Огляд Logitech MX Mechanical Mini – флагманська компактна механічна клавіатура

Компанія Logitech пропонує топову периферію в рамках модельного ряду MX – ергономічні миші Master, топові мембранні офісні клавіатури Keys, тощо. Не так давно до їхнього модельного ряду додались клавіатури MX Mechanical – стандартна версія та варіант Mini (форм-фактору 75%).

Ми протестували саме варіант Mini, що пропонує дуже компактний та легкий форм-фактор 75%, а також приємний мінімалістичний дизайн, та готові поділитися з вами своїми враженнями про використання цієї клавіатури. Не зволікаючи, переходимо до огляду Logitech MX Mechanical Mini.

Характеристики Logitech MX Mechanical Mini:

  • Тип підключення: бездротовий
  • Інтерфейс підключення: Bluetooth, Logi Bolt (2.4 ГГц)
  • Підсвітка: є, білий колір
  • Механічні перемикачі: червоні лінійні (у нашій версії)
  • Вага: 612 г
  • Габарити: 131.55 x 312.6 х 26.1 мм
  • Програмне забезпечення: Logi Options+ (доступне на Windows та macOS)
  • Комплектація: клавіатура, ресівер Logi Bolt, кабель USB-C на USB-A (1 метр)

Дизайн та габарити

Logitech MX Mechanical Mini має строгий мінімалістичний двоколірний дизайн, який явно не має викликати багато сторонньої уваги. На тильній грані клавіатури розташована кнопка увімкнення та порт USB-C для зарядки, а знизу є дві відкидні ніжки, що дозволяють додатково нахилити клавіатуру на 8 градусів (хоча у стандартному режимі, на нашу думку, працюється комфортніше). У клавіатури є LED-підсвітка з можливістю кастомізації, але варто зазначити, що доступний лише білий колір.

Модель справді компактна та легка – після повнорозмірної клавіатури (особливо з нампадом) вона відчувається як щось невагоме. Так, по суті, оскільки це клавіатура практично ноутбучного форм-фактору, вона займає на столі справді мало місця, і дуже легка у транспортуванні, адже важить лише 612 грамів.

Користувацький досвід

У клавіатурі Logitech MX Mechanical Mini доступні три типи свічів на вибір – лінійні (червоні), тактильні (коричневі) та клацаючі (сині). У нашому випадку клавіатура була оснащена саме лінійними червоними свічами. Завдяки тому, що клавіатура низькопрофільна, період адаптації після використання клавіатури ноутбука мінімальний. Слід також зазначити, що перехід з клавіатури ноутбука на механіку з вищими клавішами може бути не настільки легким та приємним.

У цілому, користувацький досвід приємний, і червоні свічі в цьому плані дають досить незвичні, але хороші враження, особливо при переході з попереднього постійного використання більш тихих коричневих свічів. Чого справді не вистачає, якщо звикнути до цього на іншій моделі – відсутність клавіші PrtSc, яка при попередньому щоденному багаторазовому використанні відчувається як суттєва врата при переході на Logitech MX Mechanical Mini.

Програмне забезпечення та підключення

Для гнучкого налаштування Logitech MX Mechanical Mini доступний застосунок Logi Options+, який також використовується для налаштування, до прикладу, мишей Logitech MX Master. Незважаючи на широкі можливості кастомізації, можливість переназначити практично всі функціональні клавіші, тощо., є і неприємний момент – Logitech вперто ігнорує навіть платформу Linux та пропонує Logi Options+ лише для Windows та macOS, що досить суттєво обмежує власників пристроїв Logitech, що використовують якийсь Linux-дистрибутив як десктопну ОС.

Logitech MX Mechanical Mini має три Bluetooth-канали, що дає можливість одночасного підключення до трьох девайсів, при цьому перемикатися можна єдиним натисканням. Слід зазначити, що перемикання між розкладками macOS та Windows відбувається на льоту. Окрім цього, є можливість підключення за допомогою кабеля USB-C та адаптера, що підключається в роз’єм USB A.

Підсвітка та автономність

У моделі є підтримка лише білої підсвітки, що досить зрозуміло, враховуючи мінімалістичний дизайн клавіатури. Слід зазначити, що доступно декілька режимів підсвітки, і налаштовувати її можна, у тому числі, через додаток Logi Options+. Якщо потрібно збільшити автономність, підсвітку варто вимкнути.

Враховуючи портативний форм-фактор клавіатури, не дивно, що у ній встановлений далеко не рекордний акумулятор – його об’єм складає 1500 мАг. Якщо не використовувати додаток Logi Options+, на самій клавіатурі індикатор мигатиме червоним, коли рівень заряду стає нижчим за 10 відсотків. Автономність Logitech MX Mechanical Mini складає близько двох тижнів із підсвіткою, або ж аж до 10 місяців без неї.

Висновки

Logitech MX Mechanical Mini – це справді приємна клавіатура (особливо, якщо ваша платформа підтримує Logi Options+), яка надає дуже хороший користувацький досвід. Вона стане чудовим варіантом для любителів клавіатур ноутбуків і низькопрофільних клавіатур загалом, але не варто очікувати, що ця клавіатура запропонує такі ж широкі можливості кастомізації, якими відомі дорожчі механічні клавіатури для ентузіастів.


Не пропустіть