Огляд Lenovo ThinkPad T16 Gen 1: топовий бізнес-ноутбук

Модельний ряд Lenovo ThinkPad давно став синонімом бізнес-ноутбуків. Тут є дуже багато варіантів – від дорогих до відносно доступних, і всі широко використовуються в корпоративному та користувацькому сегменті. Відносно нещодавно (порівнюючи з історією модельного ряду ThinkPad) Lenovo презентувала і відносно доступний модельний ряд Lenovo ThinkBook, який також включає багато цікавих рішень. Словом, вибрати є з чого.

Ми вже протестували багато рішень від Lenovo, але зараз у нас випала можливість спробувати, мабуть, один з найкрутіших ThinkPad – це великий 16-дюймовий ноутбук з топовими характеристиками та багатьма фішками ThinkPad T16 Gen 1. Наперед попереджаємо – модель нам сподобалась, і про неї є про що розповісти, тому приступаємо, не зволікаючи.

Характеристики Lenovo ThinkPad T16 Gen 1 (21BV0028RA):

  • Дисплей: 16”, 1920 x 1200, 400 ніт, 60 Гц, 100% sRGB
  • Процесор: Intel Core i5-1240P (12 фізичних ядер, 16 віртуальних потоків)
  • Оперативна пам’ять: 16 ГБ DDR4-3200 МГц
  • Внутрішня пам’ять: 512 ГБ SSD M.2
  • Графічний адаптер: Intel Iris Xe Graphics
  • Операційна система: Windows 11 Pro
  • Динаміки: 2 x 2W, Dolby Audio
  • Роз’єми: HDMI (1 шт.), USB 3.2 Gen 1 (2 шт.), Thunderbolt 4 (2 шт.), jack 3.5 мм, RJ-45
  • Інтерфейси: Bluetooth 5.1, Wi-Fi 802.11ax (Wi-Fi 6), Ethernet 1 Gbit
  • Фішки: модуль TPM 2.0, ІЧ-камера, Kensington Lock, MIL-STD-810H
  • Акумулятор: 52.5 Вт/г, підтримується швидка зарядка
  • Габарити: 361.9 х 255.5 х 16.9 мм, вага – 1.65 кілограма

Дизайн та дисплей

Коли мова йде про дизайн ThinkPad, завжди знаєш, чого очікувати. Тут строгий чорний корпус з традиційними елементами – червоним TrackPoint по центру клавіатури і кнопками над трекпадом. Клавіатура тут повноформатна, з виділеним цифровим блоком, клавіша включення винесена на панель над клавіатурою. Справа під клавіатурою розташований логотип ThinkPad (такий самий розташований на кришці ноутбука, також на ній є акуратно оформлений логотип компанії Lenovo). Враховуючи габарити, вагу можна назвати достатньо адекватною.

У Lenovo ThinkPad T16 Gen 1 використовується якісний IPS-дисплей з діагоналлю 16 дюймів, що робить його одним з найбільших у актуальному модельному ряді ThinkPad. Роздільна здатність матриці складає 1920 х 1200 (Full HD, з поправкою на відношення сторін). Слід зазначити, що дисплей має антивідблискове покриття, яке, у поєднанні з яскравістю 400 ніт, дає можливість непогано працювати при сильному зовнішньому джерелі світла.







Продуктивність

За роботу ноутбука відповідальний продуктивний процесор останнього покоління Intel Core i5-1240P, який оснащений 12 фізичними ядрами та 16 віртуальними потоками (тут використовується архітектура з 8 енергоефективними та 4 продуктивними ядрами, і лише останні підтримують Multi-Threading). Він забезпечує дуже хорошу продуктивність у всіх можливих робочих сценаріях, і більшості користувачів його вистачить із запасом.

Такого, на жаль, не скажеш про відеокарту – тут використовується інтегрований графічний адаптер Intel Iris Xe Graphics, який забезпечує адекватну продуктивність, якщо мова про базову роботу з графічними задачами. Можна нормально редагувати зображення та пограти у щось із кіберспортивних дисциплін, але сучасні ігрові проекти такій відеокарті “не по зубах”. Зрозуміло, що від такого ноутбука і не очікується продуктивність ігрового рішення, але якщо ваша робота серйозно пов’язана з графікою, варто розглянути інші варіанти.

Конфігурація пам’яті та автономність

Модель оснащена 16 ГБ оперативної пам’яті DDR4, що працює на частоті 3200 МГц, при цьому її об’єм можна розширити (є один вільний слот). Такого об’єму повністю вистачає для більшості робочих задач – і система, і програми працюють цілком комфортно, не відчувається жодних проблем із нестачею пам’яті навіть при досить вимогливих задачах. Об’єм SSD M.2 тут складає 512 ГБ, і тут немає претензій ні до об’єму, ні до швидкості.

За автономність відповідальний акумулятор об’ємом 52.5 Вт/год, і цей момент трошки розчаровує – враховуючи габарити ноутбука, тут явно можна було встановити об’ємніший акумулятор. Тим не менше, автономність тут досить адекватна, і є підтримка швидкої зарядки.

Роз’єми та інтерфейси

Ноутбук оснащений одним роз’ємом HDMI для підключення зовнішнього дисплея, двома USB 3.2 Gen 1 та двома Thunderbolt 4 (USB-C). Окрім цього, є мініджек 3.5 міліметра для підключення навушників та RJ-45. Також, (хоч це і не роз’єм у традиційному розумінні, а безпекова фішка), тут є Kensington Lock – традиційна функція бізнес-ноутбуків.

З інтерфейсами все також у порядку: підтримується останній Wi-Fi 802.11ax (Wi-Fi 6), а також Bluetooth 5.1. Крім цього, є підтримка і гігабітного Ethernet для швидкого дротового підключення. У цілому, до набору функціональних можливостей ноутбука немає жодних питань.

Фішки та підтримувані стандарти

Ноутбук оснащений двома динаміки потужністю по 2W з підтримкою Dolby Audio. Також у ThinkPad T16 Gen 1 є веб-камера з роздільною здатністю 1080p та ІЧ-камера, TPM-модуль та сканер відбитків пальців. До фішок також варто віднести можливість розкриття корпусу на 180 градусів.

Модель захищена за стандартом MIL-STD-810H (в основному, ним передбачений захист від негативного впливу вібрацій на пристрій). Окрім цього, є сертифікат TÜV Rheinland Eyesafe Display, що передбачає знижене синє випромінювання, що є шкідливим для очей, а також сертифікат енергоефективності Energy Star 8.0.

Висновки

Підсумовуючи, варто згадати у першу чергу, про самобутній дизайн ноутбука, його продуктивну платформу та хороший об’єм пам’яті (що важливо, швидкої пам’яті). У нього широкий набір роз’ємів, приємний дисплей з можливістю розкриття на 180 градусів та багато фішок. Модель зручна у використанні та забезпечує хороший користувацький досвід, тому ми можемо назвати її вдалою.

До недоліків, хоч і не дуже значних, слід віднести акумулятор – враховуючи габарити, він тут міг бути відчутно більшого об’єму. Тим не менше, автономність не можна назвати недоліком ноутбука – вона тут просто непогана. Загалом, інших недоліків у ThinkPad T16 Gen 1 немає, і якщо вас влаштовує ціна (а моделі ThinkPad, що належать до преміального бізнес-сегменту, ніколи не були дешевими), сміливо можете розглядати його, як варіант для покупки.