Багато хто з експертів визнавав ThinkPad X1 Carbon минулого покоління одним з найкращих портативних ноутбуків для бізнесу. І це не дивно. Компанії Lenovo вдалося обійти суперників за такими показниками, як вага, зручна клавіатура, засоби безпеки та велика кількість портів.
Але цього року з’явилося нове покоління лінійки – Gen 9. І його можна назвати вдалим продовженням дуже успішного попередника. Тут збільшена батарея, оновлено формат дисплея та процесор Intel 11-го покоління. Тож у новинки є все, щоб залишити за собою статус найкращого компактного ноутбука для бізнесу. Принаймні, для багатьох покупців.
Характеристики Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9
- Екран: 14 дюймів, IPS, 1920×1200;
- Процесор: Intel Core i7-1165G7;
- Web-камера: 1280×720;
- Оперативна пам’ять: 32 ГБ;
- Операційна система: Windows 10 Pro;
- Порти та роз’єми: HDMI, 2 x USB 3.2, 2 x USB4, 2 x Thunderbolt 4;
- Інтерфейс підключення: Wi-Fi, NFC;
Дизайн ноутбука
Lenovo змінила дизайн ThinkPad X1 Carbon. Нова генерація стала дещо товстішою. Це відбулося через зміну співвідношення сторін дисплея. Тепер вона 16:10. Тобто екран став вище, а нижча рамка – менша. Через це сховати в ній контролер панелі не вдалося. Йому довелося переїжджати під екран.
Відкривши ноутбук, теж можна побачити зміни. Динаміки відтепер знаходяться по боках від клавіатури, а клавіша включення розміщена в правому верхньому кутку. Конструкція шарніра кришки також інша.
Корпус ноутбука виконано із різних матеріалів: карбону, алюмінію та магнію. Але на дотик ви навряд чи зможете визначити, де який матеріал. Адже весь ноутбук має приємне чорне софт-тач покриття.
Корпус дуже міцний. Кришка відмінно захищає дисплей – навіть при сильному натисканні на неї картинка на екрані не спотворюється. Палуба практично непомітно прогинається по центру клавіатури тільки при дуже сильному тиску.
Зібрано ThinkPad X1 Carbon Gen 9 якісно. Хоча комусь може не сподобатися, що на поверхні ноутбука дуже добре видно відбитки пальців.
Новий шарнір дозволяє розкрити екран на 180 градусів, причому однією рукою, не підтримуючи основу корпусу. Кришка надійно утримується в будь-якому положенні і не вагається при зміні кута.
Варто також відзначити, що ноутбук, як і раніше, дуже легкий. Він важить близько кілограма. І все ще переграє своїх конкурентів за «ваговим» показником. Хоча інша модель від Lenovo – 13-дюймовий ThinkPad X1 Nano – важить ще менше.
Порти та безпека
ThinkPad X1 Carbon дев’ятого покоління має сучасні засоби безпеки, необхідні для того, щоб ваші дані були захищені, а вхід у систему – легким.
Ноутбук може бути оснащено інфрачервоною камерою, яка використовується для розпізнавання облич через Windows Hello. Для безпечного входу в систему можна також скористатися сканером відбитків пальців, який вбудовано в кнопку живлення.
Як і у випадку з кожним ThinkPad, X1 Carbon пройшов низку військових випробувань на міцність, доводячи свою здатність витримувати суворі умови. Такі, як велика висота або нестерпні температури.
Що стосується набору портів, тут мінімальні зміни. USB Type-A, роз’єм для навушників, гніздо для замка Kensington і повнорозмірний HDMI лишилися. Серед нововведень: Thunderbolt 3 замінили сучасними Thunderbolt 4, старий роз’єм стикування з док-станцією, який включав Type-C і mini Ethernet, прибрали. А ось картрідер так і не з’явився.
Дисплей ThinkPad X1 Carbon
Ноутбук оснащено 14-дюймовим дисплеєм зі співвідношенням сторін 16:10. Тобто, екран вийшов дещо вужчим і вищим ніж звичний для багатьох 16:9. Це має сподобатися тим, кому доводиться багато працювати, наприклад, з таблицями – більше інформації відображається на екрані.
Шанувальникам відео-контенту краще обирати 4К-дисплей. Але треба відзначити, що і Full HD+ (1920 x 1200) екран здатен дуже добре передавати картинку. До того ж, у екрана з меншою роздільною здатністю є переваги – він матовий, тож краще справляється з відблисками ніж глянцевий 4К, а також час автономної роботи значно вищий з таким екраном.
Екран X1 Carbon стає досить яскравим для перегляду на вулиці в сонячний день, досягаючи яскравості 400 ніт.
Клавіатура і тачпад
Клавіатура теж зазнала змін. Але хвилюватися немає причин. Це, як і раніше, дуже комфортна та зручна клавіатура, яка встановлює стандарти для свого класу.
Клавіші дещо увігнуті і тому працювати з ними зручно. Хід до упору не змінився. Але відгук відчувається дещо по-іншому через те, що зменшилася товщина клавіш. Також клавіатура стала трошки вужчою – десь на півтора сантиметри.
В цілому якість клавіатури, безсумнівно, на високому рівні.
А ось тачпад навпаки збільшився – ширина зросла на сантиметр. Всі інші характеристики незмінні. Сенсорна панель, як і раніше, зручна та має якісне приємне на дотик покриття. Вбудовані клавіші мають чіткий тактильний відгук. Управління курсором точне, розпізнавання торкань і жестів працює відмінно.
Альтернативою тачпаду, як і раніше, виступає червоний трекпоінт по центру клавіатури. Управління курсором точне – цей орган управління відмінно доповнює тачпад і зручний, коли не хочеться відривати руки від клавіатури при наборі тексту.
Продуктивність
За потужність ThinkPad X1 Carbon Gen 9 відповідає процесор Intel ( у нашому випадку – Core i7-1165G7), а також оперативна пам’ять, об’єм якої може сягати 32 ГБ. Цього вистачає, щоб вирішувати майже будь-які задачі: працювати з офісними програмами, дивитися відео та редагувати фотографії.
Єдине, де ноутбук не завжди витягне максимальні налаштування – це ресурсоємні ігри. Але це типово для ноутбуків цього класу, адже вони не є ігровими і не розраховані на подібні навантаження.
Автономність
ThinkPad X1 Carbon дозволяє не прив’язуватися до розетки, адже його батарея з легкістю витримує цілий робочий день. Увечері навіть ще можна буде подивитися якесь кіно.
Ємність акумулятора – 57 ват-годин. Цього вистачає на 8-12 годин роботи, в залежності від інтенсивності використання ноутбука.
Висновок
Дев’яте покоління ThinkPad X1 Carbon вийшло не революційним. Але у цьому не було ніякої потреби, адже попередня генерація була дуже вдалою. Тож компанії треба було лише вдосконалити наступника, щоб ще більше відірватися від конкурентів.
Можливо, комусь не дуже сподобається нове співвідношення сторін дисплея. Проте воно дійсно більш зручніше саме для «ділових» завдань.
Автономність теж на висоті. Цілий день без підзарядки ноутбук витримує з легкістю. З неменшою легкістю ноутбук відчувається і в руці.