодних незручностей.
Продуктивність
Для звичайних повсякденних завдань продуктивності X1 Titanium YOGA вистачає з головою. Він без проблем тягне офісні програми, працює з редакторами фотографій. Не виникне жодних проблем і під час конференцій або відтворення відеоконенту. До того ж продуктивність процесора не залежить від рівня зарядки батареї.
В цілому система відчувається дуже гнучкою. Вочевидь, це завдяки сучасному процесору та достатньому об’єму оперативної пам’яті.
Динаміки
Окремо декілька речень можна сказати про динаміки, які розташовані по обидва боки клавіатури. Це досить зручно, коли ви використовуєте пристрій як ноутбук. Але у режимі «планшет» у звука можуть з’явитися перешкоди у вигляді стола або ваших рук. Тож незайвими були б додаткові динаміки.
Батарея
Всередині тонкого корпусу захована батарея ємністю 44,5 ват-години. Цієї ємності цілком може вистачити на робочий день. Але якщо постаратися, то можна розрядити ноутбук і набагато швидше.
Увімкнений ноутбук заряджається за декілька годин.
Висновки
X1 Titanium YOGA беззаперечний флагман лінійки – це пристрій для тих, кому потрібен компактний і при цьому потужний ноутбук «два в одному», щоб не тягати з собою окремо лептоп та планшет. Він достатньо потужний для будь-яких повсякденних офісних завдань. Та має чудовий екран для відтворення відео. Тобто, один девайс дозволяє з комфортом і працювати, і відпочивати.